У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Операція на Курщині, ситуація у Покровську та можливість діалогу з Путіним: головні тези пресконференції Володимира Зеленського

Політика 30.08.2024
пресконференція зеленського

У межах форуму «Україна 2024. Незалежність» 27 серпня у Києві президент нашої держави Володимир Зеленський поспілкувався з представниками вітчизняних та закордонних ЗМІ. Він привідкрив завісу таємничості довкола операції України на Курщині, її цілей, перебігу та наслідків, а також згадав про ситуацію на найгарячішому напрямку фронту в Україні – Покровському.

Крім того, президент дав відповіді на низку інших питань, зокрема й щодо долі незаконно збудованого окупантами Кримського мосту, й прокоментував чутливу тему потенційних переговорів із Росією. OBOZ.UA зібрав ключові тези глави держави, які він озвучив під час спілкування з журналістами. Про це повідомляє портал PromPolitInform.

Кримський міст: зворотний відлік розпочато?

Під час пресконференції глави держави OBOZ.UA отримав можливість поставити запитання Зеленському. Тож наша кореспондентка нагадала Зеленському про заяву очільника ГУР Кирила Буданова, що Кримський міст «рано чи пізно» буде знищено. І попросила президента бодай натякнути, коли саме незаконна споруда може припинити своє існування.

Почувши запитання, глава держави розсміявся.

«ГУР вміє здивувати інформпростір. Так і є. Я думаю так: якщо ми хочемо, щоб щось сталось, рано або пізно, треба, щоб воно сталось, а потім сказати про це», – зазначив Зеленський.

ЗСУ на Курщині: навіщо Україна розпочала операцію на території ворога і що вона дасть

Глава держави відкинув закиди стосовно того, що операція ЗСУ на Курщині за умов просування росіян на Донеччині є сумнівним рішенням. Зеленський наголосив: саме успіх українських воїнів уже на російській території зрештою наблизить мир. Ба більше: ця операція є частиною ширшого плану, за яким Україна планує перемогти.

«Курщина входить у наш план перемоги України… Один із напрямів, частина якого вже зроблена, – це Курщина. Другий напрям – це стратегічне місце України в безпековій інфраструктурі світу. Третій – потужний пакет примусу Росії до закінчення війни дипломатичним шляхом. Четвертий – економічний», – сказав президент.

Зеленський додав, що згаданий план вже у вересні планує представити президенту США Джо Байдену, адже саме від Штатів значною мірою залежить здатність України реалізувати задумане. Також із планом ознайомлять обох кандидатів у президенти цієї країни – Камалу Гарріс від Демократичної партії та Дональда Трампа від Республіканської партії США.

Водночас глава держави привідкрив деякі цілі, які ставила перед собою і досягла Україна, розпочавши Курську операцію. За його словами, йдеться насамперед про те, що активність ЗСУ на Курщині дозволила зупинити російську наступальну операцію на півночі Харківщини та не допустити створення омріяних Кремлем «буферних зон» уздовж усього північного кордону України. Адже дані як української розвідки, так і розвідок країн-партнерів свідчили про те, що Росія може готувати вторгнення не лише на Харківщину, а й, із високою ймовірністю, на Сумщину та Чернігівщину.

До того ж Росія, зіткнувшись з необхідністю зупиняти просування українських сил на Курщині, змушена була почати знімати частину підрозділів з українських фронтів, зокрема з Херсонщини та Запоріжжя. На Донеччині, захоплення якої є стратегічною ціллю Кремля ще з 2014 року, окупанти поки війська не відводять. Однак зрештою можуть бути змушені це зробити. Тут, на думку Зеленського, чималу роль зіграє те, наскільки розтягнеться Курська операція.

Мирні переговори: чи готовий Київ говорити з Москвою

Київ не відкидає повністю можливості переговорів з Росією щодо завершення війни у майбутньому. Однак при цьому Україна за жодних умов не піде на поступки своїми територіями.

