Членство України в ЄС може призвести до «загибелі» сімейних фермерських господарств, попередила спілка фермерів Німеччини. Про це повідомляє «Голос Америки», передає портал PromPolitInform.
Приєднання України «призведе до загибелі сімейних фермерських господарств у Європі», — заявив Йоахім Руквід, президент Асоціації фермерів Німеччини (DBV), на пресконференції щодо майбутнього Спільної аграрної політики ЄС (CAP) у середу, 15-го листопада).
Ця заява пролунала на тлі повідомлень про те, що минулого тижня Європейська комісія рекомендувала розпочати офіційні переговори з Україною про вступ до ЄС.
У мережі Х (колишня Twitter) голова фермерської асоціації Німеччини уточнив, що йдеться про українське зерно.
«Німецькі фермери є солідарні з українськими фермерами. Але українське зерно має бути спрямоване туди, де є голод, і де його гостро потребують», – написав Руквід на своїй англомовній сторінці.
Як повідомляє Euroactiv, Руквід вважає, що європейські фермери не зможуть конкурувати з українськими через те, що Україна має великий сільськогосподарський сектор, а середня ферма в країні в рази більша, ніж у ЄС.
На його думку, Спільну аграрну політику (CAP) буде неможливо проводити, якщо Україна приєднається до неї, і якщо це станеться, то тільки коштом ферм у нинішніх країнах ЄС. Також він побоюється, що приєднання України призведе до нижчих екологічних стандартів, зокрема, «щодо використання пестицидів», і, отже, буде нечесно конкурувати з фермами в інших країнах ЄС.
Однак насправді, як зауважує європейське видання, Україні доведеться перенести всі стандарти ЄС у національне законодавство, перш ніж вона зможе приєднатися до Союзу.
Тим не менше, пише Euroactiv, серед політичних представників та організацій існує широкий консенсус щодо того, що САП не зможе продовжувати діяти в нинішньому вигляді, якщо Україна приєднається до неї.
Зокрема, експерти говорять, що так звані прямі виплати, що виплачуються фермерським господарствам за гектар сільськогосподарської землі, ймовірно, не будуть фінансово життєздатними для великих територій України.
Тим часом уряд у Києві стверджує, що вступ України зміцнить сільськогосподарський сектор ЄС і зробить Союз глобальним гравцем у сільському господарстві, зауважує європейське видання.
А нещодавній звіт Віденського інституту міжнародних економічних досліджень доходить висновку, що український аграрний сектор не стане «бездонною ямою» для САП, оскільки він є конкурентоспроможним без великих субсидій, але водночас, у певному сенсі, «надто конкурентоспроможною» порівняно з іншими країнами ЄС.
Тим часом перед українськими фермерами стоять виклики цілком іншого характеру – їм потрібно очистити свої угіддя від вибухових пристроїв.
Світова продовольча програма (СПП), що діє під егідою ООН, повідомляє, що цього тижня вона отримала перший мінний коток для підтримки обстеження та розмінування забруднених сільськогосподарських угідь в Україні.
Генеральний директор програм в Україні Метью Голлінгворт сказав, що перша з трьох машин, які мають допомогти українським фермерам у розмінуванні, була доставлена на Харківщину.
«Ми можемо допомогти фермерам обробляти землю з упевненістю, що на землі, на якій вони працюють, не буде мін та інших вибухових пристроїв», – сказав представник СПП.
Раніше сусідні з Україною країни – Польща, Словаччина та Угорщина запровадили власні обмеження на імпорт українського зерна після того, як Європейська комісія вирішила не продовжувати заборону на п’ятьох сусідів України з ЄС.
Обмеження, які запровадив ЄС у травні, дозволили Польщі, Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині заборонити внутрішній продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, але дозволяли транзит української аграрної продукції для експорту в інші країни.
Як повідомляло агентство АР, суперечка завершилася тим, що Україна, Польща та Литва погодили план, який має допомогти пришвидшити експорт українського зерна, причому нужденні країни за межами Європи потенційно можуть отримати вигоду від швидших процедур.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
В Україні розробляють нову модифікацію ракети для вітчизняного ракетного комплексу “Нептун”. Про це повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк в інтерв’ю “АрміяІнформ”, портал “Мілітарний”, інформує портал PromPolitInform. За словами заступника міністра, наразі ведеться робота щодо створення… Продовження…
Міністерство оборони України спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості наступного року збільшать у кілька разів виробництво ракет, боєприпасів, озброєння та військової техніки. Головна увага присвячуватиметься виробництву засобів протиповітряної оборони — від звичайних переносних зенітно-ракетних комплексів до систем ППО з дальністю більш… Продовження…
Європа має мобілізувати свою оборонну промисловість, щоб задовольнити потреби України та забезпечити власні армії. Це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на конференції Європейської оборонної агенції. Про це передає Суспільне, інформує портал PromPolitInform. Наразі… Продовження…
Американський оборонний стартап Anduril представив перший у світі багаторазовий дрон перехоплювач. Про це повідомляє видання Los Angeles Times, інформує портал PromPolitInform. Головна задача дрона, перехоплення повітряних цілей таких як БПЛА, дрони камікадзе, крилаті ракети, а також літаки. Безпілотник… Продовження…
У Рівненській області звільнили всіх директорів місцевих лісництв за постійні проблеми в роботі. Про це повідомляє пресслужба держпідприємства «Ліси України», інформує портал PromPolitInform. «Як і обіцяв минулого тижня, у лісовій галузі почалися кадрові чистки. Сьогодні ухвалили… Продовження…
Україна запустила серійне виробництво аналога дрону-камікадзе Shahed-136 на державному заводі. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин на зборах Європейської бізнес-асоціації, цитує його Forbes Україна, інформує портал PromPolitInform. За його словами, оборонна промисловість сьогодні робить “значний” внесок… Продовження…