Національний банк запровадив пакет пом’якшення валютних обмежень для підприємств – за заявою відомства 3 травня, найбільший від початку повномасштабної війни. Про це інформує Радіо Свобода, повідомляє портал PromPolitInform.
Метою змін НБУ називає «поліпшення умов ведення бізнес-діяльності в Україні та виходу вітчизняного бізнесу на нові ринки, а також підтримку відновлення економіки та сприяння припливу нових інвестицій в країну».
Зокрема, Нацбанк запровадив такі заходи:
скасування всіх валютних обмежень для імпорту робіт і послуг;
дозвіл бізнесу репатріювати за кордон нові дивіденди за корпоративними правами чи акціями, що нараховані за результатами діяльності за період з 2024 року;
можливість переказувати кошти за кордон за лізингом/орендою;
обмеження в частині погашення «нових» зовнішніх кредитів;
можливість погашати проценти за «старими» зовнішніми кредитами;
пом’якшення обмежень щодо переказу іноземної валюти від представництв на користь своїх материнських компаній.
За повідомленням, зняття обмежень на імпорт дозволить бізнесу купувати та переказувати іноземну валюту за кордон для проведення операцій з імпорту робіт та послуг. Нацбанк планує звернутися до уряду щодо скасування постанови про ці обмеження від 24 лютого 2022 року.
«Крім того, НБУ окремо забезпечив можливість бізнесу купувати валюту та переказувати кошти за кордон для оплати аеропортових та портових зборів, штрафів, а також членських внесків. Це пов’язано з тим, що вищезазначена постанова Уряду України також частково містить відповідні операції. Такі зміни підтримають українських виробників та забезпечать можливість вітчизняного бізнесу виходити на нові ринки, в тому числі ті, з яких витісняються виробники країни-агресора завдяки санкціям», – заявляє пресслужба.
Регулятор сподівається, що це рішення сприятиме збільшенню надходження експортної виручки в Україну.
Наприкінці квітня Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5%.
Інші матеріали розділу Фінанси
З 1 грудня 2024 року запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку України – СЕП-4.1. Вона має функціональність миттєвих кредитових переказів, які вже доступні в десяти банках. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. “Перехід на… Продовження…
Світовий банк затвердив додаткове фінансування у $664 млн для проєкту INSPIRE в Україні. Кошти спрямують на 29 видів соціальних виплат вразливим верствам населення, основне фінансування надходить від Японії. Світовий банк затвердив додаткове фінансування обсягом $664… Продовження…
Національний банк України оновив порядок відкриття та закриття рахунків. Зразок підпису буде не обов’язковим. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. Зокрема НБУ виключив норму, яка передбачає використання зразка власноручного підпису власника рахунку – фізичної особи, фізичної… Продовження…
З початку 2024 року громадяни та представники бізнесу збільшили інвестиції в облігації внутрішньої державної позики на 45,5 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство фінансів України, інформує портал PromPolitInform. «Фізичні особи станом на 1 листопада збільшили обсяг… Продовження…
Європейська комісія схвалила фінансування п’яти оборонних проєктів, кожен з яких отримає по 60 мільйонів євро. Як передає портал PromPolitInform, про це інформує UA.NEWS. Це фінансування передбачає спільні закупівлі для посилення оборонної готовності країн ЄС, включаючи системи протиповітряної… Продовження…
Місія МВФ прибула до Києва для переговорів щодо виділення чергового траншу розміром 1,1 млрд доларів. У разі позитивного висновку черговий транш в межах чотирирічної програми може надійти вже в грудні, пише Bloomberg. Про це повідомляє «Ми – Україна»,… Продовження…