Міністерство оборони вводить нові правила подання та розгляду рапортів військових. Зміни спрямовані на захист прав військовослужбовців та вводять чітке встановлення строків розгляду звернень. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міноборони, інформує портал PromPolitInform.
Поширення порядку
На кого поширюються нові правила:
військовослужбовці Міністерства оборони;
військовослужбовці ЗСУ;
військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту.
Процедура подання рапорту
Рапорт подається до прямого безпосереднього командира. У разі неможливості вирішення питання безпосереднім командиром – рапорт подається до наступного прямого командира.
Форми рапорту:
усна форма (включаючи технічні засоби комунікації);
письмова форма (паперова або електронна).
Порядок роботи з паперовим рапортом
Паперовий рапорт може бути написаний від руки. При цьому недотримання вимог до форматування або наявність граматичних/синтаксичних
помилок не є підставою для відмови у розгляді.
Розгляд рапорту:
відмова у розгляді має бути вмотивованою;
непогодження рапорту безпосереднім або прямим командиром не перешкоджає його подальшому руху до командирів вищого рівня;
обовʼязкова попередня реєстрація в службі діловодства.
Порядок роботи з електронним рапортом
Процедура створення:
рапорт створюється та подається через системи «Армія+», СЕДО або інші IT-системи Міністерства оборони України.
Для рапортів, що містять службову інформацію або державну таємницю, використовується винятково відповідна комунікаційна система Міноборони або ЗСУ.
Процес подання рапорту:
військовослужбовець створює рапорт на платформі «Армія+» із використанням шаблонів;
вказується ID-номер командира для погодження;
командир зобовʼязаний надати підлеглим свій ID-номер та ID-номер СЕДО підрозділу.
Розгляд рапорту
Проходження рапорту по вертикалі командування відбувається аналогічно паперовому рапорту. Накладання резолюцій командирами до прийняття рішення по суті рапорту.
Строки розгляду рапортів
Строк розгляду починається з моменту подання рапорту (паперового або електронного), а не з часу реєстрації.
Для рапортів, що містять службову інформацію або державну таємницю, використовується винятково відповідна комунікаційна система Міноборони або ЗСУ.
Строки розгляду паперових та електронних рапортів
Невідкладними є питання дисципліни, виконання бойових наказів, відпустки за сімейними обставинами. Їх розгляд не пізніше ніж за 48 годин із моменту подання.
Інші питання – розгляд не більше 14 днів із моменту подання. Що стосується усних рапортів, то їх розгляд може відбутись негайно, але не пізніше строків для паперових рапортів.
Інші гарантії
Якщо для вирішення рапорту недостатньо інформації або документів, командир може вимагати додаткові дані з вичерпним переліком причин.
Захист прав військовослужбовця
Порядок гарантує неможливість притягнення до відповідальності за фактом подання рапорту. Керівники органів військового управління, командири військових частин та підрозділів несуть відповідальність за дотримання строків та порядку розгляду рапортів.
Оцінка службової діяльності посадових осіб буде залежати від якості їх роботи з рапортами військовослужбовців.
«Армія+»
На початку серпня в Україні буле представлено додаток для військовослужбовців «Армія+». Він має допомогти в оформленні рапортів в режимі «онлайн» й не тільки.
Більш детально про «Армію+» – за посиланням.
Також Міністерство оборони України планує впровадити додаткові функції у застосунок – електронне посвідчення військового й не тільки.
Інші матеріали розділу Новини
Фахівці готуються до посиленого очищення води через забруднені потоки, які рухаються річками Десна та Сейм до Київської області. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міндовкілля, передає портал PromPolitInform. У відомстві нагадали, що забруднення стало результатом потрапляння… Продовження…
Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради визнав недоцільним виготовлення золотих та срібних медалей для випускників шкіл за кошти державного бюджету. Про це повідомила народна депутатка, секретарка освітнього комітету Наталія Піпа, інформує портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…
У Міністерстві оборони України кодифікували та допустили до постачання у війська безпілотний авіаційний комплекс із назвою «Чорна вдова». Новина про це з’явилася 11 вересня на сайті МОУ, інформує портал PromPolitInform. «Чорна вдова»: новий дрон-бомбер українського виробництва. Це безпілотник… Продовження…
Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі прибули до Києва, передає агенція Reuters, інформує портал PromPolitInform. Напередодні Блінкен заявив, що хоче почути безпосередньо від президента Володимира Зеленського та інших, які цілі України у війні та що США… Продовження…
Поїздка Блінкена до Києва запланована на 11 вересня. Під час свого візиту до Києва 11 вересня державний секретар США Ентоні Блінкен повідомить українцям про дозвіл Вашингтона на удари вглиб РФ американськими далекобійними ракетами ATACMS. Про це, інформує… Продовження…
Велика Британія у вівторок, 10 серпня, оголосила про санкції проти Повітряно-космічних сил Росії. Про це повідомляє британський уряд, цитує “Європейська правда“, інформує портал PromPolitInform. Окрім російських Повітряно-космічних сил, нові санкції Британії стосуються 924-го Державного центру безпілотної авіації… Продовження…