У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Як Метінвест перетворився на опору України та став найбільшим приватним донором ЗСУ

Металургія 14.01.2024
мет опора1

Якщо перший рік повномасштабної війни став для Групи Метінвест Ріната Ахметова часом важких випробувань і втрат, то 2023-й — періодом адаптації до нової реальності. Тож, оговтавшись від удару та перебудувавши бізнес, Метінвест мобілізував ресурси на боротьбу з ворогом та став опорою України в оборонній, соціальній та економічній сферах. До вашої уваги — трійки найвагоміших проєктів, що лежать в основі кожного напряму. Про це йдеться в повідомленні компанії, інформує портал PromPolitInform.

Допомога війську

Загалом від початку великої війни Метінвест виділив на підтримку країни 4,8 млрд грн. Потужний оборонний напрям компанія розвиває в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. За версією NV.ua, Метінвест став найбільшим приватним донором ЗСУ, спрямувавши на допомогу армії 2,5 млрд грн.

  1. Сталеве виробництво для фронту

Компанія налагодила технологію виробництва спецсталі для бронепластин — головних складників бронежилетів — і надає їх усім, хто потребує надійного захисту. З бронесталі виготовляють і щити для убезпечення вартових машин ЗСУ. Фахівці планують оснастити бронею 200 фронтових машин.

На найгарячіших ділянках фронту бійців захищають понад 330 спеціальних мобільних укриттів-«криївок». Це власна розробка компанії, що також може слугувати польовим житлом.

мет модуль

Метінвест виготовив і передав до ЗСУ понад 250 одиниць фальшивої артилерії — макетів гаубиць і радарних установок, і навіть декілька HIMARS. А бронетехніку ЗСУ на фронті захищають 32 «ловці ланцетів». Швидко пересуватися між позиціями військовим допомагають 37 мобільних автівок багі, виготовлених із металу компанії.

Зі сталі Метінвесту зроблено понад 80 тис. протитанкових їжаків і шипованих ланцюгів проти колісної техніки. Також компанія надавала матеріали й техніку для зведення фортифікаційних споруд та прокладання окопів.

  1. Закупівля техніки та амуніції

Щоб зміцнити обороноздатність ЗСУ, компанія налагодила системне постачання на фронт військової техніки й обладнання. Зокрема, оборонці отримали понад 1500 дронів.

Також Метінвест передав бійцям 1700 тепловізорів, 875 одиниць комунікаційного обладнання, понад 520 автівок різного призначення. Крім того, спеціалісти компанії проводять капітальний ремонт автомобілів для армії.

мет бронь2

Метінвест виготовив чи закупив за кордоном 150 тис. бронежилетів, 25 тис. шоломів і касок, 31,5 тис. турнікетів. Засоби індивідуального захисту отримують військовослужбовці Сил оборони України, рятувальники, комунальники та волонтери, які працюють у небезпечних регіонах. Це робить компанію одним із найбільших постачальників амуніції в Україні.

  1. Розмінування територій

У межах великого проєкту Метінвесту та її акціонера зі сприяння розмінуванню України компанія виробляє протимінні трали для танків, що допомагають контрнаступу. Крім того, група інвестувала 9,5 млн грн у будівництво Центру протимінної діяльності, що планує навчити понад 3 тис. саперів розміновувати території після проведення бойових дій.

Підтримка українців

Якщо раніше компанія спрямовувала кошти на соціальну інфраструктуру, освіту, спорт і культуру, то зараз підтримує армію, надає гуманітарну допомогу та опікується співробітниками й громадами.

  1. Робота з ветеранами

Зараз Україну захищають понад 8 тис. працівників Метінвесту та спільних підприємств групи — кожен шостий співробітник. Компанія забезпечує їх бронежилетами, касками, комплектами зимового одягу — на придбання теплих речей спрямовано 12 млн грн.

На підприємства Метінвесту з війни наразі повернулося понад 300 співробітників. У компанії розробляють комплексну програму, що охоплює всі етапи взаємодії з ветеранами. Серед основних напрямів їхньої реінтеграції — фізичне та психологічне відновлення, перенавчання та працевлаштування.

Кожному мобілізованому працівникові, що дістав важке поранення, компанія оплачує лікування. А для психологічної підтримки співробітників, зокрема ветеранів і членів їхніх сімей, створено сервіс «Метінвест — разом!». З березня 2022 року фахівці провели понад 5200 індивідуальних та групових консультацій.

  1. Програми мотивації

Навіть в умовах війни Метінвест знайшов можливість виплатити співробітникам часткові премії за минулий рік. Поза тим, цього літа компанія запровадила 25%-ву командну премію для працівників виробничих і ремонтних підприємств в Україні.

  1. Гуманітарна допомога

Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» від початку війни допомогла понад пів мільйону українців харчовими продуктами та речами першої потреби, а лікарням — медикаментами та обладнанням на 9,5 млн грн. Психологічну реабілітацію в межах проєкту вже пройшли майже 1200 жінок і дітей. Водночас ініціатива розвиває програму протезування, що зараз охоплює майже 100 військовослужбовців та цивільних. А загальна сума допомоги за всіма цими напрямами становить понад 430 млн грн власних та залучених від донорів коштів.

