80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру – міжнародної конференції для пошуку шляхів мирного врегулювання збройного конфлікту між Росією та Україною. Про це інформує «Радіо Свобода», повідомляє портал PromPolitInform.
Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».
Також не підписали комюніке Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
За повідомленням агенції Reuters, у тексті комюніке йдеться, що війна Росії проти України продовжує викликати масштабні руйнування та страждання, а також створювати ризики для багатьох регіонів світу. Учасники саміту нагадують про резолюції Генеральної асамблеї ООН, які засудили російську агресію.
Вони підтверджують свою відданість принципам захисту суверенітету та територіальної цілісності будь-яких держав, зокрема України, у міжнародно визнаних кордонах. Учасники саміту окреслили свою згоду щодо кількох аспектів.
По-перше, це необхідність гарантування безпеки у сфері використання ядерної енергії – в тому числі на Запорізькій АЕС, яка має працювати відповідно до вимог МАГАТЕ та під його наглядом.
По-друге, задля підтримки глобальної продовольчої безпеки необхідно гарантувати безпеку торговельного судноплавства в Чорному та Азовському морях. Атаки на торговельні судна та цивільні торгові порти неприйнятні, а продовольча безпека не має використовуватися у військових цілях.
По-третє, всі військовополонені повинні бути звільнені шляхом обміну «всіх на всіх». Усі депортовані чи незаконно переміщені українські діти та дорослі цивільні особи мають повернутися додому.
У комюніке йдеться, що держави і організації, які підписали його, готові в майбутньому робити конкретні зусилля для досягнення зазначених цілей.
Інші матеріали розділу Політика
Республіканська партія США перемагає на проміжних виборах у Конгрес США, які відбулися 5 листопада, повідомляє агентство Reuters, інформує портал PromPolitInform. Як свідчать попередні результати, республіканці здобувають щонайменше 51 місце в Сенаті США (верхній палаті Конгресу) завдяки перемогам… Продовження…
Центральна виборча комісія Молдови завершила підрахунок голосів у другому турі президентських виборів. Про це, інформує «Ми – Україна», повідомляє офіційний сайт ЦВК, передає портал PromPolitInform. Чинна глава держави Мая Санду отримала перемогу із відривом у 10,66%… Продовження…
Петро Павел дав добро на вступ до лав Збройних сил України десяткам громадян Чехії. Згідно із законодавством, чехи мають отримати особливий дозвіл президента, якщо вирішили приєднатися до воєнізованих формувань за кордоном. Президент Чехії Петр Павел дозволив 60… Продовження…
Понад 45 країн підписали в четвер у Монреалі зобов’язання повернути в Україну захоплених Росією цивільних осіб, військовополонених і дітей. Про це повідомляє «Голос Америки», інформує портал PromPolitInform. Під час Міністерської конференції з питань людського виміру… Продовження…
Володимир Зеленський обурився нерішучістю Заходу щодо перекидання військ КНДР ближче до України. Як повідомляє портал PromPolitInform, Главред зібрав головне з інтервʼю президента. На зараз для України потрібне хоча б запрошення в НАТО і розміщення оборонного… Продовження…
Європейська комісія вперше публічно розкритикувала національний телемарафон «Єдині новини» та наголосила на необхідності відновлення в Україні плюралістичного медіаландшафту. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на звіт Єврокомісії щодо прогресу держав-кандидатів на вступ у ЄС, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…