Після того, як частину публічних закупівель Міністерства оборони України було повернуто до системи Prozorro, державний бюджет зекономив близько 5 млрд грн.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform.
«Мені дуже хотілось би вірити, що перезавантаження Міноборони в тому числі буде стосуватися трансформацій, як саме вони проводять закупівлі. Ми вже бачимо позитивні тенденції. Десь із травня Міноборони почало повертати в Prozorro деякі свої закупівлі. Станом на зараз вони завершили приблизно 50 тендерів на загальну вартість 31 млрд грн з економією у 16%, а це близько 5 млрд грн», – пояснила заступниця міністра економіки Надія Бігун.
Вона також розповіла, що Мінекономіки пропонує створити центри компетенцій, які оцінюватимуть доцільність певних закупівель, зокрема, для потреб ЗСУ.
«У нас мають бути центри прийняття рішень, які беруть на себе відповідальність за те що і як ми купуємо. Розпорядники коштів мають разом з одержувачами розділяти відповідальність за ефективне витрачання коштів, і тому вони мають концентрувати у себе таку експертизу, фаховість і набагато ефективніше планувати», – зазначила Бігун.
За її словами, зараз кожен бюджетний заклад сам проводить такий саме тендер, як і всі інші – закуповують електроенергію, газ, послуги з прибирання тощо. Це означає, що одну й ту саму роботу виконують сотні, а інколи й тисячі суб’єктів. З цієї причини й виникає питання з точки зору KPI зробити результат більш продуктивним, і сам процес – більш ефективним. Процес закупівель потребує колосального ресурсу: люди, їхні зарплати, час тощо. Все це можна направити на більш потрібну роботу.
«Це завдання означає, що треба переглянути те, як ми роздаємо бюджет, як витрачаємо державні кошти та спробувати, там, де це можливо, централізувати ці потреби. Якщо немає можливості централізувати потреби, хоча б варто централізувати формування вимог до закупівель (технічне завдання, проєкт договору тощо), щоб не було потреби кожному закладу, кожному юристу і відповідальному вигадувати власний договір», – акцентувала Бігун.
Для того, щоб зменшити кількість сумнівних закупівель, була введена вимога до всіх замовників оприлюднювати обґрунтування незастосування конкурентних процедур.
«Наступним кроком ми хочемо по закупівлях запровадити, щоб потреби також публікували на Prozorro. Зараз ми маємо обґрунтувати незастосування конкурсу. А наступний крок — хочемо реалізувати функціонал, який би дозволяв замовнику пояснювати, чому вони це купують. На моє враження, це той еволюційний шлях, який дозволяє більш свідомо проводити закупівельні робити і досягати кращого результату», – підсумувала Бігун.
Інші матеріали розділу Фінанси
Уряд України ухвалив рішення, яке дозволить залучити грант від Німеччини на суму майже 2 млрд грн (50 млн євро) для підтримки економіки. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує урядовий… Продовження…
Єврокомісія перерахувала Україні черговий транш на 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги. Загалом Київ отримає у 2023 році 18 млрд євро у вигляді довгострокових пільгових кредитів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Єврокомісії Урсулу фон… Продовження…
Міністерство фінансів України 21 листопада 2023 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету майже 15 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінфіну, інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні Мінфін розмістив… Продовження…
Міністерство фінансів 14 листопада розмістило військових облігацій на 9,1 млрд гривень. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 8 місяців на 2 742 млн гривень під 16,89% річних,… Продовження…
Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №10016. Про це також повідомив у Telegram перший заступник голови податкового комітету ВР, народний депутат Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. В Україні відновляться податкові перевірки, які були скасовані ще під час карантинних… Продовження…
Державний Укргазбанк оголосив про запуск програми для розмінування сільськогосподарських земель. Про це повідомила прес-служба банку, інформує портал PromPolitInform. “Очищення земель від мін важливе для безпеки українців, для відновлення аграрної галузі та екосистем, які дуже страждають через бойові дії. Тому ми пропонуємо кредитну… Продовження…