мет гум2

Економічна підтримка

Метінвесту вдалося впоратися з багатьма викликами війни, адже компанія втратила два металургійні комбінати в Маріуполі, а роботу заводу в Авдіївці призупинено. Компанія перебудувала бізнес і створила нові логістичні ланцюги для експорту продукції. Проте проблем вистачає: робота під постійною загрозою ворожих обстрілів, логістичні обмеження, перебої з енергопостачанням, зростання собівартості виробництва та несприятлива ринкова кон’юнктура.

  1. Виробництво та податки

У таких умовах металургійні підприємства групи завантажені на 65−75% потужності, а гірничо-збагачувальні комбінати — на 35−40%. За дев’ять місяців 2023 року Метінвест виробив понад 1,5 млн тонн сталі, 7,5 млн тонн залізорудного концентрату та 3,7 млн тонн вугільного концентрату. Підтримання виробництва дає змогу сплачувати податки та виготовляти вироби для фронту.

До речі, від початку великої війни Метінвест відмовився від податкових пільг, на які має право за законодавством, і повністю сплачує податки. За дев’ять місяців цього року компанія перерахувала 11 млрд грн податків до бюджету України. Зокрема, поповнила бюджети Кривого Рогу, Запоріжжя, Кам’янського, Покровська та Авдіївки на понад 2 млрд грн.

  1. Валютний виторг від експорту

Близько 25% металопродукції Метінвест реалізує на внутрішньому ринку, а решту експорту металу переорієнтував на європейські країни. До війни великим покупцем залізорудної сировини був Китай. Проте зараз експортувати туди практично неможливо через блокаду чорноморських портів, тому покупцями сировини залишаються прикордонні країни Європи. Звісно, обсяги експорту значно нижчі, ніж у довоєнний час, — логістика довга й дорога. Виправити ситуацію здатне лише відкриття морських шляхів.

  1. Відбудова України

Метінвест готовий постачати сталь для повоєнної відбудови та створив «Сталеву мрію» — концепцію відновлення України. Вона передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі попередньо виготовлених каркасу, модуля та платформи зі сталі. За ними можна будувати житло та інфраструктуру. Наразі готовність відбудовувати зруйновані об’єкти за проєктами «Сталевої мрії» висловила влада Маріуполя та ще двох українських міст.

мет відбуд1

Попри війну, компанія впроваджуватиме стратегію із зеленої трансформації на українських і закордонних активах. Зокрема, йдеться про розширення виробництва DR-окатків, основної сировини для екологічнішого металургійного виробництва з використанням електродугових печей. Метінвест прагне побудувати новий формат бізнесу, де європейський ринок відкриває кордони для української продукції. А для того щоб це стало можливим у новій реальності, бізнес і держава мають об’єднати зусилля і пройти цей шлях разом.

Інші матеріали розділу Металургія

Група SCM у 2023 році наростила інвестиції в Україну майже на 52%

За 12 місяців 2023 року інвестиційна група SCM Ріната Ахметова спрямувала на капітальні інвестиції та модернізацію в Україні понад 32 млрд грн (або $800 млн). Це майже на 52% більше, ніж у 2022 році. Про… Продовження…


Виробництво та споживання металопрокату в Україні в січні 2024 року

У січні 2024 р. українськими металургійними підприємствами вироблено 453,0 тис т металопрокату (175,9% відносно аналогічного періоду 2023 р.), з яких, за інформацією Державної митної служби України, експортовано порядку 400,4 тис. т, або 88,4%. Про це… Продовження…


Меткомбінат «Каметсталь» минулого року відвантажив своїм клієнтам понад 1,99 млн тонн металопродукції

Металургійний комбінат «Каметсталь», дочірнє підприємство української гірничо-металургійної групи «Метінвест», заявив, що у 2023 році відвантажив своїм клієнтам понад 1,99 млн тонн металопродукції, незважаючи на військовий стан, а також проблеми з логістикою та енергопостачанням. Про це… Продовження…


Зростання у 91%: українська металургія збільшила виробництво сталі й іншої металопродукції

Виробництво сталі в Україні збільшилося на 91% до 540 000 тонн у січні порівняно із січнем 2023 року та на 3,8% порівняно з груднем. Дані опублікувало об’єднання підприємств Укрметалургпром, інформує портал PromPolitInform. За перший місяць року було виготовлено… Продовження…


«Метінвест» у 2023 році наростив експорт металопродукції до Польщі на 16%

Збільшенню експорту сприяє розблокування шляхів, однак вузькими місцями залишаються перевалка в портах та перетин кордону Група «Метінвест» за підсумками 2023 року збільшила експорт металопродукції до Польщі на 16% у порівнянні з 2022 роком. Збільшенню вантажопотоку… Продовження…


Меткомбінат «Запоріжсталь» торік наростив випуск прокату на 57%, сталі – на 65%

Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у 2023 році збільшив випуск прокату на 57,2% проти 2022 року – до 2,5 млн тонн. Про це повідомляє портал PromPolitInform з посиланням на пресслужбу компанії. Виплавка сталі за рік зросла… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: