Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель під час зустрічі із міністром закордонних справ Китаю Ван І, серед іншого, обговорив підтримку Пекіном війни Росії проти України. Про це інформує Крим.Реалії, повідомляє портал PromPolitInform.
Високий представник пояснив, чому Європейський Союз вважає російську війну проти України екзистенційною загрозою для Європи. Він висловив стурбованість тим, що експорт Китаєм великої кількості товарів та елементів подвійного призначення надає Росії підтримку у нарощуванні виробництва її військового обладнання», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Європейської служби зовнішніх справ.
Згідно з повідомленням, Боррель попросив «Китай використати свій вплив на Росію, щоб сприяти припиненню війни».
«Він попросив Китай підтримати мирний процес в Україні та вважає, що спільна заява з Бразилією з травня 2024 року не йде у цьому напрямі», – додає європейська служба.
Днями міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори зі своїм китайським колегою Ван І. За його словами, переговори стосувалися шляхів справедливого миру.
За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, зокрема ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чіпів, що імпортуються Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків та літаків. В останньому кварталі минулого року з Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.
Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній із сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою». Китай заявляє, що є нейтральною стороною у війні Росії проти України, але його критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому в Україну 2022 року та через зв’язок з РФ.
Інші матеріали розділу Політика
Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони стверджує, що указ президента США Дональда Трампа про зупинення програм зовнішньої допомоги на 90 діб не стосується військової допомоги Україні. Про це інформує Крим.Реалії, повідомляє портал… Продовження…
Після інавгурації 20 січня 2025 року Дональд Трамп офіційно став президентом США. На церемонії він пообіцяв, що в Америці розпочнеться «золоте століття», окреслив головні пріоритети своєї адміністрації, але не згадав передвиборчу обіцянку сприяти швидкому завершенню… Продовження…
Обраний президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір підписати значну кількість виконавчих указів одразу після вступу на посаду. Серед його першочергових дій – масові депортації нелегальних іммігрантів та візит до Лос-Анджелеса, який постраждав від… Продовження…
США та КНР спільно попрацюють над тим, щоб зробити світ більш безпечним, сказав Дональд Трамп під час розмови із Сі Цзіньпіном. Лідер КНР розповів про те, чого хотів би від Америки. 17 січня 2024 року… Продовження…
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у середу після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, що вони прийняли спільну заяву. Її пункти відповідають очевидним інтересам Польщі та України, підкреслив Туск. Про це інформує Флот2017, повідомляє портал… Продовження…
Україна могла б розраховувати на відкриття двох переговорних кластерів про вступ до Європейського Союзу під час головування Польщі в Раді ЄС. Про це, повідомляє UA|TV, сьогодні, 14 січня, на засіданні Комітету в закордонних справах Європарламенту… Продовження…