«Я не готовий обмінювати наші території в межах будь-яких переговорів. Це перше. Це складно, дійсно, бо це рішення справді залежатиме від підтримки наших колег. Сподіваюся, вони працюватимуть далі та швидше», – зазначив Зеленський.

При цьому глава держави вважає неможливим діалог із російським диктатором Володимиром Путіним, бо ця людина ніколи не виконувала ані обіцянок, які давала, ані зобов’язань, що на себе взяла.

«Весь світ хотів би почути, що Україна знайшла компроміс. Але з Путіним компроміси неможливі. Діалог із ним на сьогодні порожній і беззмістовний, бо він не прагне дипломатичного закінчення війни», – зазначив Зеленський, відповідаючи на запитання про те, що для нього означає перемога.

Наймасованіша атака РФ за всю війну: президент розповів про злочин ворога й участь F-16 у відбитті нападу

Пресконференція, що відбулася, не могла минути без згадки про наймасованішу атаку РФ на Україну, що відбулася напередодні. Так, глава держави розповів, що під час останніх обстрілів України Росія завдала 230 ударів. Система захисту спрацювала, проте серйозних пошкоджень енергосистеми уникнути не вдалося. Тож наразі фіксуються обмеження енергопостачання, однак, вважає президент, ситуацію вдасться виправити.

«Що стосується деталей стосовно руйнувань ГЕС або іншого… Я не підтримую, коли ворог знає, яких конкретно пошкоджень він завдав своїм ударом Україні, енергосистемі тощо. Є деталі, які повинен знати весь світ, про те, що Росія творить тут, на нашій землі… Але в якому стані ті чи інші наші споруди та що ми там зараз робимо – хай це буде в тиші», – зазначив Зеленський.

Водночас президент повідомив: до відбиття ворожої атаки було залучено західні винищувачі F-16, що нещодавно з’явилися в українському небі. І вони показали високу ефективність у захисті українців від російського терору.

«F-16 – дуже-дуже добрий результат. Чимало про це говорили, але вже в межах цієї величезної атаки ракетної ми з допомогою F-16 збили деякі ракети. Дякуємо партнерам за те, що надали нам цей F-16», – наголосив він.

Втім, додав Зеленський, наявних літаків усе ще надто мало. Також Україна потребує продовження підготовки пілотів для цих винищувачів, у зв’язку з чим глава держави висловив сподівання на подальшу підтримку з боку США у цьому напрямку.

«Звісно, цього не досить, у нас їх небагато, і треба ще тренувати пілотів. У нас є пропозиції до США, це, власне, залежить від їхнього дозволу. Вони мають позитивно й реально на це дивитися, бо ми говоримо про наші території, не про американські», – резюмував Зеленський.

Україна продовжує озброюватися: президент заявив про успішні випробування першої української балістичної ракети

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна успішно провела випробування першої балістичної ракети власного виробництва. Він зазначив, що не може вдаватися у деталі щодо нової розробки зі зрозумілих причин, однак підкреслив: суспільство має бути вдячним тим співвітчизникам, котрі працюють на підприємствах українського ВПК.

«Я хотів би, щоб була оцінка суспільства наших людей, які 24/7 працюють на оборонних підприємствах. Було випробування, позитивне, першої балістичної української ракети. Я з цим вітаю наш оборонно-промисловий комплекс. Деталями про цю ракету більше не можу поділитись», – сказав Зеленський.

Як держава планує повертати додому українців, які втекли від війни за кордон

Президент зазначив: за кордоном наразі перебувають близько 7,5 млн громадян нашої держави, котрі змушені були виїхати з України після початку повномасштабного вторгнення РФ. Держава зацікавлена у тому, аби не втратити цих людей. Однак повертатися на батьківщину українці мають з власної волі, а не з примусу.

Тому держава докладає зусиль, аби створити умови для повернення своїх громадян. Зокрема, забезпечити їх робочими місцями.

Водночас, за словами Зеленського, чимало з тих громадян нашої держави, котрі обрали залишатися за кордоном, втратили на війні своїх близьких.

