У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Українців прийматимуть на бакалаврат, магістратуру й докторантуру по-новому: що змінилось і для кого

Суспільство 05.06.2024
205837

В Україні оновили порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії або доктора мистецтва у 2024 році.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти й науки, що саме змінилось і для кого, інформує портал PromPolitInform.

Для чого були запроваджені зміни

Згідно з інформацією МОН, зміни до порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році було внесено на тлі воєнно-політичної ситуації у країні.

Крім того, вони враховують основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетентностей та навичок вступників.

Що змінилось і для кого

Серед основних нововведень у Міносвіти згадують, зокрема, про збільшення підтримки закладів вищої освіти (ЗВО), які розташовані у прифронтових та прикордонних областях через підвищення регіонального коефіцієнту.

Йдеться про коефіцієнт, на який множиться конкурсний бал, якщо вступник / вступниця обирає ЗВО, розташований у певному регіоні. Так ЗВО, розташовані поблизу зони бойових дій та постраждалих від російської агресії територій, матимуть особливий регіональний коефіцієнт:

  • 1,07 – у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях
  • 1,04 – у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області
  • 1,00 – інші регіони

Крім того, для здобуття ступеня магістра на основі вже здобутого ступеня магістра (для другої вищої освіти) вступ може відбуватися без єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – лише за іспитами безпосередньо в закладі освіти.

У МОН уточнили, що це стосується освітніх програм всіх спеціальностей крім:

  • 081 “Право”
  • 293 “Міжнародне право”

Насамкінець, на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва умовою допуску є успішне складання ЄВІ в 2024 році (з оцінкою за кожний з його компонентів не менше ніж 150 балів).

Альтернативним допуском може бути ЄВІ за 2023 рік (з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів).

При цьому сертифікати, що посвідчують знання іноземної мови, не надають доступу до вступу в аспірантуру в 2024 році.

Спеціальні умови для вступу на магістратуру

Спеціальними умовами для вступу на магістратуру можуть скористатися студенти, що здобули ступінь бакалавра у 2024 році.

Водночас у МОН уточнили, що такі умови надаються студентам, які:

  • зареєстровані та проживають на тимчасово окупованій території
  • проживають у населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії
  • проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з таких територій після 1 січня 2024 року

“За таких умов вони можуть отримати рекомендацію для зарахування на магістратуру, якщо вступають до того ж закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра, за спеціальностями, визначеними у Переліку спеціальностей, що користуються особливою підтримкою”, – уточнили у прес-службі міністерства.

Водночас якщо в закладі вищої освіти немає магістерської програми за спеціальністю, студенти можуть подати документи до:

  • будь-якого переміщеного (тимчасово переміщеного) ЗВО
  • ЗВО у Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях

 

 Фото – з відкритих джерел

Інші матеріали розділу Суспільство

Курсантам військових вишів підвищать стипендії

В Україні збільшать розмір стипендії курсантам військових вишів. Зміни набудуть чинності з 1 травня. Відповідну постанову ухвалив уряд. Як передає портал PromPolitInform, про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у ВРУ, інформує… Продовження…


Вакансій більше, ніж безробітних: директорка Держслужби зайнятості розповіла про гострий кадровий дефіцит

В Україні стрімко зростає дисбаланс між кількістю вакансій та шукачами роботи. Найгостріше кадровий голод відчувається у столиці, де відкрито 75 тис. вакансій, тоді як зареєстрованих безробітних лише 3 тисячі. Про це повідомила директорка Державної служби… Продовження…


Платформа UNITED24 спільно з Мінекономіки запустила великий збір на розмінування об’єктів у трьох областях України

Державна фандрейзингова платформа UNITED24 у співпраці з Міністерством економіки України та Центром гуманітарного розмінування оголосила масштабний збір на 1 500 000 $ для розмінування обʼєктів у трьох областях України. Про це пише Рубпика, посилаючись на Міністерство… Продовження…


Майже половина українців вважає, що корупція в країні зросла – опитування КМІС

Корупція залишається однією із ключових проблем для громадян України. Про це свідчать дані опитування КМІС, інформує портал PromPolitInform. Дослідження проводили у 2024 році. Так, головною проблемою минулого року 95% громадян назвали війну. Водночас 92% – корупцію.  Ще 88% сказали… Продовження…


Жорстка позиція. Кирило Буданов відверто висловився про деяких українців

Українці, які уникають участі у боротьбі за незалежність України не можуть вважати себе громадянами цієї країни. Про це, пише «Ми – Україна», в інтерв’ю журналістці Анні Максимчук заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, передає портал… Продовження…


Війна в об’єктиві: ТРО Медіа оголошує конкурс журналістських робіт про національний спротив та оборону держави

Відділ комунікацій Командування Сил територіальної Відділ комунікацій Командування оборони ЗСУ (ТРО Медіа) оголошує конкурс журналістських робіт про національний спротив та оборону держави «Війна в об’єктиві». 4 квітня 2025 року стартував прийом заявок на всеукраїнський конкурс серед… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: