Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №10016. Про це також повідомив у Telegram перший заступник голови податкового комітету ВР, народний депутат Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform.
В Україні відновляться податкові перевірки, які були скасовані ще під час карантинних обмежень. Йдеться про перевірки бізнесу. Вже з 1 грудня рейди контролерів почнуть піднімати робочу документацію за останні 7 років та штрафувати підприємців у разі виявлення порушень.
Оновлені жорсткі правила податкових перевірок прописані в новому законі, нещодавно прийнятому Верховною Радою.
З початку війни в Україні було запроваджено мораторій на документальні перевірки всіх компаній, окрім тих, хто займається підакцизною продукцією, гральним бізнесом, фінансовими платіжними послугами, але питання їх повернення обговорювалося давно.
Скасування податкового мораторію стало одним із пунктів, на які підписалася Україна у меморандумі з МВФ. Його виконання пов’язане із наданням Фондом третього кредитного траншу для нашої країни. Тому варіанта відкладати перевірки у влади не було.
Хто підпаде під податкові перевірки з 1 грудня
Більше того, податківцям з 1 грудня дозволять проводити необмежену кількість перевірок бізнесу, у тому числі й позапланових (з окремих підстав). Контролюючі органи зможуть прийти на позапланову перевірку, використовуючи будь-яку із 27 підстав, передбачених статтею 78 ТК України.
Відбиратимуть претендентів на перевірки за результатами роботи бізнесу у 2021 році, тобто ще довоєнного періоду. Крім того, у план-графік перевірок можуть бути включені не тільки компанії, які станом на дату проведення перевірки здійснюють діяльність у певних сферах, а й працювали в них раніше.
Хто не підпаде під податкові перевірки з 1 грудня
Винятки зробили для юридичних осіб, зареєстрованих на окупованих територіях, територіях, де ведуться активні дії та територіях можливих військових дій. Там все ще діятиме мораторій на перевірки.
Щодо ФОПів, то для платників єдиного податку першої та другої груп мораторій спочатку хотіли скасувати з відстрочкою — з 1 серпня 2024 року, проте продовжили його дію до 1 грудня 2025 року. Таким чином, малий бізнес податківці поки що не чіпатимуть.
Фото — з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Фінанси
Країни ЄС погодили рекордний пакет фінансової підтримки для України. Йдеться про надання 50 млрд євро до 2027 року. Про це заявив єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган на брифінгу 30 листопада, повідомляє Sky News. Таку інформацію надає… Продовження…
Національний банк з 1 грудня переглянув валютні обмеження для населення та бізнесу, повідомляється на сайті регулятора, інформує портал PromPolitInform. По-перше, скасовані усі обмеження для банків та інших фінансових установ на обсяги продажу готівкової іноземної валюти населенню. Нацбанк… Продовження…
Міністерство фінансів 28 листопада розмістило військових облігацій на 6,5 млрд гривень. Про це повідомив Мінфін, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 8 місяців на 2 763 млн гривень під 16,53% річних, 1,9 року… Продовження…
Уряд України ухвалив рішення, яке дозволить залучити грант від Німеччини на суму майже 2 млрд грн (50 млн євро) для підтримки економіки. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує урядовий… Продовження…
Єврокомісія перерахувала Україні черговий транш на 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги. Загалом Київ отримає у 2023 році 18 млрд євро у вигляді довгострокових пільгових кредитів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Єврокомісії Урсулу фон… Продовження…
Міністерство фінансів України 21 листопада 2023 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету майже 15 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінфіну, інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні Мінфін розмістив… Продовження…