Нова угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою має розширити залучення вітчизняного бізнесу до міжнародних ланцюгів постачання.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки, інформує портал PromPolitInform.
Як пояснили у відомстві, нова Угода несе суттєві зміни до торгового режиму між Україною та Канадою. Також в рамках цього документу Україна і Канада уклали Угоду з цифрової торгівлі, яка стала для нашої країни другою після відповідної Угоди з Великою Британією.
“Ця Угода переводить торговельні відносини двох країн у новий вимір, адже при підготовці документу ми застосували новий ліберальний метод в сфері послуг – дозволено все, що не заборонено.
Тобто Угода не регулює, що дозволено, а навпаки – ретельно виписує винятки із повної свободи надання послуг. Це має сприяти максимальному розвитку торгівлі послугами між Україною та Канадою. В розділі, який стосується торгівлі товарами, містяться нові правила походження, які дозволяють використовувати частини або інгредієнти з ЄС, Британії, Ізраїлю для товарів, які експортуються до Канади без мит. Це розширить залучення українських виробників до глобальних ланцюгів постачання”, – пояснила Юлія Свириденко.
За її словами, в Угоді оновили розділ про захист інтересів бізнесу, додавши в неї комплексний і сучасний набір правових інструментів захисту інвестицій. Також були розширені і спрощені умови для тимчасового в’їзду працівників українських компаній до Канади з метою надання послуг.
Підписана Угода містить сучасний розділ про цифрову торгівлю між Україною та Канадою, заснований на принципах вільного і відкритого розвитку цифрової екосистеми економіки. Зокрема, цифрова складова Угоди гарантує свободу транскордонної передачі інформації, свободу вибору місця розташування обладнання, свободу вихідного коду, а також відкритий доступ до інтернету.
Нова Угода також включає оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку. На додачу до цього вона регулює фінансові послуги, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю і малі та середні підприємства.
“Також укладена Угода має стати кроком до активної підготовки до майбутнього економічного розвитку деокупованого Криму і ролі кримських татар в цьому. Адже в ній йде мова по посилення ролі корінних народів в економіці і міжнародній торгівлі”, – наголосили у відомстві.
Фото з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Політика
Президент Чехії Петр Павел закликав Захід продовжувати підтримувати Україну, інакше наступний рік може бути сприятливішим для Росії. Президент Чехії Петр Павел закликав Захід не послаблювати підтримку України, інакше наступний рік буде більш сприятливим для Росії. Перемога Росії… Продовження…
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що для членства у НАТО Україні погодять список реформ. Україна стане членом НАТО, заявив 27 листопада у Брюсселі під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО генеральний секретар… Продовження…
Низка лідерів та послів країн Європи вшанували пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Про це повідомляє «Європейська правда», інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні ми згадуємо мільйони дітей, жінок та чоловіків, які померли від голоду під час… Продовження…
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен зізналася, що вона стурбована позицією ультраправої партії PVV щодо допомоги Україні. Заяву глави оборонного відомства цитує NOS, інформує портал PromPolitInform. Вона зазначила, що чинний уряд має побоювання щодо того, що партія PVV, яка набрала на… Продовження…
Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача та доручив підготувати рішення щодо мобілізації, демобілізації та ТЦК. Про це він написав у себе в Telegram, інформує портал PromPolitInform. “Ставка. Складні питання: мобілізація, демобілізація, ТЦК, військово-лікарські комісії, ротація, строковики”, – написав… Продовження…
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у межах формату «Рамштайн». Про це Залужний повідомив у Фейсбуці, передає портал PromPolitInform. «Детально поінформував наших партнерів щодо ситуації на… Продовження…