Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на засіданні в Бухаресті 29 червня ухвалила резолюцію щодо десятиріччя збройної агресії Росії проти України, де визнала деколонізацію РФ необхідною передумовою для встановлення міцного миру. Про це, пише «Європейська правда», повідомив член української делегації в ПА ОБСЄ, народний депутат Павло Фролов, інформує портал PromPolitInform.
У резолюції Парламентська асамблея ОБСЄ визнала дії Росії під час повномасштабного вторгнення в Україну геноцидом українського народу та закликала усіх членів Організації сприяти деокупації Криму та всіх тимчасово окупованих територій України шляхом підтримки «формули миру».
Документ також підтримує притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії, зокрема шляхом створення спецтрибуналу, та швидкий запуск механізму використання заморожених росактивів на користь України.
Крім того, ПА ОБСЄ підтримала санкції проти скрапленого природного газу Росії та створення міжнародної коаліції з повернення українських дітей, а також закликала домогтись звільнення українських військовополонених, цивільних осіб та дітей.
«Президентські вибори в Росії 15-17 березня 2024 року визнані підтасованими та такими, що були використані авторитарним кремлівським режимом для посилення беззаконня, диктатури, терору та підриву легітимності усієї виборчої системи РФ», – пише Фролов.
Нинішня літня сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ триває в Румунії з 29 червня по 3 липня. Румунська влада відмовилась видати візи російській і білоруській делегаціям, після чого у Москві заговорили про вихід із ПА ОБСЄ.
Парламентська асамблея об’єднує 57 держав-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Інші матеріали розділу Політика
Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони стверджує, що указ президента США Дональда Трампа про зупинення програм зовнішньої допомоги на 90 діб не стосується військової допомоги Україні. Про це інформує Крим.Реалії, повідомляє портал… Продовження…
Після інавгурації 20 січня 2025 року Дональд Трамп офіційно став президентом США. На церемонії він пообіцяв, що в Америці розпочнеться «золоте століття», окреслив головні пріоритети своєї адміністрації, але не згадав передвиборчу обіцянку сприяти швидкому завершенню… Продовження…
Обраний президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір підписати значну кількість виконавчих указів одразу після вступу на посаду. Серед його першочергових дій – масові депортації нелегальних іммігрантів та візит до Лос-Анджелеса, який постраждав від… Продовження…
США та КНР спільно попрацюють над тим, щоб зробити світ більш безпечним, сказав Дональд Трамп під час розмови із Сі Цзіньпіном. Лідер КНР розповів про те, чого хотів би від Америки. 17 січня 2024 року… Продовження…
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у середу після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, що вони прийняли спільну заяву. Її пункти відповідають очевидним інтересам Польщі та України, підкреслив Туск. Про це інформує Флот2017, повідомляє портал… Продовження…
Україна могла б розраховувати на відкриття двох переговорних кластерів про вступ до Європейського Союзу під час головування Польщі в Раді ЄС. Про це, повідомляє UA|TV, сьогодні, 14 січня, на засіданні Комітету в закордонних справах Європарламенту… Продовження…