В Україні, незважаючи на війну та брак власних бюджетних надходжень, все ж таки цьогоріч вирішили не відмовлятися від індексації пенсії. Про це пише Today.ua, повідомляє портал PromPolitInform.
Її індексують у три етапи. Перший етап, наймасовіший, відбувся у березні. Потім із квітня індексували виплати працюючим пенсіонерам. Щоправда, свої підвищені пенсії вони почали отримувати лише у червні. А в липні відбудеться третя індексація пенсій, і остання цього року.
В липні зростуть виплати у тих громадян, які виходили на пенсію за спеціальними законами. Зокрема, йдеться про такі закони:
закон «Про державну службу»;
закон «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
закон «Про статус народного депутата України»;
закон «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Таким чином, у липні індексують пенсію держслужбовцям – чиновникам та працівникам органів місцевого самоврядування, народним депутатам та науковцям. Їхні виплати в березні не підвищували, а відсунули їм індексацію на липень.
На скільки зростуть виплати?
Як і для тих громадян, яким уже підвищили пенсію в березні, їм індексують виплати майже на 20% (на 19,7%). Однак це не означає, що їхні пенсії стануть вищими на 20%. Адже індексації підлягає лише розрахункова пенсія – без жодних надбавок і доплат. А вона може виявитися відчутно нижчою за ту пенсію, яку вони зараз отримують. Тому реальні виплати не стануть вищими на 20%, а зростуть на скромніший відсоток.
У ПФУ кажуть, що пенсії можуть зрости від 100 до 1000 гривень. А можливо, у когось і трохи вище.
При цьому є кілька категорій пенсіонерів, яким цього року взагалі не підвищуватимуть виплати. До них, зокрема, належать:
громадяни, яким замість пенсії нараховують щомісячне довічне грошове утримання (зокрема це судді. Вони отримують найвищі виплати);
працюючі пенсіонери з маленьким страховим стажем та пенсією до 2,1 тис. грн;
пенсіонери, в яких пенсія вища за максимальну – 20 930 грн;
колишні працівники прокуратури.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
В Україні згідно із законом пенсійний вік для жінок і чоловіків тепер однаковий – 60 років. Однак вийти на пенсію у 60 з кожним роком можуть дедалі менше українців – бракує страхового стажу. Тому для… Продовження…
Кабмін пропонує підвищити у 2024 році прожитковий мінімум з 2589 гривень до 2920 гривень та мінімальну пенсію з 2093 гривень до 2361 гривень. Такі показники містяться у проекті державного бюджету. Про це повідомляє в Telegram… Продовження…
Пенсії громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають виплачуватися у розмірі, який передбачений спеціальним законом, а не залежно від наявності грошей у держави, як це записали в Бюджетному кодексі. Таке рішення виніс Конституційний… Продовження…
В Україні планують переглянути нарахування пенсій для військовослужбовців та запровадити нові пільги. Як передає «Хвиля», про це йдеться у законопроекті №9680, розміщеному на сайті Верховної Ради, повідомляє портал PromPolitInform. Так, причиною цього стала нерівність умов… Продовження…
У 2024 році мінімальна заробітна плата має зрости приблизно на 20%. Такі зміни внесуть у два етапи. Про це, інформує Новини.LIVE, заявив економічний радник Президента України Олег Устенко в етері телемарафону, повідомляє портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…
Це стосується осіб, які працювали у важких умовах. Громадяни, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, або на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці та в окремих галузях… Продовження…