Українська компанія Skyeton, відома розвідувальними системами ACS-3/Raybird-3, розширила свою діяльність на Словаччину. Засновник компанії Олександр Степура повідомив, що інвестиції в нову словацьку фабрику досягли 3,5 млн доларів. Про це інформує Букви з посиланням на Defence Industry Europe, повідомляє портал PromPolitInform.
Системи Raybird, які компанія Skyeton постачає Збройним силам України з 2018 року, є новітніми безпілотниками. Кожна система, вартістю 1,2 млн доларів, включає три дрони, переносну наземну станцію управління, антенну систему, пускову установку, камеру, фотоапарат і радари. Дрони Raybird мають здатність залишатися в повітрі до 28 годин, покривати відстань до 2500 км і підійматися на висоту до 4500 метрів.
З лютого 2022 року по травень 2024 року Skyeton отримала замовлення на понад 75 розвідувальних систем від Сил оборони України. Виробництво на новому заводі в Словаччині розпочалося навесні 2024 року. Цей завод може виробляти 25 систем на рік, а після завершення інвестиційного раунду потужність планується збільшити у чотири рази.
Raybird є одним з п’яти безпілотників у світі з такими характеристиками і відрізняється економічною вигідністю порівняно з іноземними аналогами.
В Україні потужності Skyeton можуть виробляти близько 100 систем на рік, але попит українських військ становить 140 систем на рік. Новий завод у Словаччині допоможе подолати цей розрив і пропонує стратегічну перевагу.
Раніше ми повідомляли, що міністр оборони Словаччини наполягає на значному збільшенні виробництва боєприпасів. І попри те, що його уряд рішуче відмовляється озброювати Україну, снаряди словацького виробництва потрапляють саме туди.
Країна Центральної Європи прагне активно розвивати оборонний сектор, розраховуючи, що це стане одним із двигунів економіки. Зокрема, виробництво снарядів має зрости до 200 000 вже наступного року, зауважив міністр оборони та близький соратник прем’єр-міністра Роберта Фіцо, Роберт Калиняк.
Окрім цього, президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що країна бере безпосередню участь в ініціативі Чехії з закупівлі боєприпасів для України. Нині закуплені снаряди модернізують на виробничих потужностях Словаччини. У той самий час, словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.
Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Міністр оборони України Рустем Умєров обговорив з міністром збройних сил Франції Себастьяном Лекорню участь французьких компаній у виробництві дронів для ЗСУ під час зустрічі у Брюсселі. Як передає NV, про це у четвер, 5 червня, повідомили у Міноборони України, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…
Україна активно впроваджує інноваційні «дрони-мисливці», здатні виявляти та знищувати ворожі безпілотники. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє Bloomberg, передає портал PromPolitInform. Це відповідь на постійне зростання атак з боку рф, яка дедалі частіше застосовує іранські «Shahed» для обстрілів… Продовження…
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати заявив, що найбільш перспективними галузями для інвестування в Україні є оборонна індустрія та сектор military-tech. Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомляє у Телеграмі, інформує… Продовження…
Українські роботодавці почали активно шукати водіїв, зварювальників, слюсарів, трактористів і будівельників – саме ці професії стали найдефіцитнішими в країні. Водночас роботодавці дедалі частіше беруть жінок і молодь без досвіду, готові навчати на місці й платити конкурентні зарплати. Про це… Продовження…
«НІБУЛОН» назвав основні принципи дорожньої карти з ESG на період до 2030 року. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться у повідомленні компанії. Серед основних напрямків екологічної стратегії агрохолдингу до 2030 року: Зменшення вуглецевого сліду:… Продовження…
Кабінет Міністрів 13 травня ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із Реєстру індустріальних парків України. Причина — відсутність учасників, тобто промислових виробників, протягом трьох років з моменту включення в реєстр. Про це пише Рубрика,… Продовження…