В грудні 2023 року або в січні 2024 року Мінцифри планує презентувати нову стратегію розвитку інновацій в Україні. Про це, повідомляє SPEKA, Михайло Федоров, віце-прем’єр з інновацій України, заявив на щорічній зустрічі ЄБА, інформує портал PromPolitInform.
«Ми її розробляємо зараз, і це буде єдина зрозуміла відповідь, що ми будемо робити кожного місяця до того, щоб інновації в нашій країні розвивалися. Як стимулювати розвиток науки, як запускати більше венчурних фондів, як науковий сектор реально встановити і що робити з інтелектуальною власністю, що є фундаментом розвитку будь-яких інновацій», – сказав Михайло Федоров.
За його словами, розробники стратегії проаналізували стратегії інновацій в топ-20 країнах світу за рівнем ВВП та країн, що розвивали інновації під час війн.
«Ми аналізували досвід Ізраїлю: як в ситуації війни вибудовувати довіру інвесторів. Чому там Intel відкриває представництво. Вони багато вкладалися в міжнародну комунікацію, залучали венчурні фонди, про Ізраїль пишуть книжки», – нагадав Михайло Федоров.
Стратегія розвитку інновацій включатиме велику комунікаційну частину.
Федоров також згадав, що Мінцифри у співпраці «з деякими IT-кластерами» розробляють проєкт «українського Upwork», щоб побудувати довіру іноземних замовників до українського IT-бізнесу.
«Україна як держава надаватиме конкретні гарантії, що замовлення іноземних партнерів будуть вироблені 100%», – підкреслив Федоров.
Він нагадав, що велика частина IT-бізнесу України працює на аутсорсі для іноземних замовників, тому існує «питання довіри від партнерів, від клієнтів: не всі розуміють, що у нас там відбувається».
У той же час, є «мільйон прикладів» тому, як у прифронтових регіонах, від Харкова до Миколаєва, в Одесі, Запоріжжі, під вибухами, з блекаутами компанії виконують замовлення, не порушуючи дедлайнів.
Інші матеріали розділу Зв'язок та IT
На випробуваннях, які відбулися нещодавно, тестували дрони від шістьох виробників. Здебільшого — FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє Міністерство оборони України. Мета випробувань — перевірити роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби… Продовження…
За словами журналістів, нові методи електронної боротьби перетворили війну в Україні на «проксі-лабораторію», за якою уважно стежать США, Європа і Китай. Україна і Росія активно застосовують дрони в бойових діях один проти одного. Але також війська мають… Продовження…
Українські розробники створили ударний дрон Backfire, який є “дуже стійким” до російських засобів радіоелектронної боротьби: військові здійснили щонайменше 50 успішних місій. Про це повідомив міністр цифрової трансформації та віцепрем’єр Михайло Федоров, інформує портал PromPolitInform. “Backfire — ударний дрон від українських розробників,… Продовження…
Перші 3000 із 10 000 FPV-дронів, на які був оголошений спільний збір United24, «Повернись живим» та monobank, вже передані військовим. Про це повідомив у Телеграмі віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації… Продовження…
Генштаб ЗСУ розподілить та передасть дрони оборонцям на найгарячіші ділянки фронту. До цієї партії увійшли «пташки» виключно українського виробництва —коптери та БПЛА літакового типу: розвідувальні, камікадзе, багаторазові бомбери. Про це, пише Ракурс, повідомив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій… Продовження…
Російське вторгнення в Україну стало ще одним підтвердженням, що кібернетична сфера є складовою сучасної війни та новою ареною для глобальної конкуренції, тож НАТО і надалі приділятиме підвищену увагу цьому новому простору військових дій. Про це,… Продовження…