Міністерство соціальної політики України готує масштабну пенсійну реформу, спрямовану на усунення несправедливості у нарахуванні пенсій та спрощення системи виплат. Ключовими елементами реформи стануть запровадження бальної системи та спрощення розрахунку пенсій, що базуватиметься лише на розмірі заробітної плати та накопиченому страховому стажі. Про це пише today.ua з посиланням на повідомлення міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, інформує портал PromPolitInform.
Сучасний стан пенсійної системи України
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович повідомила, що зараз 10 мільйонів громадян, які працюють, утримують аналогічну кількість пенсіонерів. Нація старіє, й економічно обґрунтованим показником був би той, за якого економічно активних українців було б більше – два-три на одного пенсіонера.
Пенсії більшості громадян є низькими. І щоб кожна становила не менше 5000 грн, потрібно щоб працевлаштований українець сплачував єдиний соціальний внесок не менше ніж ця сума. Але мінімальний ЄСВ значно нижчий – 1760 грн.
Рекомендації щодо сплати ЄСВ
Жолнович порадила українцям, які мають таку можливість, сплачувати вищі ЄСВ. Це дозволить підтримувати нинішніх пенсіонерів, а також збільшити свої особисті виплати у майбутньому. Це стосується громадян, за яких роботодавець сплачує мінімальний ЄСВ, то що офіційно показує податковій мінімальну заробітну плату робітника у розмірі 8000 грн.
Запровадження бальної системи
За словами посадовиці запровадять бальну систему: українець протягом трудового життя накопичуватиме бали, вони потім конвертуються у суму, що буде прив’язана до середньорічної заробітної плати у кожному році. Це дозволить уникнути ситуації, коли люди, які вийшли на пенсію у різні періоди, отримують абсолютно різні виплати.
Усунення несправедливості у нарахуванні пенсій
Оксана Жолнович уточнила, що українці, які вийшли на заслужений відпочинок у 1997 році, та ті, що зробили це у 2019-му чи 2020-му отримують пенсії, які відрізняються у два (!) рази. Громадянам, які стали пенсіонерами раніше, нараховують менше. Це пов’язано зі складністю обчислень пенсії: враховувалися дотяжки, доплати та надбавки. Після запровадження пенсійної реформи, виплата буде залежати лише від двох факторів: розміру заробітної плати та накопиченого страхового стажу.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
Пенсійний фонд оголосив про нововведення для громадян, які поки що не вийшли на заслужений відпочинок. У Пенсійному фонді повідомляють, що кожен відвідувач сервісного центру ПФУ тепер зможе дізнатися про приблизний розмір своєї майбутньої пенсії, а також… Продовження…
Пенсійна система України – найгірша в Європі. І проблема не тільки в тому, що вона не здатна забезпечити достатній розмір виплати. Її існування опинилось під загрозою. Роками політики «купували» електорат гарантіями не підвищувати пенсійний вік, збереженням особливих… Продовження…
Пенсіонерам, які працевлаштуються та не повідомлять про це органи Пенсійного фонду, скоротять розмір виплат. Про це, інформує Економічні новини, розповіли у ПФУ, повідомляє портал PromPolitInform. «У разі працевлаштування або звільнення з роботи пенсіонер протягом 10 днів має… Продовження…
Середнє підвищення зарплати деяких фахівців у 2024 році досягло $300. У 2024 році близько 40% українських IT-фахівців отримали підвищення зарплати як у межах країни, так і за кордоном. Деякі спеціалісти відзначають збільшення щомісячних виплат на… Продовження…
Українці можуть отримати більшість послуг Пенсійного фонду через вебсайт, не звертаючись до фізичної установи. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України. «Пенсійний фонд України приділяє увагу питанням обслуговування громадян. Більшу частину… Продовження…
Від 2025 року вихід на пенсію для українців стане складнішим через посилення вимог. В Україні з 2025 року посиляться вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію. Через це низка українців не зможе вийти на… Продовження…