Серед контрактів на постачання зброї в цьому році українські виробники становлять 70%. Відповідно, імпорт становить третину. Про це, передає портал PromPolitInform, розповіла очільниця Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова в інтерв’ю hromadske.
Окрім того, за її словами, збільшилася частка прямих угод з виробниками, без посередників.
«Зараз є близько 20 прямих угод із великими компаніями. Вони монстри. Усі на слуху. Але не буду афішувати. На зовнішньому ринку частки прямих угод зросли з 20% до 60%, якщо порівнювати з минулим роком. Якщо ж говорити про внутрішній, то тепер це виключно прямі контракти, виключно виробники»,— зазначила Безрукова.
Водночас Агенція робить усе можливе, щоби зменшити бюрократичні перепони й скоротити терміни постачання техніки до військових частин.
«У мене скажена кількість погоджень на кожну дію. У мене військове приймання. І я ці питання постійно порушую. На різних майданчиках, у різних комітетах. І ось ми прийшли до того, що спростимо військове приймання у плані бюрократії до необхідного мінімуму. І це правильна відповідь на ситуацію», – сказала вона.
Найчастіше на українському ринку Агенція закуповує дрони, додала Безрукова.
«Зараз у нас законтрактовано 350 тисяч БпЛА всіх можливих типів. Але дрони також контрактує Держспецзв`язок. Купуємо й інше, але… Я не хотіла б казати з міркувань безпеки, тому що коли прилітає у виробника — у мене всередині все аж стигне від жаху.
Саме тому ми маємо диверсифікувати ризики. Україна повинна мати власне сильне виробництво, бо інакше це шлях у нікуди. Але водночас у нас обов’язково має бути частина імпорту. Допомога партнерів тут колосальна».
Інші матеріали розділу Промисловість
Сьогодні міністр оборони України Рустем Умєров разом із президентом Литви Гітанасом Науседою відкрили литовсько-український бізнес-форум оборонної промисловості в Києві. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив керівник обороннного відомства. «Почну з чудової новини – Литва надає… Продовження…
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до постачання Збройним Силам України вітчизняний бронетранспортер “Хорунжий”. Про це повідомили у пресслужбі відомства, інформує портал PromPolitInform. Міноборони схвалило для постачання у ЗСУ новий бронетранспортер “Хорунжий”, який є модернізованою версією радянського БТР-60. Корпус… Продовження…
АТ “Українська оборонна промисловість” посіло 49 сходинку у рейтингу найбільших за виторгом оборонних компаній світу. Про це свідчить рейтинг Defense News, інформує портал PromPolitInform. Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що минулого року Укроборонпром посідав 65 місце у рейтингу…. Продовження…
Майно В’ячеслава Богуслаєва та Петра Кононенка передали в управління Фонду держмайна Конфісковані активи В’ячеслава Богуслаєва, колишнього президента заводу «Мотор Січ», та Петра Кононенка, гендиректора російської компанії «Борисфен», ексдиректора московського представництва AT «Мотор Січ», перейшли в… Продовження…
В Україні розпочав роботу перший цех з ремонту і виробництва бронетехніки в рамках створеного спільного підприємства Укроборонпрому та німецького оборонного концерну Rheinmetall. Це дозволить пришвидшити відновлення бойових машин і повернення їх на передову, а згодом… Продовження…
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін і міністр Збройних сил Французької Республіки Себастьєн Лекорню 7 червня підписали Заяву про наміри щодо співробітництва в оборонній промисловості. Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей… Продовження…