«Передусім це стосується Польщі та Німеччини, де більшість наших українців. Я вважаю, що сьогодні нам потрібно напрацювати політику для цієї інституції та ухвалити рішення восени… «Я тільки за, якщо українці приїдуть, але тільки без примусу. Тому тут є важливий момент, я порушував це питання, є українці, які працюють у Німеччині, у Польщі, в інших країнах. А є українці, які не працюють. Я не хочу характеризувати українців, які там не працюють, але зрозуміло, що політично вигідно витрачати фінансову допомогу на третій рік війни, а не відправити їх в Україну», – наголосив президент.

Президент оголосив про початок ротацій підрозділів на фронті й про «посилення Покровська»

Також глава держави зробив важливе оголошення щодо ротації військових на фронті. За його словами, хоча ротації поки не є фундаментальними, вони є значним прогресом.

Наявність ротацій на передовій, підкреслив Зеленський, є першим кроком до забезпечення кращих умов для військових і підвищення їхньої ефективності в бойових діях.

«Збільшилася кількість людей, які почали готуватися. Це дуже допоможе хлопцям мати хоч якісь ротації. Бо вперше почалися якісь ротації. Фундаментальними ротаціями я це поки не можу назвати. Але буду відвертим: є початок, це важливо дуже. Й про посилення Покровська постійно говоримо», – розповів Зеленський.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в межах форуму головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про успіхи на Курщині та пояснив, чи вплинуло це на ситуацію біля Покровська. На російській території, за його словами, українські воїни продовжують просуватися вперед.

Тим часом російське військове командування стягує на Курщину резерви, сподіваючись стримати просування українських військ, однак поки підрозділи забирають не з Донеччини, а з інших, менш пріоритетних для Москви напрямків українського фронту.

Інші матеріали розділу Політика

Володимир Зеленський щодо далекобійності: якщо знімається обмеження на зброю, до якої немає ракет, це не зняття обмежень

Президент України Володимир Зеленський щодо дозволу західними партнерами Україні використовувати далекобійну зброю зазначив, що якщо знімається обмеження на зброю, до якої немає ракет, це не зняття обмежень. Про це, передають Українськi Новини, Зеленський сказав під… Продовження…


Литва планує придбати ЗРК малої дальності для української ППО – Науседа

Литва працює над придбанням зенітно-ракетних комплексів для української протиповітряної оборони. Про це, передає Укрінформ, заявив Президент Литви Гітанас Науседа на спільній з Президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Києві, повідомляє портал PromPolitInform. «Наразі ми плануємо… Продовження…


Британія анонсувала новий пакет допомоги Україні на £600 мільйонів

Велика Британія оголосила про виділення Україні щонайменше 600 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку у війні з Росією. Про це, передає Укрінформ, повідомляється на сайті уряду Великої Британії з нагоди візиту глави британського МЗС Девіда Леммі до Києва,… Продовження…


Дебати Трампа і Гарріс: на що розлютилися в Кремлі

Москва не оминула своєю увагою дебати у Штатах. У Кремлі заявили, мовляв, дебати кандидатів у президенти США Дональда Трампа та Камали Гарріс не бачили, але з їхніми заявами ознайомилися. Деякі з них не сподобалися Москві. Про це, інформує ТСН,… Продовження…


Україна готує відповідь Ірану за передачу ракет Росії, включно з розірванням дипвідносин — речник МЗС

Міністерство закордонних справ України розглядає всі можливі варіанти відповіді на передачу Іраном балістичних ракет Росії, включно із розірванням дипломатичних відносин. Про це, повідомляє Укрінформ, у вівторок, 10 вересня, заявив на брифінгу речник МЗС Георгій Тихий, передає… Продовження…


Захист енергетики від російських ударів та захист позицій на фронті: Володимир Зеленський провів засідання Ставки ВГК

Президент України обговорив захист енергетики від російських ударів та позицій на фронті. Розглянуто постачання артилерії, техніки та результати «Рамштайну», наголошено на важливості своєчасного виконання домовленостей. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки. Говорили про захист… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: