У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Без надбавок: чому пенсіонери з великими виплатами не отримують бонус за вік

Зарплати і пенсії 05.06.2024
ждлорпамить

Розповідаємо про додаткові пенсійні виплати за віком та чому деякі українці не зможуть отримати такі доплати

Більшість пенсіонерів можуть розраховувати на додаткові виплати за віком, хоча не всі мають на це право. Деякі особи взагалі не отримають таких виплат через певні обмеження. Як повідомляє портал PromPolitInform, про те, хто не має права на доплату до пенсії за віком, розповідає редакція сайту Новини Pro.

Законодавство України передбачає надбавки до пенсії за віком, які збільшуються кожні п’ять років. Доплати за віком починаються з 70 років і поступово зростають:

Від 70 до 74 років – щомісячна надбавка становить 300 гривень.

Від 75 до 79 років – щомісячна надбавка становить 456 гривень.

Понад 80 років – щомісячна надбавка становить 570 гривень.

Важливо зазначити, що ці надбавки не сумуються, а лише збільшуються. Наприклад, якщо початкова виплата становила 300 гривень, з часом вона збільшиться до 456 гривень.

Чому деякі українці не отримують вікових надбавок

Основним обмеженням для отримання доплат є високий розмір нарахованої пенсії. Пенсіонери, чия щомісячна виплата перевищує 10 340 гривень, не мають права на додаткові надбавки.

Варто зауважити, що високий розмір пенсії є єдиною причиною, через яку не нараховуються доплати за віком.

Важливо, щоб кожен пенсіонер був обізнаний про свої права та можливості отримання надбавок, а також про умови, які можуть вплинути на їх отримання.

Хто має право на доплати за стан здоров’я

Пенсіонери віком 80 років і старші, які мають погіршення стану здоров’я і потребують стороннього догляду, мають право на додаткові виплати від держави.

Для отримання такої надбавки необхідно офіційно підтвердити погіршення здоров’я документально та відповідати певним критеріям, зокрема здатністю самостійно проживати без постійної підтримки.

Як стаж впливає на розмір пенсії

Розмір пенсійних виплат в Україні залежить від багатьох факторів. Наприклад, пенсіонери зі значним трудовим стажем можуть отримувати не надто високу пенсію. Відповідно до законодавства, існують певні вимоги до мінімальної кількості років стажу для виходу на пенсію.

Чим раніше особа бажає вийти на пенсію, тим більше років стажу потрібно. У 2024 році передбачено такі зміни:

Для виходу на пенсію у віці 60 років потрібно мати мінімум 31 рік стажу.

У віці 63 років необхідно 21 рік стажу.

У 65 років достатньо мати 15 років стажу.

Пенсійні виплати збільшуються на 1% від базової суми пенсії за кожен рік стажу понад норму, але це зростання не може перевищувати 1% від прожиткового мінімуму. Зміни у вимогах до стажу такі:

До жовтня 2011 року для чоловіків вимагалося мінімум 25 років стажу, для жінок — 20 років.

Після жовтня 2011 року для чоловіків потрібно 35 років, для жінок — 30 років.

Розуміння зв’язку між трудовим стажем і розміром пенсійних виплат може допомогти громадянам краще планувати своє фінансове майбутнє та забезпечити стабільні та достатні пенсійні доходи. Враховуючи це, кожен потенційний пенсіонер повинен уважно стежити за своїми трудовими правами та перевіряти свій стаж, щоб гарантувати собі гідний рівень життя на пенсії.

Раніше ми писали, за що ПФУ розпочав повернення коштів українцям, а також чому активна участь пенсіонерів на ринку праці відіграє важливу роль для економіки країни.

Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії

Що відбувається на ринку праці в Україні — скільки вакансій та де платять найбільшу зарплатню

Ринок праці у травні характеризувався значним зниженням кількості претендентів і слабким рівнем конкуренції за робочі місця. Водночас роботодавці продовжували активно розміщувати вакансії, не знижуючи своєї активності. Про це, пише Новини.LIVE, йдеться у звіті порталу із пошуку… Продовження…


Про великі пенсії забудьте. Українцям радять відкладати гроші на старість і готуватись працювати, скільки зможуть

В Україні рік від року скорочуватимуться пенсії. Виплат, які отримуватимуть літні українці, не вистачить навіть на задоволення мінімальних фізіологічних потреб. Тому урядовці закликають громадян вже зараз починати відкладати гроші собі на старість, а також берегти… Продовження…


Якщо не вистачає страхового стажу. Українцям розповіли, як купити роки для пенсії

Українці можуть «купити» страховий стаж для отримання вищої пенсії у майбутньому. Це доречно і у випадку, коли не вистачає відпрацьованих років. Про це повідомляється на Урядовому порталі, інформує портал PromPolitInform. «На сайті Пенсійного фонду є… Продовження…


Як військовим отримати премії за знищену техніку та службу на передовій — Міноборони

Щоб отримати доплати за знищену російську техніку, а також за 30 днів виконання завдань на «нулі», українським військовослужбовцям потрібно дотримуватись чітких правил, а також знати, як діяти в разі проблем із нарахуваннями Нагадаємо, у квітні… Продовження…


У Міноборони назвали шість видів доплат для українських військових

Українські військові можуть отримати шість видів додаткової винагороди за участь в обороні від російських окупантів. Як передає портал PromPolitInform, про це в інтерв’ю «Укрінформу» заявила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова. Перший вид доплат За… Продовження…


Міноборони запустило онлайн-калькулятор грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ

Міністерство оборони України запустило сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців та членів їх сімей. Про це повідомляє пресслужба відомства, інформує портал PromPolitInform. На платформі користувачі мають змогу розрахувати грошове забезпечення за основними видами виплат військовослужбовцям… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: