На виконувача обов’язків голови Конституційного Суду України Сергія Головатого склали протокол про адміністративне правопорушення. Він не виніс на розгляд спеціального засідання скаргу на самого себе, щоб уникнути можливого звільнення. Про це повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції, інформує портал PromPolitInform.
Там установили, що до Конституційного Суду подали скаргу, у якій стверджували, що Головатий вніс свідомо неправдиві відомості до ухвали суду. Заявник наполягав на звільненні судді.
Головатий не подав цю скаргу проти себе на розгляд спеціального пленарного засідання КСУ, адже звідти воно могло потрапити до Комісії з питань регламенту та етики. На підставі висновків цієї комісії Головатого могли звільнити.
Тож він подав звернення на розгляд звичайного засідання, процедура якого не дає змоги скерувати скаргу до вказаної комісії.
У НАЗК стверджують, що, маючи повноваження виконувача обов’язків керівника КСУ, Головатий убезпечив себе від можливої подальшої перевірки власних дій і можливого звільнення.
Його дії кваліфікували за ч. 1 і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП — тобто порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Якщо його визнають винним, то йому загрожує штраф і внесення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Крім того, якщо його дії розцінять як істотний дисциплінарний проступок, його можуть звільнити з посади.
Інші матеріали розділу Законодавство
Верховна Рада України ухвалила новий кліматичний закон, який має на меті наблизити країну до виконання європейських стандартів у сфері захисту навколишнього середовища. Про це повідомляє Перший діловий, інформує портал PromPolitInform. Цей закон передбачає впровадження нових… Продовження…
Військовий збір з зарплат зросте «заднім числом» до 5%. Парламентський Комітет з питань податкової політики рекомендував прийняти законопроект про підвищення податків 11416-д у другому читанні та в цілому. Про це пише «Судово-юридична газета», повідомляє портал… Продовження…
Особи, які отримали російський паспорт на тимчасово окупованих територій з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності. Про це повідомляє Міністерство юстиції, інформує портал PromPolitInform. “Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору – практика, яка нерідко застосовується… Продовження…
Верховна Рада може ухвалити законопроєкт 11043 про розкриття банками низки даних щодо користувачів платіжних послуг у разі отримання запиту від поліції. Тобто банки хочуть змусити відкривати банківську таємницю та передавати дані клієнтів правоохоронцям. Про це повідомляють Контракти.UA,… Продовження…
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. Про це, передає Укрінформ, повідомив у Телеграмі голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та… Продовження…
Сьогодні, 17 вересня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт 6490-д щодо «перезавантаження» митниці. Законопроєкт у другому читанні підтримали 260 народних обранців, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Про це інформують Контракти, повідомляє портал PromPolitInform. «Це є маяком… Продовження…