Українська компанія Skyeton, відома розвідувальними системами ACS-3/Raybird-3, розширила свою діяльність на Словаччину. Засновник компанії Олександр Степура повідомив, що інвестиції в нову словацьку фабрику досягли 3,5 млн доларів. Про це інформує Букви з посиланням на Defence Industry Europe, повідомляє портал PromPolitInform.
Системи Raybird, які компанія Skyeton постачає Збройним силам України з 2018 року, є новітніми безпілотниками. Кожна система, вартістю 1,2 млн доларів, включає три дрони, переносну наземну станцію управління, антенну систему, пускову установку, камеру, фотоапарат і радари. Дрони Raybird мають здатність залишатися в повітрі до 28 годин, покривати відстань до 2500 км і підійматися на висоту до 4500 метрів.
З лютого 2022 року по травень 2024 року Skyeton отримала замовлення на понад 75 розвідувальних систем від Сил оборони України. Виробництво на новому заводі в Словаччині розпочалося навесні 2024 року. Цей завод може виробляти 25 систем на рік, а після завершення інвестиційного раунду потужність планується збільшити у чотири рази.
Raybird є одним з п’яти безпілотників у світі з такими характеристиками і відрізняється економічною вигідністю порівняно з іноземними аналогами.
В Україні потужності Skyeton можуть виробляти близько 100 систем на рік, але попит українських військ становить 140 систем на рік. Новий завод у Словаччині допоможе подолати цей розрив і пропонує стратегічну перевагу.
Раніше ми повідомляли, що міністр оборони Словаччини наполягає на значному збільшенні виробництва боєприпасів. І попри те, що його уряд рішуче відмовляється озброювати Україну, снаряди словацького виробництва потрапляють саме туди.
Країна Центральної Європи прагне активно розвивати оборонний сектор, розраховуючи, що це стане одним із двигунів економіки. Зокрема, виробництво снарядів має зрости до 200 000 вже наступного року, зауважив міністр оборони та близький соратник прем’єр-міністра Роберта Фіцо, Роберт Калиняк.
Окрім цього, президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що країна бере безпосередню участь в ініціативі Чехії з закупівлі боєприпасів для України. Нині закуплені снаряди модернізують на виробничих потужностях Словаччини. У той самий час, словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.
Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату – аналог радянської Ф-1. Про це йдеться у повідомленні відомства, інформує портал PromPolitInform. «Боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного… Продовження…
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав партнерів закуповувати озброєння українського виробництва для ЗСУ. Про це інформує UA|TV, передає портал PromPolitInform. За його словами, це допомогло б наростити військову міць держави і збільшити потенціал галузі. «Найкращий спосіб… Продовження…
Кабмін скоригував план заходів щодо дерегуляції, включивши 103 завдання та 143 заходи для підтримки бізнесу. Кабінет Міністрів затвердив у новій редакції план заходів з дерегуляції та покращення бізнес-клімату. Документ містить майже сто завдань щодо підготовки чи… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський повідомив про історичний момент використання новітнього озброєння країни – стратегічного дрона-ракети «Паляниця». Цей апарат, створений українськими інженерами, призначений для знищення наступального потенціалу ворога. Як передає UAportal, деталі цієї події були опубліковані на офіційному… Продовження…
За останні два роки виробництво дронів в Україні зросло в 100 разів. Майже всі дрони, які наразі купуються, виробляються в Україні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал голови Міністерства цифрової трансформації України Михайла Федорова, інформує портал… Продовження…
За пів року роботи програми «Зроблено в Україні» видано 50 млрд грн кредитів, 350 млн грн грантів, 100 млн грн компенсацій. Як передає Укрінформ, підсумки піврічної роботи ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським програми оприлюднило Мінекономіки, повідомляє… Продовження…