Верховна Рада підтримала заборону Російської православної церкви (РПЦ) та афілійованих з нею організацій в Україні. Відповідний законопроект ухвалено у другому читанні.
Про це повідомляє нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк в Telegram-каналі, інформує портал PromPolitInform.
“За” віддали свої голоси 265 народних обранців. За словами Железняка, закон набере чинності через 30 днів з дня його опублікування.
“Але окрім одного пункту – згідно з ним громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ”, – написав парламентар.
Як голосували нардепи (по фракціях):
Позафракційні – 11 голосів.
Фото: голосування у Верховній Раді в другому читанні за законопроект про заборону РПЦ (t.me/yzheleznyak/8101)
Про що закон
Ст. 5 закону “Про свободу совісті та релігійні організації” доповнюється формулюванням, з якого випливає, що не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані з центрами впливу церкви, керівний центр якої знаходиться в Російській Федерації.
Частина 16 ст. 6 доповнюється пунктом про те, що у разі виявлення порушень діяльність релігійної організації може бути припинена у судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері релігії (або за позовом прокурора).
Закон набирає чинності за місяць з дня опублікування. Відповідно, документ ще має підписати президент.
Що буде з УПЦ Московського патріархату
Як пояснював голова комітету з гуманітарної та інформаційної політики Ради Микита Потураєв, не можна казати про те, що основна мета законопроекту – обмеження діяльності УПЦ МП. А в тому, щоб на третьому році повномасштабного вторгнення РФ ефективно боротися з ворожою пропагандою, яка розповсюджується через церкву.
Відповідно, релігійна організація в Україні не має права бути афілійованою та перебувати в ієрархічних зв’язках підпорядкування з церквою, яка має керуючий центр у Росії. Заборона РПЦ не означає автоматичної заборони УПЦ, тому що УПЦ заявляє про розрив зв’язків із Москвою. Тепер УПЦ Московського патріархату має можливість це довести, казав нардеп у коментарі РБК-Україна.
За словами спікера Верховної ради Руслана Стефанчука, буде негайно заборонено РПЦ, водночас в українських церков, які підозрюються у співпраці з РПЦ, буде 9 місяців на розрив зв’язків.
Спочатку щодо організацій, якщо є підозра про співпрацю з РПЦ, проводитиметься експертиза. І якщо такі ознаки виявлять, то буде подано рішення про припинення діяльності, яке може бути оскаржене в судовому порядку.
“Ми порахували таким чином, що десь місяць на набуття чинності закону, 3 місяці, щоб Кабмін напрацював нормативну базу, після цього ціла низка імплементацій. Тобто через 9 місяців організації, на які поширюватиметься закон, можуть бути визнані в суді такими, що припинили свою діяльність”, – додав Стефанчук.
Як на це реагують інші церкви
Минулого тижня президент Володимир Зеленський обговорював законопроект із представниками Ради церков та релігійних організацій.
“Верховній Раді запропоновано законопроект, який може реально гарантувати, що не буде жодних маніпуляцій з Москви українською церквою. Цей законопроект має спрацювати і повинен додати Україні соборності, реальної нашої єдності духовної”, – зазначив він.
У заяві Всеукраїнської Ради церков йдеться про підтримку заборони зв’язків із РПЦ, а також засудження діяльності РПЦ, яка стала “співучасником кривавих злочинів російських загарбників проти людяності”.
Окрім того, предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Епіфаній закликав предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія розпочати діалог про об’єднання.
Фото – Верховна Рада (пресслужба)
Інші матеріали розділу Законодавство
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Про це, інформує Громадське радіо, йдеться у картці закону, повідомляє портал PromPolitInform. «Проєкт Закону України «Про внесення змін до… Продовження…
Україна фактично завершила введення основної частини митного права ЄС (EU acquis) до законодавства Депутати Верховної Ради в цілому підтримали законопроєкт №10411 про імплементацію деяких положень Митного кодексу Євросоюзу в український Митний кодекс. Про це, інформує LIGA.net, повідомляє пресслужба… Продовження…
У середу, 21 серпня, Верховна Рада підтримала ратифікацію Статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), який ще називають Римським статутом. Про це повідомив депутат від Європейської солідарності Олексій Гончаренко, інформує портал PromPolitInform. За словами народного депутата, “за” проголосував 281 парламентар. Також це підтвердив нардеп… Продовження…
Президент України Вододимир Зеленський у четвер, 15 серпня, вніс у Верховну Раду законопроєкт, згідно з яким, українські військові, які воюють на території Росії, будуть отримувати всі виплати та преференції. Про це, пише NV, йдеться у картці законопроєкту № 11483 на сайті Верховної Ради, повідомляє… Продовження…
Сьогодні, 5 серпня, під час візиту міністра юстиції Японії Рюджі Коїдзумі в Україну відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Японії у сфері права та правосуддя. Про це, інформує Українські… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закони про скасування податку та мит на ввезення товарів, необхідних у виробництві чи ремонті машин механізованого розмінування, а також енергетичного обладнання. Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на законопроекти №11259 та №11258, інформує портал… Продовження…