Національний банк (НБУ) з вівторка, 3 жовтня впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу. Про це зазначає НБУ, інформує портал PromPolitInform
НБУ пояснює, що зміниться для економіки та українців, зокрема.
Як кажуть в НБУ, керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.
“НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися. Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення”, – йдеться в роз’ясненні.
Механізм курсоутворення. Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.
“Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків”, – зазначають в НБУ.
Навіщо це потрібно? Як кажуть в НБУ, новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу. Також керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.
Головні моменти
Фото — з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Фінанси
Національний банк України оновив порядок реєстрації та внесення до Реєстру платіжної інфраструктури (далі – Реєстр) відомостей про платіжні системи та їхніх суб’єктів. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомила пресслужба НБУ. Зокрема, регулятор уточнив питання щодо… Продовження…
Міністерство фінансів 5 грудня розмістило військових облігацій на 8,5 млрд гривень та 96 млн доларів. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 1 рік на 2 581 млн… Продовження…
Міністерство фінансів України 5 грудня 2023 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 12 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінфіну, інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні Мінфін розмістив облігації… Продовження…
Країни ЄС погодили рекордний пакет фінансової підтримки для України. Йдеться про надання 50 млрд євро до 2027 року. Про це заявив єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган на брифінгу 30 листопада, повідомляє Sky News. Таку інформацію надає… Продовження…
Національний банк з 1 грудня переглянув валютні обмеження для населення та бізнесу, повідомляється на сайті регулятора, інформує портал PromPolitInform. По-перше, скасовані усі обмеження для банків та інших фінансових установ на обсяги продажу готівкової іноземної валюти населенню. Нацбанк… Продовження…
Міністерство фінансів 28 листопада розмістило військових облігацій на 6,5 млрд гривень. Про це повідомив Мінфін, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 8 місяців на 2 763 млн гривень під 16,53% річних, 1,9 року… Продовження…