До Верховної Ради надійшли заяви про відставку від трьох міністрів. Про це, інформує Delo.ua, повідомив на своїй сторінці у Facebook голова парламенту Руслан Стефанчук, передає портал PromPolitInform.
Так, у відставку подали міністр юстиції Денис Малюська, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Крім того, заява про відставку надійшла від голови Фонду державного майна Віталія Коваля. За словами Стефанчука, усі заяви будуть розглянуті на одному з найближчих пленарних засідань Ради.
Зазначимо при цьому, що раніше в понеділок заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк («Голос») заявив, що 4-5 вересня дуже ймовірною є низка кадрових змін в уряді та в Офісі президента.
За інформацією нардепа, спочатку буде звільнено низку міністрів, зокрема хтось із них буде переведений на інші посади. Так, окрім Малюськи та Стрільця, нібито можуть звільнити й міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, а також міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірину Верещук.
Окрім звільнень міністрів та призначень замін їм, за словами Железняка, плануються й призначення голів міністерств, які зараз очолюються виконуючими обов’язки відповідних міністрів (це міністри молоді та спорту, аграрної політики та продовольства, культури та інформаційної політики, у справах ветеранів, розвитку громад, територій та інфраструктури). При цьому деякі міністерства планується приєднати до нинішніх портфелів віцепремʼєрів.
«Малюська – просто аут. Думаю, приєднають міністерство до Стефанішиної. На Мінекологіі піде Світлана Гринчук (зараз зам в Міненерго, але була довго в Мінеко). Камишина – на підвищення. Правда, не знаю, що далі буде з міністерством. По Ковалю чув (поки не знаю точно), що дивилися на Мінагро та Мінпром. Ставлю на Мінагро все ж таки», – написав депутат.
Сам Камишін оперативно підтвердив, що написав заяву на звільнення, додавши, що готується до закритого звіту перед парламентськими комітетами з економічного розвитку та з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а також до відкритого звіту у залі Ради. За словами міністра, він «продовжить працювати в оборонці, але в іншій ролі».
Раніше ж у понеділок видання «Українська правда» з посиланням на свої джерела у владі заявило, що Камишін найближчими днями посяде місце заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, який нібито сам «давно хотів на вихід».
Про які можливі кадрові зміни казали раніше
Нагадаємо також, що в липні ЗМІ вже публікували інформацію, що віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина може стати новим міністром юстиції замість Малюськи, зберігаючи при цьому свою поточну посаду. Сам Малюська у відповідь віджартувався у притаманному йому стилі.
Також ходили чутки, що у команді президента Володимира Зеленського розглядають варіант звільнення Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра, а основною кандидатурою на його заміну є перша віце-прем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко.
Повідомлялося, що якщо Свириденко стане прем’єркою, Міністерство економіки може очолити чинний глава «Нафтогазу» Олексій Чернишов. Раніше ж його кандидатуру розглядали на посаду міністра з питань відновлення.
В свою чергу, на останню посаду розглядали заступника керівника ОП з питань регіональної політики Олексія Кулебу, Олександра Перцовського з «Укрзалізниці» та вищезгаданого Камишіна. Однак, судячи з останніх заяв голови Мінстратегпрому, його кандидатура вже не актуальна.
Малюська, нагадаємо, обіймає посаду міністра юстиції ще з 29 серпня 2019 року, тобто входив ще у попередній уряд під керівництвом Олексія Гончарука. Стрілець став міністром екології вже після початку війни – 14 квітня 2022 року. Камишін став міністром стратегпрому менше ніж півтора роки тому – 21 березня 2023 року, а до цього з квітня 2021 року очолював «Укрзалізницю».
Інші матеріали розділу Політика
Президент України Володимир Зеленський щодо дозволу західними партнерами Україні використовувати далекобійну зброю зазначив, що якщо знімається обмеження на зброю, до якої немає ракет, це не зняття обмежень. Про це, передають Українськi Новини, Зеленський сказав під… Продовження…
Литва працює над придбанням зенітно-ракетних комплексів для української протиповітряної оборони. Про це, передає Укрінформ, заявив Президент Литви Гітанас Науседа на спільній з Президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Києві, повідомляє портал PromPolitInform. «Наразі ми плануємо… Продовження…
Велика Британія оголосила про виділення Україні щонайменше 600 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку у війні з Росією. Про це, передає Укрінформ, повідомляється на сайті уряду Великої Британії з нагоди візиту глави британського МЗС Девіда Леммі до Києва,… Продовження…
Москва не оминула своєю увагою дебати у Штатах. У Кремлі заявили, мовляв, дебати кандидатів у президенти США Дональда Трампа та Камали Гарріс не бачили, але з їхніми заявами ознайомилися. Деякі з них не сподобалися Москві. Про це, інформує ТСН,… Продовження…
Міністерство закордонних справ України розглядає всі можливі варіанти відповіді на передачу Іраном балістичних ракет Росії, включно із розірванням дипломатичних відносин. Про це, повідомляє Укрінформ, у вівторок, 10 вересня, заявив на брифінгу речник МЗС Георгій Тихий, передає… Продовження…
Президент України обговорив захист енергетики від російських ударів та позицій на фронті. Розглянуто постачання артилерії, техніки та результати «Рамштайну», наголошено на важливості своєчасного виконання домовленостей. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки. Говорили про захист… Продовження…