Готуючись до опалювального сезону Група ДТЕК інвестувала рекордні 20 млрд грн в ремонт і відновлення обладнання ТЕС, електричних мереж, видобуток вугілля та природного газу. Про це, інформує ТСН, під час прес-конференції, яка відбулась в Києві 11 жовтня, повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, передає портал PromPolitInform.
Зокрема, у ремонт ТЕС було інвестовано 3,9 млрд грн. Станом на початок жовтня компанія закінчила ремонт 16 із 19 запланованих енергоблоків ТЕС до початку опалювального сезону. Наразі готовність теплової генерації ДТЕК сягає 84%.
Також ДТЕК розконсервував й модернізував два енергоблоки ТЕС, що додало додатково понад 500 МВт до потужності енергосистеми України.
Щоб збільшити захист обладнання ТЕС від обстрілів були встановлені додаткові захисні споруди на території станцій. Також критичне обладнання ТЕС та шахт забезпечили резервними джерелами живлення. Для цього було закуплено 224 генератори.
Для невідкладного ремонту на випадок обстрілів було сформовано запас критичного обладнання на суму в 1,3 млрд грн.
Водночас за результатами 2023 року інвестиції в вугільні шахти зростуть в 2 рази до 7,4 млрд грн. За 9 місяців поточного року було введено в роботу 18 нових лав, ще 9 буде запущено до кінця року. Крім того, ДТЕК імпортує 210 тис. тонн вугілля для стабільного проходження зими.
Зазначається, що у 2023 році темпи буріння газових свердловин зросли в 3 рази у порівнянні з минулим роком. Цього року буде пробурено 9 свердловин, також почалося буріння першої нафтової свердловини. Загалом інвестиції в газовидобуток зросли до 5,5 млрд грн.
«Ми з гідністю пройшли минулу зиму. Ми стали ще сильнішими, наші люди стали ще більш професійними й досвідченими. Компанія інвестувала рекордні кошти в підготовку до наступного опалювального сезону. Відновили те, що можна було відновити, закупили резервне обладнання й додатково захистили електростанції», – наголосив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Нагадаємо, за період повномасштабної війни енергетики ДТЕК відновили світло 9 млн родин на Київщині, Одещині, Дніпропетровщині, Донеччині та в столиці, більшість з яких лишалася без електропостачання через атаки ворога.
Інші матеріали розділу Цифра дня
За підсумками січня-листопада 2024 р. Україна імпортувала товарів на загальну суму понад $63,6 млрд, а експортувала – на $38,3 млрд. Таким чином, загальний товарообіг за перші одинадцять місяців п.р. становить $101,9 млрд. Про це, інформує… Продовження…
Військові облігації склали 48,4 млрд грн із загального обсягу випущених держоблігацій У листопаді 2024 року Міністерство фінансів України залучило від випуску державних облігацій – 80,8 млрд грн в еквіваленті: 72,9 млрд грн; $191 млн. Про… Продовження…
З цієї суми понад 1,2 млрд грн отримали місцеві бюджети територіальних громад у Полтавській, Київській, Хмельницькій, Вінницькій, Чернігівській та Харківській областях. До державного бюджету надійшли понад 546 млн грн. Про це інформує NV, повідомляє портал PromPolitInform. «За час повномасштабної… Продовження…
Підрозділи розмінування Міністерства оборони України в листопаді очистили від вибухонебезпечних предметів 18 445.39 га територій, з яких 18 266.09 га — це землі сільськогосподарського призначення. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомили у Міноборони України. Також… Продовження…
Український морський коридор продовжує демонструвати свою ефективність та надійність, навіть у надскладних умовах війни. Як передає портал PromPolitInform, про це Адміністрація морських портів України повідомила у Фейсбуці. «Станом на сьогодні, завдяки його функціонуванню було транспортовано вже… Продовження…
Українські підприємці з початку повномасштабного вторгнення отримали 36 045 кредитів на суму 121 млрд гривень за державними гарантіями на портфельній основі; з них у жовтні – на 3,2 млрд грн. Про це передає Укрінформ з… Продовження…