Європейське оборонне агентство підписало дев’ять рамкових контрактів з європейською оборонною промисловістю на закупівлю для України боєприпасів 155-го калібру. Про це, інформує UA|TV, повідомили в пресслужбі Єврокомісії, передає портал PromPolitInform.
Зобов’язання Євросоюзу щодо постачання Україні 1 млн снарядів до кінця цього року виконуються. У межах трьохтрекового підходу, погодженого державами-членами ЄС у березні цього року, то до 31 травня держави-члени поставили близько 223 тис. артилерійських боєприпасів (для самохідних знарядь, високоточних боєприпасів великої дальності, а також мінометів) і 2300 ракет усіх типів.
«Це був крайній термін, протягом якого держави-члени повинні були мати право на відшкодування витрат за першим варіантом ініціативи щодо боєприпасів. Після цієї дати держави-члени продовжили постачання боєприпасів, витрати на які можуть відшкодовуватися в рамках Європейського фонду миру. На жаль, ми не можемо надати більш детальну розбивку цих цифр», — розповів співрозмовник.
Що стосується другого треку, Європейське оборонне агентство підписало дев’ять рамкових контрактів з європейською оборонною промисловістю на закупівлю 155-міліметрових боєприпасів. Сім держав-членів уже розмістили замовлення на ці артилерійські боєприпаси за прискореною процедурою Європейського оборонного агентства. Закуплені боєприпаси призначені для найпоширеніших самохідних гаубиць, які держави-члени ЄС відправили в Україну:
французька самохідна артилерійська установка Caesar («Цезар»);
польська САУ Krab («Краб»);
німецька САУ Panzerhaubitze 2000;
словацька САУ Zuzana («Зузана»).
«Ми не можемо коментувати вартість цих замовлень, ціну за штуку і розкривати імена підрядників», — зазначив співрозмовник.
У Єврокомісії наголосили, що тривають переговори й щодо інших типів артилерійських боєприпасів і ракет. Паралельно інші держави-члени ЄС (наприклад, Німеччина і Франція) реалізують національні схеми закупівель.
«Постачання 1 мільйона боєприпасів залишається важливою політичною метою. Висновки Європейської ради, ухвалені минулого тижня (документ за підсумками засідання лідерів країн ЄС), наголошують на необхідності прискорити надання військової підтримки Україні, щоб допомогти задовольнити її нагальні військові та оборонні потреби, включно з ракетами та боєприпасами. Держави-члени матимуть можливість обговорити військову підтримку ЄС України на наступному засіданні Ради у закордонних справах 14 листопада», — розповіли єврочиновники.
Нагадаємо, 20 березня на засіданні Європейської ради було погоджено тритрековий підхід з метою прискорити постачання та спільні закупівлі для забезпечення України 1 млн одиниць артилерійських снарядів протягом наступних дванадцяти місяців:
згідно з першим треком, Рада закликала держави-члени доставити Україні артилерійські боєприпаси та, якщо буде потрібно, ракети з наявних запасів до 31 травня на умовах їхнього відшкодування;
за другим треком — закупити 155-мм боєприпаси та, якщо буде потрібно, ракети для України до 30 вересня 2023 року;
третій трек передбачає нарощування виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.
26 жовтня міністр закордонних справ Литви ЄС Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що ЄС наразі надав Україні 300 тисяч боєприпасів, тим часом Північна Корея доправила в Росію 350 тисяч. У Єврокомісії не змогли підтвердити або спростувати дані міністра про кількість поставлених боєприпасів.
Інші матеріали розділу Політика
Члени Євросоюзу та ще дев’ять країн закликали Росію негайно припинити свою війну проти України та повністю і беззастережно вивести всі війська і техніку з усієї її території. Як передає Укрінформ, відповідний заклик міститься у заяві… Продовження…
На засіданні Ради Україна-НАТО було затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі. Як передає Укрінформ, про це заявив у середу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі після… Продовження…
Сенат США почне розглядати законопроєкти щодо допомоги Ізраїлю та Україні наступного тижня. Про це лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер заявив 28 листопада, повідомляє “Голос Америки”, інформує портал PromPolitInform. За його словами, затвердження допомоги необхідне, навіть… Продовження…
Президент Чехії Петр Павел закликав Захід продовжувати підтримувати Україну, інакше наступний рік може бути сприятливішим для Росії. Президент Чехії Петр Павел закликав Захід не послаблювати підтримку України, інакше наступний рік буде більш сприятливим для Росії. Перемога Росії… Продовження…
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що для членства у НАТО Україні погодять список реформ. Україна стане членом НАТО, заявив 27 листопада у Брюсселі під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО генеральний секретар… Продовження…
Низка лідерів та послів країн Європи вшанували пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Про це повідомляє «Європейська правда», інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні ми згадуємо мільйони дітей, жінок та чоловіків, які померли від голоду під час… Продовження…