83% опитаних українців вірять у перемогу України, з них 45,5% відповіли, що перемогою вважатиметься вигнання російських військ з усієї території країни та вихід на кордони 1991 року. Про це, інформує Hromadske.ua, свідчать результати опитування, проведеного «Центром Разумкова», повідомляє портал PromPolitInform.
У перемогу вірить більшість українців — від 78% жителів сходу та півдня до 87,5% жителів заходу. Не вірять усього 11% опитаних: від 8% на заході до 15% на сході країни.
Водночас, як порівняти з попередніми опитуваннями, очікувані терміни настання перемоги стають більш віддаленими, зазначили соціологи.
Так, за даними останнього опитування, з-поміж тих, хто вірить у перемогу, 22% вважають, що вона відбудеться до кінця цього року, тоді як у лютому-березні 2023 році таких було 50%.
34,5% опитаних вважають, що перемога настане через 1–2 роки (торік у лютому-березні цей показник був 26%). Що для цього знадобиться від 3 до 5 років — вважають 17% опитаних.
Стало більше тих, хто не знає, коли саме можна очікувати на перемогу — 21% порівняно з 15%, що були торік.
Майже половина (45,5%) тих, хто вірить у перемогу, вважатимуть нею вигнання російських військ з усієї території України. Ще 23% бачать перемогу як знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині росії.
11% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, 9% — вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, а 6% — припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були окуповані після 24 лютого 2022 року.
Що передувало?
Результати опитування «Центра Разумкова» майже збігаються з даними іншого соціологічного дослідження, опублікованого на початку квітня групою «Рейтинг».
За результатами опитування «Рейтинг», у перемозі України упевнені 88% українців. Водночас у те, що Україна за результатами війни збереже усі свої території, які мала в 1991 році, теж вірять 45% опитаних.
Методологія
Опитування проводили методом face-to-face у всіх областях, окрім Донецької та Луганської, а також Автономної Республіки Крим. У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях опитували лише на тих територіях, що контролюються Україною та на яких не ведуться бойові дії.
Загалом опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом із тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Інші матеріали розділу Аналітика
Більшість громадян ЄС також підтримують запровадження санкцій проти Росії та надання фінансової допомоги Україні Європейська комісія провела соціологічне опитування серед громадян Євросоюзу. За результатами Eurobarometr майже всі європейці підтримують надання гуманітарної допомоги українцям. Також у Європі вважають… Продовження…
Сили оборони України просунулися поблизу Вугледара Донецької області. Війська країни-агресора РФ зі свого боку тиснуть у районі Куп’янська Харківської області, а також на Донеччині, де вони, ймовірно, захопили ще два села. Про це, інформє NV, йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 29 листопада,… Продовження…
Підрозділи РФ зараз закріплюються в 14 км від селища Удачне, де працює шахтоуправління Покровське. Цей промисловий об’єкт є стратегічним активом України для металургійної галузі, адже тут добувають рідкісне коксівне вугілля (марка “К”), необхідне у циклі… Продовження…
За даними американського сенатора Ліндсі Грема, Росія має доступ до українських копалин на 10-12 трлн доларів. У самій же Україні відзначають: окупанти вкрали на силою зайнятих територіях вугілля, нафту, газ, сіль, залізну руду, золото і літій… Продовження…
Сценарій окупантів малоймовірний. Сценарій поділу України на три частини, як це пропонує Російська Федерація, наразі неможливий для реалізації, а ось розділення РФ — цілком ймовірне. Про це в коментарі «РБК-Україна» заявив радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк,… Продовження…
Російський диктатор Володимир Путін запуском міжконтинентальної балістичної ракети намагався підвищити ставки, у тому числі перед Заходом, вважає директор Центра протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко. Про це пише NV з посиланням на його допис у Telegram, інформує портал PromPolitInform. За його словами, російські… Продовження…