В Україні цього року посіяли майже на 35% цукрових буряків більше, ніж торік, але через зростання цін у світі українські виробники захочуть експортувати значну частину цукру. Про це, пише agronews.ua, у «Еспресо.Захід» розповів радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Іван Стефанишин, повідомляє портал PromPolitInform.
Сезон цукроваріння у розпалі і це один з небагатьох років, коли експерти з упевненістю кажуть: підстав для суттєвого подорожчання цукру з нового урожаю немає.
«В Україні цього року цукрових буряків посіяли майже на 35% більше, ніж торік. Тож дефіциту цукру точно не буде, навпаки, можна говорити про суттєве зростання виробництва, – каже Іван Стефанишин. – Проблема у тому, що на світовому ринку є дефіцит цукру. Індія, яка є одним з найбільших постачальників цукру, обмежила експорт, тож ціна на світовому ринку зростає. Це сприятливі умови для збільшення експорту цукру з України, відтак і це позначиться на внутрішній ціні в Україні. Але різкого зростання не буде».
За попередніми прогнозами, з нового урожаю зможуть виготовити приблизно 1,6 млн тонн цукру. Внутрішнє споживання оцінюють приблизно у мільйон тонн. Тобто приблизно 600 тисяч тонн теоретично можна експортувати, якщо не буде обмежень як з боку України, тау і з боку країн ЄС. Скажімо, з 5 червня до 15 вересня цього року уряд спочатку заборонив експорт цукру з України, а потім дозволив, але не більше 20 тис. тонн.
При цьому Іван Стефанишин вважає, що вплив цін на енергоносії на ціни на цукор переоцінюють.
«Вартість енергоносіїв у вартості цукру – орієнтовно 15%. Тобто якщо дорожчають енергоносії, звичайно, зростає собівартість цукру, але є не пропорційно. Тобто якщо енергоносії подорожчали, скажімо, на 20%, і хтось каже, що і ціна на цукор має зрости на 20% – це дурниця».
Відтак, очікувати, що цукор подешевшає, не варто, але і панікувати, коли в якійсь мережі раптом зник цукор, як було нещодавно в одній з львівських мереж, не варто. Очевидно, це через проблеми поставки у конкретній мережі, а не тому, що в країні закінчується цукор.
Інші матеріали розділу Прогнози
«Ціна за інтернет зросте на 30% вже найближчим часом», – стверджує експерт у сфері телекомунікацій Олександр Глущенко. Про це інформує Технофан, передає портал PromPolitInform. Нагадаю, що такий розвиток подій можливий, якщо провайдерів виведуть зі спрощеної… Продовження…
Платежі за житлово-комунальні послуги, зокрема, газ, опалення та постачання гарячої води поступово зростатимуть у 2025 році. Такий прогноз, інформує Українські новини, дає Нацбанк України в Інфляційному звіті НБУ за липень 2024 року, передає портал PromPolitInform. Так,… Продовження…
Заробітна плата в Україні буде зростати, а рівень безробіття – скорочуватися. Такий прогноз озвучив доктор економічних наук Василь Фурман в ефірі «Ми-Україна», повідомляє портал PromPolitInform. «Якщо ми говоримо про минулий рік, то зростання заробітних плат в… Продовження…
Верховна Рада України ухвалила загалом закон про підвищення акцизів на паливо, який набуде чинності з 1 вересня 2024 року. На думку фахівців, це рішення призведе до зростання цін практично на всі споживчі товари. Про це… Продовження…
Цього сезону обсяги зібраних зернових та олійних культур очікуються в межах 77 млн тонн, з яких 60 млн тонн можна експортувати. Як повідомляє Укрінформ, такий прогноз зробив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук… Продовження…
За базовим прогнозом, світла не буде по 12 годин на добу. Взимку дефіцит електроенергії для потреб населення може зрости вдвічі. Це означає відключення світла до 12 годин на добу. Про це повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко… Продовження…