У червні 2024 року близько 65% українських підприємців назвали перебої з електропостачанням перешкодою для ведення бізнесу, тоді як у травні на це вказували 41%. Наступною за масштабом проблемою назвали безпекові загрози. Про це, передає «Комерсант український» з посиланням на повідомлення thepage, йшлося під час заходу «Економічні тенденції з точки зору бізнесу» від Інституту економічних досліджень, інформує портал PromPolitInform.
«На фоні дефіциту в енергосистемі темпи зростання українського виробництва дещо уповільнились, а очікування бізнесів на найближчу перспективу стали не такими оптимістичними. Водночас очікування на найближчі шість місяців досі залишаються високими», – зазначила виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків.
У червні 2024-го Індекс відновлення ділової активності зменшився до 0,37% з 0,40% у травні.
Кількість підприємців, які повідомили, що їхня ділова активність краща, ніж у 2023-му, зменшилась до 50,7% з 55,4% у травні.
Водночас кількість підприємців вказали, що ділова активність їхнього бізнесу зменшилась до з 15,1% до 13,3%, а частка тих, у кого нічого не змінилося, зросла до 36% з 29,4% у травні.
Українські підприємства збільшують завантаженість потужностей:
Частка підприємств, які працюють на 100%, за червень зросла із 18% до 20%.
Частка тих, хто працює майже на повну потужність, зменшилась із 39% до 37%.
Відсоток підприємств, які взагалі не працюють, не перевищує 2% вже кілька місяців поспіль.
Рівень невизначеності українського бізнесу у перспективі пів року дещо збільшився порівняно з травнем, проте все ще залишається низьким порівняно з піковими показниками жовтня 2022-го.
У червні 2024 року кожен третій з опитаних бізнесів (29,6%) вказав, що не має уявлення про свої плани на найближчі два роки, тоді як у травні – 30,9%.
Українські підприємства не планують збільшувати виробництво протягом 3-4 найближчих місяців:
Кількість підприємств, які нарощували обсяги виробництва, зменшилась із 29,6% у травні до 25,2%, а відсоток тих, хто скоротив виробництво, зменшився на 1%;
Відсоток бізнесів, які планують нарощувати виробництво, скоротився до 39,7% із 47,6% у травні.
Водночас українські підприємці вказали, що проблеми з пошуком як кваліфікованих, так і некваліфікованих кадрів дещо зменшилися. 42% опитаних вказують на брак працівників як перешкоду для ведення бізнесу, тоді як у травні – 49%.
Інші матеріали розділу Статистика
На тлі нестачі кваліфікованих працівників середня заробітна плата в Україні перевищила показники, що були до початку повномасштабного вторгнення як у гривневому, так і в доларовому еквіваленті. Найбільше традиційно платять айтівцям, а найменше – освітянам. Про це інформує… Продовження…
росія за два з половиною роки повномасштабної війни випустила по Україні близько 10 тисяч ракет різних типів і понад 33 тисячі КАБів. Про це, передає УНН, повідомив Президент Володимир Зеленський, інформує портал PromPolitInform. «За два… Продовження…
За добу, 2 червня, сукупні втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 1270 солдатів армії рф. Сили оборони України також знищили майже півтора десятка танків, 22 бойові броньовані машини, 47 артилерійських систем та… Продовження…
Згідно з митною статистикою, оприлюдненою Державною митною службою України, Україна в січні-квітні 2024 року збільшила імпорт алюмінію та виробів із нього – на 26,6%, до $136,761 млн (у квітні – $38,235 млн). Про це інформує fixygen.ua, повідомляє… Продовження…
Зросли продажа на зовнішній ринок металів, олії і жирів Україна суттєво збільшила експорт чорних металів. Відповідний показник зріс на 46,2% або до $522,5 млн. Жирів тваринного та олії рослинного походження збільшилось в експорті на 11,8%. У… Продовження…
Загальний обсяг реалізованої продукції металургійного виробництва у 2023 році склав 228,35 млрд грн, в тому числі за межі країни – 98 млрд грн. Про це йдеться у звіті Держслужби статистики, повідомляє портал PromPolitInform. Водночас у… Продовження…