Сьогодні, 5 серпня, під час візиту міністра юстиції Японії Рюджі Коїдзумі в Україну відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Японії у сфері права та правосуддя. Про це, інформує Українські новини, повідомило Міністерство юстиції України, передає портал PromPolitInform.
Так, документ передбачає розвиток взаємної дружби та співробітництва між учасниками шляхом обміну досвідом та інформацією у сфері права та правосуддя.
Сфера співробітництва між відомствами охоплюватиме наступні напрями:
антикорупційні зусилля в Україні;
судова реформа в Україні, включаючи питання, пов’язані з пенітенціарною системою;
посилення інституційної спроможності у юридичній та адміністративній сферах, включаючи розвиток кадрового потенціалу.
«Підписання цього Меморандуму засвідчує підтримку України з боку Міністерства юстиції Японії у сфері юстиції, і я впевнений, що досвід іноземних колег допоможе Україні в досягненні спільних амбіцій», – сказав міністр юстиції України Денис Малюська.
Тим часом Міністр юстиції Японії зазначив, що японське відомство й надалі підтримуватиме зусилля України у правовій та судовій сферах.
За результатами зустрічі обидві сторони також домовилися підтримувати постійний діалог та спільно працювати над вивченням можливих сфер співробітництва у майбутньому.
Нагадаємо, Посольство Японії в Україні повідомило, що 5 серпня міністр Коїдзумі прибув до України.
Зокрема, міністр Коїдзумі поклав квіти до Стіни пам’яті полеглих захисників України та віддав їм шану.
Також міністр Коїдзумі зустрівся з Генеральним прокурором України Андрієм Костіним. Вони обговорили двосторонню та багатосторонню співпрацю, зокрема в рамках «Антикорупційної робочої групи для України».
Як повідомляли Українські Новини, у червні Україна і Японія уклали безпекову угоду, яка передбачає надання 4,5 млрд доларів допомоги у 2024 році.
Тим часом прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що поглиблення військового співробітництва Росії та Північної Кореї наголосило на необхідності для Токіо налагоджувати тісніші зв’язки з НАТО.
Інші матеріали розділу Законодавство
В Україні може з’явитися новий тип банків – банки фінансової інклюзії. Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №13018-д, який відкриває шлях до створення таких фінансових установ. Один із перших, хто скористається новими можливостями, – «Укрпошта». Про… Продовження…
Україна продовжує активну співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у сфері антикорупційних реформ. Віцепрем’єр-міністр Ольга Стефанішина провела ключову зустріч із представниками МВФ, під час якої обговорили законодавче забезпечення боротьби з корупцією та ефективність антикорупційних органів…. Продовження…
Верховна Рада у вівторок, 13 травня, ухвалила в першому читанні законопроєкт №13020 про застосування санкцій до «тіньового флоту» та повітряних суден рф. «За» — 269 парламентарів. Про це, інформує The Page, повідомила народна депутатка, авторка законопроєкту Юлія Сірко, передає… Продовження…
У символічний для Європи день – 9 травня – у Львові озвучили спільний намір щодо Спеціального воєнного трибуналу проти російської агресії. Для цього під ратушею зібралися міністри закордонних справ різних європейських держав і на чолі… Продовження…
Верховна Рада України ратифікувала угоду щодо створення інвестиційного фонду. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Рішення підтримали 338 нардепів. Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко пояснювала, що решта угод матимуть комерційний характер і будуть підписуватися вже не… Продовження…
Батьки дитини до 14 років, яка навчається дистанційно, зможуть перейти на надомну або дистанційну роботу за умови погодження з роботодавцем. Таке право передбачено новим законом про удосконалення регулювання дистанційної та надомної роботи № 4339-ІХ, який… Продовження…