А також скільки іноземних компаній вийшли з російського ринку в липні 2023 року – дослідження KSE
У липні 2023 року KSE Institute ідентифікував ще 8 іноземних компаній, які покинули російський ринок, а їхня загальна кількість від початку повномасштабного вторгнення уже сягнула 262.
Про це йдеться у спеціальному випуску моніторингу KSE Institute у рамках проєкту “Самосанкції / LeaveRussia” щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ, повідомляє портал Prompolitinform з посиланням на результати дослідження KSE.
Чимала кількість компаній, зокрема з банківської сфери, продовжують здійснювати діяльність на ринку агресора, подекуди навіть збільшуючи свої прибутки. Експерти проєкту зазначають, що станом на березень 2022 року в Росії працювали 52 банки з іноземним капіталом.
“Повномасштабне вторгнення та жорсткі санкції проти Росії змусили багатьох міжнародних гравців задуматися про скорочення присутності на російському фінансовому ринку. На противагу цьому, Кремль вирішив взяти процес подальшого продажу, злиття та поглинання банків під особливий контроль. Через це більшість західних банків, які намагаються вийти з російських активів, зіштовхнулися зі складнощами через заборону на угоди для іноземців із «недружніх» країн без схвалення Путіна”, – підкреслює Андрій Онопрієнко, заступник директора з розвитку Київської школи економіки та керівник проєкту KSE Institute “Самосанкції / LeaveRussia”.
Так, за півтора року від початку повномасштабного вторгнення повністю вийшли з російського ринку лише 13 установ. Із великих гравців пішли Societe Generale, Home Credit та PPF, а згортають або призупинили бізнес такі банки, як: Deutsche Bank, BNP Paribas, Commerzbank, Citigroup, Pekao SA, Morgan Stanley, Crédit Agricolе та інші.
Залишаються в країні Raiffeisen Bank International, UniCredit Group, OTP Bank, Credit Europe Bank, такі китайські, японські та південно-корейські установи, як: Bank of China, China Construction Bank, ICBC Bank, Agricultural Bank of China, Mizuho Bank та KEB HNB Bank.
За даними аналітиків Київської школи економіки, в 2023 році повноцінно або частково в Росії продовжує працювати 61 іноземний банк (зокрема, банки з іноземним капіталом та їх представництва) та фінансові компанії платіжних систем.
Загальний прибуток кредитних організацій, що знаходяться під іноземним контролем, у 2022 році перевищив 211 млрд. руб. На тлі скорочення кредитного портфеля іноземні банки збільшили обсяг залучених коштів, насамперед, від корпоративних клієнтів. Причому, найбільшим іноземним гравцям вдалося добре заробити як на відсотках, так і на комісіях.
Серед тих, хто розкрив річну звітність за російськими стандартами звітності, найбільший прибуток показали банки, що входять до системно значущих. Так, Raiffeisen Bank International (RBI) за 2022 рік заробив понад 141 млрд. російських рублів, Unicredit Group майже 57 млрд. російських рублів.
Більше деталей ви знайдете в нових дашбордах від KSE Institute за посиланням
Підготовлено командою KSE Institute та членами Ради Директорів KSE за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”; 17.07-30.07.2023
База KSE частково базується на даних з бази Yale’s School of Management, дослідженні Університету Сент-Галлена, сайтів epravda.com.ua, squeezingputin.com, https://bloody.energy/, leave-russia.org та інших відкритих джерелах. Дані верифікуються KSE і компаніям призначається додатковий статус KSE. Дані щодо акцій взяті з Google і Yahoo Finance. Водночас база KSE є найбільш повною та вичерпною і містить набагато більше інформації, ніж більшість інших схожих за тематикою баз даних, оскільки вона також містить дані про кількість персоналу, доходи, капітал та інші фінансові показники, збирає останні оновлення та зміни у статусах, посилання на використані джерела, щоденні оновлення з telegram-бота тощо.
Фото: rbc.ua
Інші матеріали розділу війна Росії проти України
В Україні триває 583-тя доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час українські захисники ліквідували вже понад 277 тисяч російських загарбників. Такі дані наводить Генеральний штаб ЗСУ, повідомляє портал PromPolitInform. За даними Генштабу, станом на 29… Продовження…
Служба безпеки України провела успішну спецоперацію, атакувавши дронами російську електричну підстанцію в Курській області у ніч проти п’ятниці, 29 вересня. Про це повідомили джерела NV в СБУ, передає портал PromPolitInform. Після нічних вибухів міністерство оборони РФ заявило зранку про «знищення 11 безпілотників». Співрозмовники NV… Продовження…
Українські бійці захопили модернізований російський танк Т-72Б3 зразка 2022 року. Незабаром він може з’явитись на озброєнні Сил оборони України. Про це повідомив Андрій Цаплієнко в телеграм каналі, інформує портал PromPolitInform. Російський танк був захоплений бійцями… Продовження…
Окупанти перекинули війська до Токмака. Збройні сили України продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямку. Вони також проводили наступальні операції на заході Запорізькій області та досягли північної околиці Новопрокопівки. Про це, інформує ТСН, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє портал… Продовження…
Російські окупанти зараз масово заселяються в будинки місцевих жителів на території окупованої частини Запорізької області, зокрема, наймасовіше заселення відбувається на відрізку від Токмака (Молочанська) до Роботиного (Новопрокопівки). Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив міський голова Мелітополя… Продовження…
На таврійському напрямку російські окупанти за минулу добу втратили п’ять складів з боєприпасами, 35 одиниць військової техніки та 190 військових. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» бригадний генерал Олександр Тарнавський…. Продовження…