У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Зарплати в «конвертах» можуть блокувати. Нацбанк запроваджує нові правила з 1 серпня

Зарплати і пенсії 09.07.2023
3_main нбу

Національний банк України з 1 серпня запроваджує нові правила поповнення рахунків готівкою через термінали. Про це пише Obozrevatel, передає портал PromPolitInform.

Так, починаючи з 1 серпня потрібно буде вказати номер мобільного телефону для додаткової ідентифікації.

Таким чином, в Україні посилять фінансовий моніторинг у боротьбі з недекларованими доходами громадян. У разі виявлення підозрілого руху коштів, українці будуть зобов’язані підтвердити, що ці кошти легальні. Це означає, що кожному громадянину рано чи пізно доведеться декларувати усі свої кошти.

При цьому з липня Податкова служба України має право вимагати фінансову звітність про рахунки. У разі ігнорування запиту передбачається штраф на чималу суму. Банки також зобов’язані здійснювати первинний фінансовий моніторинг, щоб уникнути відмивання грошей, переведення в готівку та легалізації недекларованих доходів.

Як зазначається, незважаючи на те, що в Україні майже неможливо простежити готівку, але законно нею скористатися складно. Покупки, вартість яких становить від 50 тис. гривень, мають здійснюватись за безготівковим розрахунком. Нацбанк перевіряє, чи банки дотримуються фінансового моніторингу.

Також частиною недекларованих доходів, з яких не сплачуються податки, є і заробітна плата, що видається в «конверті». Однак, якщо клієнт банку регулярно отримує постійний розмір платежу і не здійснює підозрілих операцій (наприклад, часті операції з готівкою або часте дроблення переказів), ймовірність проблем зменшується.

За словами фінансового експерта Василя Невмержицького, перш ніж відкривати рахунок, українці мають ретельно обміркувати, навіщо він їм потрібний. Так вони зможуть надати правильну інформацію про його використання та джерела доходів.

Щоб громадянам не заблокували карти, потрібно підтвердити джерела своїх доходів шляхом надання відповідної документації банку.

Зокрема, для підтвердження, що гроші легальні, можуть знадобитися такі документи:

Довідка про заробітну плату;

документи, що підтверджують продаж нерухомості чи транспорту;

документи, що підтверджують право на спадщину чи виграш у лотерею;

договір про здачу майна у найм.

Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії

Більшість українців виходитимуть на пенсію у 63 роки

В Україні згідно із законом пенсійний вік для жінок і чоловіків тепер однаковий – 60 років. Однак вийти на пенсію у 60 з кожним роком можуть дедалі менше українців – бракує страхового стажу. Тому для… Продовження…


В Україні підвищать мінімальну пенсію

Кабмін пропонує підвищити у 2024 році прожитковий мінімум з 2589 гривень до 2920 гривень та мінімальну пенсію з 2093 гривень до 2361 гривень. Такі показники містяться у проекті державного бюджету. Про це повідомляє в Telegram… Продовження…


Пенсії «чорнобильцям» мають виплачуватися у повному обсязі, – рішення КСУ

Пенсії громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають виплачуватися у розмірі, який передбачений спеціальним законом, а не залежно від наявності грошей у держави, як це записали в Бюджетному кодексі. Таке рішення виніс Конституційний… Продовження…


В Україні хочуть змінити правила нарахування пенсій військовим

В Україні планують переглянути нарахування пенсій для військовослужбовців та запровадити нові пільги. Як передає «Хвиля», про це йдеться у законопроекті №9680, розміщеному на сайті Верховної Ради, повідомляє портал PromPolitInform. Так, причиною цього стала нерівність умов… Продовження…


Радник Президента України повідомив про збільшення мінімальної зарплати у 2024 році

У 2024 році мінімальна заробітна плата має зрости приблизно на 20%. Такі зміни внесуть у два етапи. Про це, інформує Новини.LIVE, заявив економічний радник Президента України Олег Устенко в етері телемарафону, повідомляє портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…


Пільгові пенсії: чому можуть відмовити у їх призначенні

Це стосується осіб, які працювали у важких умовах. Громадяни, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, або на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці та в окремих галузях… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: