У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Кабмін опублікував зміни щодо оплати праці держслужбовців на прифронтових територіях

Зарплати і пенсії 24.06.2023
21_07_16_Кабмін_збільшив_пенсію_військовим_на_2000_грн_з_1_липня_2021_року

Кабмін вирішив уточнити, що на поліцейських та військовослужбовців не розповсюджуються підвищені оклади на територіях активних чи можливих бойових дій.

Як відомо, 25 квітня 2023 року Кабмін ухвалив постанову №391 щодо оплати праці держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування на територіях, де ведуться чи ще нещодавно велися бойові дії. Про це інформує «Судово-юридична газета», повідомляє портал PromPolitInform.

Ця постанова встановлює коефіцієнти для підвищення розміру зарплати державним службовцям, що працюють на територіях, де ведуться активні бойові дії (посадові оклади визначаються з урахуванням коефіцієнта 2) та на територіях можливих бойових дій (посадові оклади визначаються з урахуванням коефіцієнта 1,5).

Рішення Уряду мало б охоплювати працівників апарату судів та інших держслужбовців. Однак на практиці бюджет є обмеженим, і як виконувати постанову Кабміну ані у Міністерстві фінансів, ані у Державній судовій адміністрації сказати не могли.

Наприклад, як раніше писала «Судово-юридична газета» Міністерство фінансів вважає, що додаткові гроші на виконання постанови № 391 потрібно шукати в бюджеті самої судової влади. ДСА ж вчергове підтвердило, що зазначені кошти відшукати в судовій владі практично неможливо через відсутність «зайвих» коштів.

Однак 16 червня Кабмін вирішив внести зміни до цієї «складно виконуваної» постанови (зміни затверджені постановою КМУ від 16 червня 2023 р. №612).

По-перше, Кабмін вирішив уточнити, що на підвищені коефіцієнти точно не варто розраховувати поліцейським та військовослужбовцям.

Так, якщо раніше було передбачено, що коефіцієнти 2 та 1,5 застосовуються до посадових окладів «працівників державних органів», які працюють на територіях активних та можливих бойових дій, то тепер підкреслюється «крім працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами; військовослужбовців; осіб рядового і начальницького складу та поліцейських».

Отже, поліція і військовослужбовці, хоча й не були з самого початку передбачені як суб’єкти отримання підвищених посадових окладів, тепер точно виключені з цього переліку Кабміном.

Також Кабмін уточнив, що заробітна плата працівникам державних органів нараховується з урахуванням підвищених розмірів посадових окладів, які визначені та затверджені у штатному розписі відповідного державного органу.

Тобто, вони мають бути у штатному розписі.

Далі, Кабмін виклав у новій редакції підпункт 3.

Так, якщо до змін було визначено, що для цілей цієї постанови розташування робочого місця працівника визначається керівником державного органу (керівником державної служби) шляхом затвердження відповідного переліку працівників, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на території можливих чи активних бойових дій, то тепер цей пункт звучить інакше:

«Для цілей цієї постанови розташування робочого місця працівника визначається керівником державного органу (керівником державної служби, суб’єктом призначення) шляхом затвердження відповідного переліку працівників, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії;

працівникам державних органів, які включені до переліку, передбаченого абзацом першим цього підпункту, за періоди роботи на територіях, які не включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, нарахування заробітної плати проводиться виходячи з посадових окладів, визначених законодавством».

Отже, якщо працівник спочатку знаходився на території, де не велися бойові дії, а потім потрапив на територію, де вони ведуться, то він отримає підвищений коефіцієнт лише за той період, коли опинився на прифронтовій території.

Крім того, внесені зміни до підпункту 4. Слова «можливих чи активних бойових дій» замінили словами «на яких ведуться (велися) бойові дії».

Отже, тепер працівникам державних органів, які безпосередньо здійснюють свої повноваження на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та яким підвищуються розміри посадових окладів на вказані коефіцієнти, інші виплати за роботу з особливими умовами праці, визначені актами Кабінету Міністрів України, не встановлюються.

В цілому, зміни не дають відповіді на основне питання – де брати кошти на виплату підвищених окладів з урахуванням коефіцієнтів.

Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії

Більшість українців виходитимуть на пенсію у 63 роки

В Україні згідно із законом пенсійний вік для жінок і чоловіків тепер однаковий – 60 років. Однак вийти на пенсію у 60 з кожним роком можуть дедалі менше українців – бракує страхового стажу. Тому для… Продовження…


В Україні підвищать мінімальну пенсію

Кабмін пропонує підвищити у 2024 році прожитковий мінімум з 2589 гривень до 2920 гривень та мінімальну пенсію з 2093 гривень до 2361 гривень. Такі показники містяться у проекті державного бюджету. Про це повідомляє в Telegram… Продовження…


Пенсії «чорнобильцям» мають виплачуватися у повному обсязі, – рішення КСУ

Пенсії громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають виплачуватися у розмірі, який передбачений спеціальним законом, а не залежно від наявності грошей у держави, як це записали в Бюджетному кодексі. Таке рішення виніс Конституційний… Продовження…


В Україні хочуть змінити правила нарахування пенсій військовим

В Україні планують переглянути нарахування пенсій для військовослужбовців та запровадити нові пільги. Як передає «Хвиля», про це йдеться у законопроекті №9680, розміщеному на сайті Верховної Ради, повідомляє портал PromPolitInform. Так, причиною цього стала нерівність умов… Продовження…


Радник Президента України повідомив про збільшення мінімальної зарплати у 2024 році

У 2024 році мінімальна заробітна плата має зрости приблизно на 20%. Такі зміни внесуть у два етапи. Про це, інформує Новини.LIVE, заявив економічний радник Президента України Олег Устенко в етері телемарафону, повідомляє портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…


Пільгові пенсії: чому можуть відмовити у їх призначенні

Це стосується осіб, які працювали у важких умовах. Громадяни, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, або на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці та в окремих галузях… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: