Вчора, 24 жовтня, у Празі (Чехія) відбувся другий парламентський саміт Кримської платформи. Із закликами щодо контролю над дотриманням санкційного режиму та законодавчої роботи з конфіскації заморожених активів Росії до учасників заходу звернулися президент України Володимир Зеленський і спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, який представляв українську делегацію на саміті. Своєю чергою, учасники платформи ухвалили декларацію із закликом підтримати і приєднатися до української формули миру. Про це повідомляє UA|TV, інформує портал PromPolitInform.
Стефанчук головував на засіданні разом зі спікеркою Палати депутатів парламенту Чеської Республіки Маркетою Пекаровою Адамовою.
«Російська агресія розпочалася із захоплення Криму і має бути завершена звільненням усієї території України, включно з Кримом», — заявив глава ВРУ.
Загалом у роботі платформи взяли участь близько 70 представників національних парламентів і парламентських асамблей міжнародних організацій. Чехія, яка приймала саміт, на собі відчула, що таке нацистська та радянська окупації, і її представники знають, що з Росією можна говорити тільки з позиції сили.
«Коли війна повернулася на Європейський континент, дехто з нас пригадав цитату про те, що історія не повторюється, але наш досвід, чеський досвід, говорить, що якщо ви скоритеся диктаторові, не боретеся з ним, то агресор вас захопить, усю вашу країну захопить, і його агресія стане ще більшою. Ми ці тенденції тут, у Чехії, добре знаємо… Ми в такому разі згадуємо наш досвід з Адольфом Гітлером», — сказав глава Сенату Чехії Мілош Вистрчіл.
Кримська платформа — це ініціатива президента України Володимира Зеленського, яку було засновано влітку 2021 року. Платформа працює за п’ятьма пріоритетними напрямами: політика невизнання окупації Криму, санкції проти Росії, захист прав людини, гарантування безпеки та свобода судноплавства в регіоні, а також платформа опікується фіксацією економічних та екологічних наслідків тимчасової окупації Криму Росією.
Коли Кримська платформа засновувалася, її амбітні завдання — повна деокупація Криму — сприймалися багатьма міжнародними партнерами як далекі. Тепер же її порядок денний, який будується на українській формулі миру, знаходить повну підтримку союзників України. Тим більше зараз, коли Україні вдалося потіснити російський флот у західній частині Чорного моря і в Криму.
«Для багатьох у світі Крим був аргументом, що повна деокупація нашої території нібито недосяжна. Російський контроль над Чорним морем і наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування Росії в Чорному морі нібито нездоланне. До того ж завдяки свідомому заселенню Криму сотнями тисяч громадян Росії та масштабним репресіям окупантів проти всіх форм свободи й спротиву могло скластися враження, що Крим нібито підкорений, і зараз ілюзії тануть», — звернувся до учасників саміту президент Зеленський.
Ключові партнери України розуміють, що без повної деокупації Криму та повернення його під український контроль стійкий мир у регіоні неможливий, як і світова продовольча безпека.
«Люди в Криму усвідомлюють, що Росія звідти піде і чекають на Україну», — наголосив Зеленський.
За підсумками парламентського саміту було ухвалено резолюцію на підтримку деокупації Криму і формули миру президента Зеленського.
«Сьогодні особлива дата. Сьогодні рівно 20 місяців від моменту початку цієї жорстокої, повномасштабної агресії проти України, і саме в цей день, коли в Києві ми чули, як здіймалися тривоги, ми тут говорили про Україну, і ми знаємо, що про результати цього саміту обов’язково почують в Україні», — резюмував Стефанчук.
Нагадаємо, як сказала керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, те, що балакучі голови російської пропаганди говорять про саміт Кримської платформи, тільки підтверджує те, що насправді він для них має значення. Тому вони змушені на це реагувати, намагатися його знецінити тощо. Але тим самим вони тільки акцентують його важливість.
Інші матеріали розділу Політика
Члени Євросоюзу та ще дев’ять країн закликали Росію негайно припинити свою війну проти України та повністю і беззастережно вивести всі війська і техніку з усієї її території. Як передає Укрінформ, відповідний заклик міститься у заяві… Продовження…
На засіданні Ради Україна-НАТО було затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі. Як передає Укрінформ, про це заявив у середу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі після… Продовження…
Сенат США почне розглядати законопроєкти щодо допомоги Ізраїлю та Україні наступного тижня. Про це лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер заявив 28 листопада, повідомляє “Голос Америки”, інформує портал PromPolitInform. За його словами, затвердження допомоги необхідне, навіть… Продовження…
Президент Чехії Петр Павел закликав Захід продовжувати підтримувати Україну, інакше наступний рік може бути сприятливішим для Росії. Президент Чехії Петр Павел закликав Захід не послаблювати підтримку України, інакше наступний рік буде більш сприятливим для Росії. Перемога Росії… Продовження…
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що для членства у НАТО Україні погодять список реформ. Україна стане членом НАТО, заявив 27 листопада у Брюсселі під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО генеральний секретар… Продовження…
Низка лідерів та послів країн Європи вшанували пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Про це повідомляє «Європейська правда», інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні ми згадуємо мільйони дітей, жінок та чоловіків, які померли від голоду під час… Продовження…