Близько 4,5 тисяч нових робочих місць буде створено завдяки роботі трьох нових індустріальних парків у Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях. Про це повідомляє Міністерство економіки України, інформує портал PromPolitInform.
Зазначається, що рішення про включення парків «Ковель Порто», «Добросин» та «Грін Лактік» до Реєстру індустріальних парків Уряд ухвалив на засіданні 5 липня 2024 року.
За словами заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, з початку року до реєстру включили вже 16 нових індустріальних парків – більше, ніж було за весь рік у 2023 чи у 2022 році. Тенденція свідчить про зростання інтересу бізнесу до роботи в рамках парків.
«А також, що влада на місцях розуміє, які додаткові можливості для економіки регіону створює робота парків. Розвиток індустріальних парків є складовою економічної політики «Зроблено в Україні», тож держава надаватиме всебічну підтримку цьому напрямку. Зокрема, цього року в держбюджеті на розвиток індустріальних парків закладено 1 мільярд гривень», – зазначив Кіндратів.
Що відомо про нові індустріальні парки
Індустріальний парк «Ковель Порто» працюватиме в місті Ковель. На площі 11,6 га розташуються підприємства переробної промисловості – виробництво готових металевих виробів, машин і устаткування, ремонт і монтаж машин і устаткування, тощо. Концепція парку передбачає створення 587 робочих місць та інвестиції, загальним обсягом майже 358 млн грн.
Індустріальний парк «Добросин» розташований у с. Добросин Львівського району Львівської області. На площі 27,3 га працюватимуть підприємства текстильної, фармацевтичної та харчової галузей, переробки та зберігання продукції сільського господарства, деревообробки, машинобудування та ін. Концепція парку передбачає створення до 3300 нових робочих місць.
Індустріальний парк «Грін Лактік» створено в місті Бурштин Івано-Франківської області. На площі 12 га працюватимуть підприємства харчової переробки. Зокрема, з виробництва борошна і круп, крохмалів і крохмальних продуктів, інших харчових продуктів та готових кормів для тварин. Концепція парку передбачає створення 600 робочих місць, інвестиції в обсязі 2,3 млрд грн в будівництво об’єктів, 3,1 млрд грн – у виробниче обладнання.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату – аналог радянської Ф-1. Про це йдеться у повідомленні відомства, інформує портал PromPolitInform. «Боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного… Продовження…
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав партнерів закуповувати озброєння українського виробництва для ЗСУ. Про це інформує UA|TV, передає портал PromPolitInform. За його словами, це допомогло б наростити військову міць держави і збільшити потенціал галузі. «Найкращий спосіб… Продовження…
Кабмін скоригував план заходів щодо дерегуляції, включивши 103 завдання та 143 заходи для підтримки бізнесу. Кабінет Міністрів затвердив у новій редакції план заходів з дерегуляції та покращення бізнес-клімату. Документ містить майже сто завдань щодо підготовки чи… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський повідомив про історичний момент використання новітнього озброєння країни – стратегічного дрона-ракети «Паляниця». Цей апарат, створений українськими інженерами, призначений для знищення наступального потенціалу ворога. Як передає UAportal, деталі цієї події були опубліковані на офіційному… Продовження…
За останні два роки виробництво дронів в Україні зросло в 100 разів. Майже всі дрони, які наразі купуються, виробляються в Україні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал голови Міністерства цифрової трансформації України Михайла Федорова, інформує портал… Продовження…
Українська компанія Skyeton, відома розвідувальними системами ACS-3/Raybird-3, розширила свою діяльність на Словаччину. Засновник компанії Олександр Степура повідомив, що інвестиції в нову словацьку фабрику досягли 3,5 млн доларів. Про це інформує Букви з посиланням на Defence… Продовження…