У законі про зміни умов мобілізації, який ухвалила Верховна Рада в другому читанні та підписав президент Володимир Зеленський 16 квітня, оновили умови для призову осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи, інформує портал PromPolitInform.
Призов осіб з інвалідністю: які умови
Люди з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи не підлягають мобілізації і призвати на військову службу їх можуть тільки за власним бажанням. Для цього вони мусять укласти контракт із ЗСУ.
Чоловіки від 25 до 55 років, які отримали ІІ або ІІІ групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, повинні пройти медичний огляд повторно, щоб підтвердити його висновки. Однак ця умова не стосується військовослужбовців – тих, хто отримав травми під час участі в бойових діях.
Як визначатимуть придатних та непридатних до військової служби?
Не мобілізують і громадян, яких визнала непридатними до військової служби військово-лікарська комісія (ВЛК).
В Україні скасували статус “обмежено придатний”. Обмежено придатні призовники могли проходити службу, але з певними обмеженнями. До прикладу, служити лише у певних військах чи звільнятися від деяких завдань. Або ж могли проходити службу в мирний час, але під час воєнного стану ставали обмежено придатними.
Але автоматично до “придатних” чи “непридатних” військовозобовʼязаних зарахувати не зможуть. Колишні обмежено придатні до служби мають повторно пройти військово-лікарську комісію впродовж 9 місяців після того, як закон почне діяти. Тобто, до 4 лютого 2025 року.
За результатами огляду, військовозобов’язаних, яких визнали непридатними, виключать з військового обліку, а визнані придатними зможуть проходити службу.
Якщо за станом здоровʼя і висновком ВЛК людей визнали тимчасово непридатними на 6-12 місяців, то після завершення цього терміну вони зобов’язані знову пройти комісію. З допомогою цього перевірятимуть, чи тимчасово непридатні для мобілізації все ще не можуть служити у війську.
Кого не зможуть мобілізувати за станом здоров’я?
Раніше до війська не могли призвати людей, які хворіють на:
Повний детальний список можна знайти у наказі Міноборони.
Однак до 4 серпня – через три місяці після того, як закон набере чинності, уряд має оновити перелік захворювань. Саме за оновленими положеннями наказу будуть визначати придатність чи непридатність військовозобов’язаних.
Фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Суспільство
Російські спецслужби цілеспрямовано використовують українських дітей для терактів з ліквідацією «агентів». Служба безпеки України закликає батьків провести бесіди з підлітками: пояснити що пропозиції «легкого заробітку» від незнайомців у соцмережах – це пастка, яка може їм… Продовження…
Повітряні сили Збройних сил України звернулися до громадян із проханням не публікувати фото та відео польотів української військової авіації. Це допомагає ворогу та може стати для нього джерелом розвідувальних даних. Про це, інформує «Флот2017», ПС… Продовження…
18 березня в Києві відбулася презентація платформи «Назустріч», створеної Work.ua для підтримки працевлаштування українських ветеранів. Ця ініціатива покликана допомогти військовим знайти роботу після служби, а роботодавцям — залучати фахівців із унікальним досвідом. Як повідомляє портал PromPolitInform,… Продовження…
Міністерство оборони України офіційно продовжує проєкт «Контракт 18-24». Це добровільна ініціатива для українців 18-24 років, які готові приєднатися до Сил оборони на 1 рік. Про це інформує Армія FM, передає портал PromPolitInform. Серед тих, хто… Продовження…
В умовах війни та невизначеності, український бізнес не лише продовжує свою діяльність, але й активно підтримує суспільство через масштабні благодійні проєкти. Кожна ініціатива не лише приносить реальну допомогу вразливим групам населення, а й стає потужним… Продовження…
В умовах війни та невизначеності, український бізнес не лише продовжує свою діяльність, але й активно підтримує суспільство через масштабні благодійні проєкти. Кожна ініціатива не лише приносить реальну допомогу вразливим групам населення, а й стає потужним… Продовження…