Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв’ю Bloomberg, в якому висловився щодо ключових питань війни з Росією, міжнародної підтримки України та перспектив мирних переговорів.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg наголосив на необхідності невідкладного озброєння для України, висловив недовіру до Путіна щодо припинення вогню та окреслив бачення ролі міжнародних партнерів у вирішенні конфлікту. Головні тези Зеленського для Bloomberg читайте на ТСН.ua, .
Ситуація на фронті та потреба в озброєнні
Зеленський заперечив думку про те, що Україна програє війну, назвавши поточну ситуацію «проблемною», а не «тупиковою». Він наголосив, що Україна потребує невідкладного озброєння для покращення становища на фронті.
«Це не тупикова ситуація, це проблемна ситуація. Тупикова ситуація означає, що виходу немає. Але проблему можна вирішити, якщо є бажання та інструменти. У нас є бажання, а інструменти – вони ще не прийшли», – сказав президент.
Зеленський високо оцінив пакет допомоги на суму 61 мільярд доларів, схвалений Конгресом США, але висловив занепокоєння щодо тривалого очікування між ухваленням рішень про допомогу та їхнім реальним втіленням.
«Це найбільша трагедія цієї війни, що між рішенням і реальним фактом у нас справжнє довге, довге, довге очікування», – сказав Зеленський.
Припинення вогню та недовіра до Путіна
Президент України чітко висловився щодо можливості припинення вогню з Росією. Він заявив, що Україна не може довіряти російському диктаторові Володимиру Путіну, назвавши його вбивцею та агресором. Зеленський нагадав про попередній досвід порушення Росією домовленостей про припинення вогню.
«Ми не можемо довіряти Путіну, бо для нас він убивця й агресор», – наголосив Зеленський.
Він додав, що для будь-яких переговорів про припинення вогню потрібен чіткий план та міжнародні гарантії, щоб Росія не використала перемир’я для підготовки до нового вторгнення.
Роль міжнародних партнерів
Зеленський підкреслив важливу роль міжнародних партнерів у припиненні війни. Він заявив, що Китай і США могли б відіграти ключову роль у цьому, якби діяли спільно.
«Китай може відіграти величезну роль у припиненні війни, оскільки Росія дуже залежить від китайського експортного ринку», – зазначив президент.
Щодо можливості запрошення Путіна на наступний Саміт миру, Зеленський висловив сумнів, що російський диктатор погодиться взяти в ньому участь, назвавши його «надто наляканим», щоб сісти за стіл переговорів.
НАТО та безпека України
Зеленський наголосив на важливості підтримки України з боку НАТО. Він заявив, що запрошення України до Альянсу було б сильним сигналом того, що «ніхто не боїться» Путіна. Хоча президент визнав, що Україна не отримає пропозицію приєднатися до НАТО на найближчому саміті, він підкреслив важливість успішного проведення зустрічі для оборони України.
«Запрошення України до НАТО було б сильним знаком того, що Путіна «ніхто не боїться», заявив Зеленський. Хоча він визнав, що Україна не отримає пропозицію приєднатися до військового Альянсу, коли лідери НАТО зустрінуться у Вашингтоні наступного тижня, щоб відсвяткувати його 75-ту річницю, він сказав, що успішний саміт важливий для оборони його країни», – пише видання.
Відповідь на пропозиції Дональда Трампа
Коментуючи заяви колишнього президента США Дональда Трампа щодо швидкого завершення війни, Зеленський висловив готовність вислухати конкретні пропозиції, але попередив, що будь-який план не повинен порушувати суверенітет України.
«Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він повинен сказати нам про це сьогодні», – заявив Зеленський, додавши, що Україна не готова втратити Крим і Донбас заради припинення вогню.
Внутрішня політика
Зеленський також прокоментував роль голови свого апарату Андрія Єрмака, назвавши його потужним менеджером, який виконує накази президента. Він охарактеризував критику на адресу Єрмака як спробу «напасти» на самого президента з боку незадоволених керівництвом Зеленського.
Інші матеріали розділу Політика
Міністерство закордонних справ України розглядає всі можливі варіанти відповіді на передачу Іраном балістичних ракет Росії, включно із розірванням дипломатичних відносин. Про це, повідомляє Укрінформ, у вівторок, 10 вересня, заявив на брифінгу речник МЗС Георгій Тихий, передає… Продовження…
Президент України обговорив захист енергетики від російських ударів та позицій на фронті. Розглянуто постачання артилерії, техніки та результати «Рамштайну», наголошено на важливості своєчасного виконання домовленостей. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки. Говорили про захист… Продовження…
У Міноборони США заявили, що це буде вже 65 транш допомоги. Адміністрація президента Джо Байдена візьме зброю з уже наявних запасів. Пентагон оголосив про додаткову військову допомогу Україні. Про це, інформує Фокус, йдеться на сайті Міністерства оборони США,… Продовження…
Давид Арахамія виклав список кадрових призначень. З кандидатурами міністрів визначилися на засіданні фракції «Слуга народу» 4 вересня, яке відвідав президент. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Учора, 3 вересня, Арахамія анонсував на середу… Продовження…
До Верховної Ради надійшли заяви про відставку від трьох міністрів. Про це, інформує Delo.ua, повідомив на своїй сторінці у Facebook голова парламенту Руслан Стефанчук, передає портал PromPolitInform. Так, у відставку подали міністр юстиції Денис Малюська, міністр… Продовження…
Приблизно 1/8 частину оборонного бюджету рф складають податки за нафту і газ, куплені країнами Євросоюзу. Тому Європа за фактом є спонсором війни в Україні. Про це, повідомляє UA.NEWS, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс написав у соцмережі… Продовження…