Воїни ЗСУ розповіли про роботу аеророзвідки та артилерії
Дрон українського виробництва «Лелека» здатен залітати вглиб території ворога до 30 кілометрів. Він виявляє позиції та техніку противника і коригує вогонь нашої артилерії. Про це йдеться у сюжеті ТСН, піготовленому Аллою Хоцянівською, повідомляє портал PromPolitInform.
Як воює дрон «Лелека»
Пілоти кажуть, що сонячний день – ідеальні умови для аеророзвідки. Олексій зазначає, що дрон «Лелека» має різні режими керування. Військовий жартує – у цій справі він старий-новий. Був пілотом «Лелеки» на початку вторгнення, згодом перейшов у піші групи, після двох поранень та висновку ВЛК знову повернувся до цієї пташки.
«Досить хороший радіус дії, час польоту теж досить великий, в управлінні не важка. З пульта зліт і посадка. За це ми її і любимо», – каже пілот.
6-ти кілограмовий птах, розмахом крил майже у два метри здатний залітати вглиб ворога до 30 кілометрів. Камера з кілометрової висоти фіксує усе, що бачить на 360 градусів. Працює і вдень, і вночі, каже командир відділення Сергій.
Завдяки «Лелеці» воїни ЗСУ знаходили і танки, і склад боєприпасів, і ворожу артилерію.
За маршрутом дрона слідкують із переобладнаної автівки. На великому моніторі в режимі реального часу пілоти бачать позиції ворога в районі Бахмута, Кліщіївки та далі на схід. Отримані координати передають іншим підрозділам і коригують вогонь артилерії.
Воїни ЗСУ хвалять британську гармату L119
Завдяки аеророзвідці гармаші 80-ї окремої десантно-штурмової бригади відпрацьовують по скупченню ворожої піхоти. Боєць на позивний «Пилипко» хвалить британську гармату L119, яка працює по позиціям ворога.
«Дуже точна гармата, служить нам добре, аби більше снарядів було», – каже захисник України.
Працюють снарядами калібру 105 міліметрів. Каже, гаубиця легка в обслуговуванні, мобільна, добре маскується, її важко вистежити ворогу.
Командир гармати «Сивий» каже, що цієї ночі вони працювали по позиції ворога в районі Кліщіївки. Звідти окупанти пробували йти на штурм.
«Є в них бліндаж, доволі непогано обладнаний і вони там зосереджуються. Вони заходять малими групами по 2-3 чоловіка і намагаються штурмувати. Загалом за ніч це може бути 15-20 чоловік, спроба зайти і спроба організувати штурм наших позицій, але їм нічого не вдається», – каже «Сивий».
«Сивий» додає, гаубиця L119 – ідеальна зброя для прикриття нашої піхоти. Та головне – щоби було чим прикривати.
Ворог весь час намагається вистежити «Лелеку». РЕБ глушить сигнал. Пілоти зізнаються – пташку вже доводилось садити навпомацки. Також ворог втручався у мозок дрона. Було й таке, що пташці прострелили крило.
Інші матеріали розділу Зв'язок та IT
Українцям анонсували новий удар по гаманцях. Інтернет-провайдери підвищують тарифи на свої послуги. Наразі відповідні повідомлення від постачальників послуг отримали мешканці Харкова. Однак тарифи можуть зростати по всій Україні. Про це інформує видання «KharkivToday», передає портал… Продовження…
В Укрзалізниці нагадали, що інтернет доступний у 16 поїздах У поїздах Укрзалізниці користувачам доступно безкоштовно 2 Гб трафіку на швидкості 10 Мб/с. Тож під час подорожей не гайте ані хвилини часу – спілкуйтеся з близькими, побратимами,… Продовження…
SpaceX, компанія Ілона Маска, та Пентагон уклали контракт, що дає Україні доступ до збройної версії супутникової мережі Starlink, відомої як Starshield. Про це повідомляє inkorr, передає портал PromPolitInform. Згідно з інформацією від Bloomberg, 2500 терміналів Starlink,… Продовження…
Україні вдалося розробити три аналоги китайського дрона Mavic. Такі БПЛА відповідають стандартам НАТО, а також мають захист від РЕБ і автоматичну посадку. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє портал PromPolitInform. Міністр зазначив, що розробка аналогів Mavic… Продовження…
Київстар презентував нові тарифні плани: безлімітний інтернет та щедрі пакети послуг Один із провідних мобільних операторів України, Київстар, анонсував запуск оновлених тарифних планів. Новинки стануть доступними для абонентів до кінця осені 2024 року. Про це… Продовження…
У Збройних Силах України почала роботу перша школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК). Її створено на базі одного з навчальних центрів відповідно до рішення Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського. Про це інформує Генеральний штаб… Продовження…