13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників. Про це, інформує Букви, повідомляє Reuters, передає портал PromPolitInform.
США стали 17-ю країною, яка підписала безпекову угоду з Україною.
Угода, підписана на полях саміту G7 в Італії, має стати кроком до можливого членства України в НАТО, мовиться у тексті угоди.
«Сторони визнають, що угода підтримує шлях до можливого членства України у НАТО», – зазначено в тексті.
В угоді також зауважили, що для гарантування безпеки України обидві сторони визнають, що Україні потрібні значні військові сили, надійні можливості та стійкі інвестиції в її оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО).
Сполучені Штати зобов’язуються надати довгострокові «матеріальну підтримку, навчання та консультування, забезпечення, розвідку, безпеку, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримування майбутньої агресії».
Зауважимо, під час зустрічі країн G7, Україна та Японія раніше підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.
Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно «гарантій безпеки» для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.
На сьогодні угоди з Києвом підписали 17 країн.
Інші матеріали розділу Політика
Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони стверджує, що указ президента США Дональда Трампа про зупинення програм зовнішньої допомоги на 90 діб не стосується військової допомоги Україні. Про це інформує Крим.Реалії, повідомляє портал… Продовження…
Після інавгурації 20 січня 2025 року Дональд Трамп офіційно став президентом США. На церемонії він пообіцяв, що в Америці розпочнеться «золоте століття», окреслив головні пріоритети своєї адміністрації, але не згадав передвиборчу обіцянку сприяти швидкому завершенню… Продовження…
Обраний президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір підписати значну кількість виконавчих указів одразу після вступу на посаду. Серед його першочергових дій – масові депортації нелегальних іммігрантів та візит до Лос-Анджелеса, який постраждав від… Продовження…
США та КНР спільно попрацюють над тим, щоб зробити світ більш безпечним, сказав Дональд Трамп під час розмови із Сі Цзіньпіном. Лідер КНР розповів про те, чого хотів би від Америки. 17 січня 2024 року… Продовження…
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у середу після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, що вони прийняли спільну заяву. Її пункти відповідають очевидним інтересам Польщі та України, підкреслив Туск. Про це інформує Флот2017, повідомляє портал… Продовження…
Україна могла б розраховувати на відкриття двох переговорних кластерів про вступ до Європейського Союзу під час головування Польщі в Раді ЄС. Про це, повідомляє UA|TV, сьогодні, 14 січня, на засіданні Комітету в закордонних справах Європарламенту… Продовження…