У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Приватизація держмайна принесла бюджету майже чотири мільярди

Приватизація 24.09.2023
64050-1_large

Зокрема у цьому році ФДМУ вперше продав торфове підприємство – Рівнеторф – за 205 млн гривень та морський порт – Усть-Дунайськ – за 201 млн гривень. Фонд держмайна з початку приватизації залучив до бюджету 3,98 млрд грн. Про це, інформує Argo Ter, повідомляє пресслужба ФДМУ, передає портал PromPolitInform.

Так, за минулий рік від приватизації надійшло до бюджету 3,98 млрд гривень.

Водночас середнє зростання вартості активів на аукціонах — у три рази, за актив у середньому змагались 4,5 учасника.

У цьому році ФДМУ вперше продав торфове підприємство – Рівнеторф – за 205 млн гривень та морський порт – Усть-Дунайськ – за 201 млн гривень. Також наближається до завершення продаж спиртзаводів. Попереду – продаж санкційних активів та велика приватизація. Це дозволить отримати ще більше коштів для підтримки Сил оборони та залучити міжнародні інвестиції, – йдеться у повідомленні Фонду.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)». Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП «Білгород-Дністровський МТП» за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Інші матеріали розділу Приватизація

«Prozorro.Продажі» за час воєнного стану допомогла заробити бюджетам понад 20 млрд

Понад 20 млрд гривень допомогла заробити до бюджетів різних рівнів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі від початку воєнного стану.  Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform. «Ці кошти надійшли за результатами понад 28,3 тис. успішних онлайн-аукціонів,… Продовження…


Фонд держмайна планує виставити на аукціони ще 188 об’єктів до кінця 2023 року

Фонд державного майна планує виставити на приватизацію 188 об’єктів до кінця поточного року. Про це повідомляє пресслужба з посиланням на нараду очільника ФДМУ з керівниками регіональних відділень 1 листопада, інформує портал PromPolitInform. Серед активів, які… Продовження…


Фонд держмайна наступного тижня проведе 19 приватизаційних аукціонів

Цього тижня команді Фонду державного майна вдалося залучити до держбюджету 7,8 млн гривень. Відбулося 9 онлайн-аукціонів з приватизації держмайна. Наступного тижня їх заплановано провести 19. Про це повідомили в пресслужбі відомства, інформує портал PromPolitInform. «Сукупна стартова… Продовження…


У найближчий рік планується приватизувати п’ять великих держкомпаній – Денис Шмигаль

Фонд державного майна в ході малої приватизації у 2023 році вже реалізував об’єктів на 4,5 млрд грн, а наступного року планується приватизація ще п’яти великих об’єктів. Про це, повідомляє Укрінформ, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на Київському міжнародному… Продовження…


Велика приватизація. У системі Prozorro.Продажі з’явився перелік об’єктів

На платформі Prozorro.Продажі опублікований перелік перших 15 об’єктів, які можуть бути продані в межах великої приватизації. Про це повідомляє Укрінформ, інформує портал PromPolitInform. На платформі Prozorro.Продажі опублікований перелік підприємств, підготовлених Фондом державного майна для подальшого продажу… Продовження…


Поновлення безоплатної приватизації земель в умовах воєнного стану є недоцільним – KSE Агроцентр

Докорінного реформування потребує і сам інститут безоплатної приватизації земель Внаслідок безоплатної передачі земель у приватну власність протягом 2003-2021 рр., щорічні втрати місцевих бюджетів можуть становити від 2,4 млрд грн до 14,73 млрд грн на рік. Про це… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: