У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Нацбанк встановлює місячний ліміт 150 000 грн на карткові перекази

Новини 27.08.2024
5b6e7c3-----8

Нацбанк з 1 жовтня встановлює тимчасовий (на пів року) місячний ліміт 150 000 грн на карткові перекази фізичних осіб. Про це повідомила пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform.

Ліміт діятиме лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Ліміт не застосовуватиметься до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою, та осіб, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження.

 Ліміт не застосовуватиметься у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та до переказів юридичних осіб.
Операції за реквізитами IBAN не обмежуються.

За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують вказану суму, отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність.

Мета обмежень – боротьба із дропами. Так називають людей, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. Ці рахунки використовують як транзитні для переказу та відмивання незаконних коштів.

Аналіз НБУ свідчить, що через картки дропів може проходити близько 200 млрд грн на рік.

“Проблема є не лише нагальною, але й комплексною і потребує внесення змін до законодавства та залучення інших державних, у тому числі правоохоронних, органів для взаємодії в межах повноважень. Запроваджений період обмеження строком на шість місяців буде використаний для напрацювання спільних рішень, спрямованих на вирішення цієї проблеми”, – йдеться в повідомленні НБУ.

Національний банк анонсував ще п’ять рішень, які плануються для боротьби з використанням ринку платіжних послуг в протиправних цілях:

→ ухвалення законопроєкту № 11043, який передбачає збільшення суми штрафів до порушників платіжного законодавства та забезпечує умови для оперативного обміну даними з Кіберполіцією;→ запровадження правових норм для притягнення до відповідальності організаторів та свідомих учасників протиправних схем;
→ створення реєстру, який стане джерелом інформації для банків під час встановлення ділових відносин та обслуговування клієнтів, картки яких були використані в протиправних схемах. Будуть напрацьовані правила, за якими інформація подаватиметься до реєстру та надалі використовуватиметься учасниками ринку;
→ внесення змін до платіжного законодавства, які розширять регуляторні повноваження НБУ для застосування заходів впливу та обмежень до гравців ринку, що не забезпечують ефективну боротьбу з наявними та новими схемами;
→ посилені вимоги до банків та небанківських установ щодо неухильного дотримання вимог законодавства та налагодження ефективної роботи власних автоматизованих систем, а також створення індикаторів, правил та моделі виявлення нетипової поведінки клієнтів. А також підвищення ефективності систем управління ризиками та систем внутрішнього контролю відповідно до вимог і рекомендацій НБУ.

  • За даними НБУ, за 2023 рік обсяги переказів із використанням карток “P2P” стабільно збільшувались – з 210 млрд грн у січні до 247 млрд у грудні.
  • НБУ визнав, що це свідчить про певну “аномальну поведінку цього сегменту платіжних операцій”. Простіше кажучи, це свідчення зростання тіньових платежів за певними схемами – для ухилення від сплати податків, чи навіть відмивання злочинних коштів.

 Фото – з відкритих джерел

Інші матеріали розділу Новини

Київ просив США про удари ATACMS по авіабазах РФ, але цілі змінились, – Reuters

Від самого початку Київ просив США про удари ATACMS по авіабазах Російської Федерації. Однак наразі цілі для ударів вже інші. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters, передає портал PromPolitInform. За даними видання, Україна спершу просила… Продовження…


Нідерланди передали Україні радар для Patriot і відправлять три установки

Нідерланди передали Україні радар для зенітно-ракетного комплексу Patriot. Країна незабаром відправить три пускові установки. Про це, інформує UA.NEWS,  повідомив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекелманс, якого цитує De Gelderlander, передає портал PromPolitInform. Він повідомив, що Нідерланди нещодавно надіслали… Продовження…


Ялтинська Європейська стратегія: основні заяви Володимира Зеленського

На щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії Президент України Володимир Зеленський розказав про Курську операцію, критичні оборонні потреби України та про стратегічний план перемоги. Про це, інформує Флот2017, повідомляється у Telegram-каналі Зеленського, передає портал PromPolitInform. Основні… Продовження…


Фінляндія оголосила про новий пакет допомоги для України на 118 млн євро

Президент Фінляндії Александр Стубб ухвалив рішення про постачання додаткового оборонного обладнання Україні за пропозицією уряду. Це вже 25-те постачання військової техніки від Гельсінкі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Фінляндії, інформує портал PromPolitInform. Вартість нової партії оцінюють… Продовження…


У Києві та 4 областях з 13:00 до 23:00 запроваджують стабілізаційні відключення світла

У Києві, а також у Київській, Одеській, Дніпропетровській та Донецькій області у четвер, 12 вересня, застосують стабілізаційні відключення світла. Про це повідомляє пресслужба енергетичної компанії ДТЕК, інформує портал PromPolitInform. “Київ, Київська, Одеська, Дніпропетровська, Донецька області: переходимо до стабілізаційних… Продовження…


Іспанія заступилась за Україну перед Угорщиною

Іспанія наклала вето на купівлю угорською компанією Ganz-Mávag мадридського виробника поїздів Talgo за 619 млн євро. Таке рішення ухвалили через побоювання, що дружній до рф уряд Віктора Орбана може отримати доступ до технологій, які можуть… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: