На завершення 75-го саміту НАТО у Вашингтоні у четвер, 11 липня, більше 20 країн, а також Європейський союз підписали Український договір (Ukraine Compact).
Як пояснюється на сайті Єврокомісії, його метою є координація та прискорення колективних зусиль щодо задоволення потреб України у сфері безпеки, інформує портал PromPolitInform.
Документ став доповненням до Спільної декларації G7, ухваленої на попередньому саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі у 2023 році. На сайті Єврокомісії серед підписантів вказані 24 країни, зокрема Україна, Німеччина, Франція, Іспанія та низка інших держав ЄС, а також Японія, Канада та США.
«Цим Договором ми заявляємо про наші незмінні наміри та зобов’язання щодо забезпечення того, аби Україна могла успішно захищати свою свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність сьогодні і стримувати акти агресії в майбутньому», – наголошується в документі.
Країни-учасниці Договору щодо України взяли на себе зобов’язання «підтримувати невідкладні потреби України в галузі оборони та безпеки», зокрема шляхом постійного надання допомоги та навчання у сфері безпеки, сучасного військового обладнання та необхідної економічної підтримки.
Інше зобов’язання, закріплене у Договорі, передбачає, що «у разі майбутнього збройного нападу росії на Україну після завершення поточних бойових дій, оперативно та колективно скликати нараду на найвищому рівні для визначення відповідних наступних кроків щодо підтримки України у реалізації її права на самооборону, закріпленого у статті 51 Статуту ООН, включно з наданням оперативної та сталої допомоги у сфері безпеки та покладання економічних та інших витрат на росію».
«У короткостроковій перспективі ми продовжуватимемо забезпечувати Україну зброєю , боєприпасами та навчанням, необхідними для відсічі російським військам. У середньостроковій перспективі допоможемо створити сили й можливості для захисту України та стримування подальшої агресії», – заявив під час ухвалення Договору президент США Джо Байден, якого цитує пресслужба Офісу президента України.
«Український договір виводить наші відносини на новий рівень. Вагоме досягнення для України та всіх нас», – наголосив президент України Володимир Зеленський.
Учасники Договору в тексті документа наголошують на непохитній відданості вільній, незалежній, демократичній та суверенній Україні, здатній захистити себе та стримати майбутню агресію, і підтверджують «суверенне право України обирати свої власні механізми безпеки, а також політичні, соціальні, економічні та культурні системи».
«Незаконне і неспровоковане вторгнення росії в Україну є загрозою міжнародному миру і безпеці, є кричущим порушенням міжнародного права, зокрема Статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН), і несумісне з нашими безпековими інтересами», – йдеться далі в документі.
Фото – НАТО
Інші матеріали розділу Новини
Фахівці готуються до посиленого очищення води через забруднені потоки, які рухаються річками Десна та Сейм до Київської області. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міндовкілля, передає портал PromPolitInform. У відомстві нагадали, що забруднення стало результатом потрапляння… Продовження…
Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради визнав недоцільним виготовлення золотих та срібних медалей для випускників шкіл за кошти державного бюджету. Про це повідомила народна депутатка, секретарка освітнього комітету Наталія Піпа, інформує портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…
У Міністерстві оборони України кодифікували та допустили до постачання у війська безпілотний авіаційний комплекс із назвою «Чорна вдова». Новина про це з’явилася 11 вересня на сайті МОУ, інформує портал PromPolitInform. «Чорна вдова»: новий дрон-бомбер українського виробництва. Це безпілотник… Продовження…
Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі прибули до Києва, передає агенція Reuters, інформує портал PromPolitInform. Напередодні Блінкен заявив, що хоче почути безпосередньо від президента Володимира Зеленського та інших, які цілі України у війні та що США… Продовження…
Поїздка Блінкена до Києва запланована на 11 вересня. Під час свого візиту до Києва 11 вересня державний секретар США Ентоні Блінкен повідомить українцям про дозвіл Вашингтона на удари вглиб РФ американськими далекобійними ракетами ATACMS. Про це, інформує… Продовження…
Велика Британія у вівторок, 10 серпня, оголосила про санкції проти Повітряно-космічних сил Росії. Про це повідомляє британський уряд, цитує “Європейська правда“, інформує портал PromPolitInform. Окрім російських Повітряно-космічних сил, нові санкції Британії стосуються 924-го Державного центру безпілотної авіації… Продовження…