У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Мінцифри презентувало дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні

Зв'язок та IT 07.10.2023
csm_ChatGPT__8e9ab468ad

Міністерство цифрової трансформації 7 жовтня презентувало дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні, яку розробили разом з профільним комітетом експертів. Як зазначив голова Мінцифри Михайло Федоров, “штучний інтелект — невідворотний тренд, тому Україні потрібні чіткі правила, щоб розвивати бізнес та захистити права людини у взаємодії зі ШІ”, інформує портал PromPolitInform.

Мінцифри наводить основні факти про дорожню карту регулювання ШІ в Україні:

  1. Bottom Up. Україна обрала підхід “від низу до гори” у регулюванні ШІ, який цікавий тим, що спочатку зосереджується на практичних інструментах для бізнесу – від добровільних кодексів поведінки до так званої “Білої книги”. На відміну від деяких країн, які починають “згори”, вводячи суворе регулювання відразу, Україна робить ставку на гнучкість і адаптаційність. Це все – для того, щоб не вбити інноваційних дух і стимулювати розвиток стартапів, але й зробити наші компанії конкурентними на ринку Європи та етичними для громадян.
  2. Регуляторна пісочниця. Подібно до кількох передових країн у сфері технологій, таких як Сінгапур, Іспанія та Велика Британія, Україна планує ввести так званий sandbox. По суті, йдеться про експериментальне середовище, яке дозволить стартапам тестувати новаторські ШІ-продукти в безпечних умовах перед тим, як вони вийдуть на ринок.
  3. Європейський стандарт. Євроінтеграція передбачає, що українське законодавство має відповідати законодавству ЄС. Тож після прийняття АІ Act в Європі (поки точні строки невідомі) планується адаптувати під нього регулювання ШІ і в нашій державі. Це допоможе зробити українські технологічні компанії більш привабливими для інвестицій та співпраці з міжнародними партнерами. З цікавого: у самому АІ Act застосовується так званий risk-based approach – тобто, технології розподіляють за рівнем ризиків. До неприйнятних і заборонених належить, зокрема, використання ШІ для соціального ранжування чи системи біометричної ідентифікації, що працюють у реальному часі. Звісно, важливий акцент робиться на відсутності дискримінації за гендером, расою чи іншими ознаками. Штрафи за деякі порушення сягають до 30 млн євро.
  4. Без “диктатури”. На відміну від деяких країн, де регулювання сприймається як “необхідне зло”, український підхід стимулює культуру саморегулювання. Це значить, що бізнес буде активно залучений у процес прийняття рішень та розробки етичних стандартів.
  5. Запит на “дороговказ”. Минулого тижня на IT Arena віцепрезидентка досліджень ШІ в Gartner Світлана Сікулар заявила, що штучний інтелект — це перша галузь в історії, де сама індустрія просить лідерів створити правила. Технологія так швидко розвивається, що бізнес потребує чіткого “плану дій”, щоб йти в ногу з часом. Тож дорожня карта – це крок на цьому шляху.

Згідно з інформацією від Ukrainian Tech Ecosystem Overview, в Україні наразі зареєстровані 63 продуктових компанії в сфері штучного інтелекту. “Але це далеко не вичерпний перелік, адже багато застосунків використовують технології на перетині з ШІ. Тож, бум у цьому напрямі буде тільки зростати. І Україна має всі шанси посперечатись за передові позиції у Європі в цій галузі”, – стверджують у Мінцифри.

Фото – з відкритих джерел

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Укртелеком передав військовим чергову партію дронів

Укртелеком передав військовим чергову партію дронів спеціального призначення у межах мілітарної ініціативи «Сталевий фронт Ріната Ахметова». Вони допомагатимуть виконувати бойові завдання на фронті. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення компанії, передає портал PromPolitInform. «Це… Продовження…


Два українські стартапи стали переможцями конкурсу Jumpstarter 2023 в Афінах

Українські стартапи перемогли на міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 На міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 в Афінах виступили девʼять українських стартапів, з яких два визнані переможцями та отримали головні призи у 10 000… Продовження…


За час війни Київстар під’єднав 3960 населених пунктів до 4G

З 2022 року «Київстар» підключив до 4G 3 960 населених пунктів. Наразі швидкісний мобільний інтернет від «Київстар» доступний майже 95% населення на підконтрольній території. Про це інформує iTechua, повідомляє портал PromPolitInform. Посилення стійкості телекомунікаційної мережі… Продовження…


Міністерство оборони випробовує українські безпілотні авіаційні комплекси

На випробуваннях, які відбулися нещодавно, тестували дрони від шістьох виробників. Здебільшого — FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє Міністерство оборони України. Мета випробувань — перевірити роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби… Продовження…


Електронна війна: Україна і РФ використовують електромагнітні хвилі для боротьби з дронами, — NYT

За словами журналістів, нові методи електронної боротьби перетворили війну в Україні на «проксі-лабораторію», за якою уважно стежать США, Європа і Китай. Україна і Росія активно застосовують дрони в бойових діях один проти одного. Але також війська мають… Продовження…


В Україні створили ударний дрон Backfire «дуже стійкий» до РЕБ – Федоров

Українські розробники створили ударний дрон Backfire, який є “дуже стійким” до російських засобів радіоелектронної боротьби: військові здійснили щонайменше 50 успішних місій. Про це повідомив міністр цифрової трансформації та віцепрем’єр Михайло Федоров, інформує портал PromPolitInform. “Backfire — ударний дрон від українських розробників,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: