Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради визнав недоцільним виготовлення золотих та срібних медалей для випускників шкіл за кошти державного бюджету.
Про це повідомила народна депутатка, секретарка освітнього комітету Наталія Піпа, інформує портал PromPolitInform.
Парламентарка пояснила, що наразі чинним законодавством не передбачено обов’язку держави виготовляти відзнаки для випускників шкіл, однак досі на це витрачають мільйони з державного бюджету.
Наразі нагородження здобувачів освіти – повноваження шкіл. Водночас золоті та срібні медалі продовжували виготовляти за державний бюджет на підставі наказу Міністерства освіти і науки України, який врегульовує цю процедуру.
Народні депутати переконані, що процедура подання на медалі та збір інформації створюють додаткову бюрократичну тяганину в закладах загальної середньої освіти.
За останні п’ять років держава виготовила понад 66 тисяч золотих та срібних медалей, говорить Наталія Піпа.
Дані освітнього омбудсмена свідчать, що в 2023 році держава витратила 1,8 мільйона гривень для закупівлі понад 21 тисячі медалей, а в 2022 – 1,77 мільйона.
За даними представників МОН та служби освітнього омбудсмена, які були присутні на засіданні комітету, у 2024 році медалей виготовили вдвічі більше, ніж у 2020-му.
При цьому рівень знань, а також результати іспитів українських школярів за цей час погіршилися через повномасштабну війну та пандемію COVID-19.
“Ми робимо висновок, що кількість медалей не відображає якість освіти”, – пояснює народна обраниця.
За словами Наталії Піпи, в державний бюджет на наступний рік початково також закладали видатки для відзнак випускників шкіл – 4,6 мільйонів на золоті медалі та понад 1 мільйон на срібні.
“Ми бачимо статистику: кількість медалей зростає, а якість знань через обставини, в яких змушені навчатися наші діти – падає”, – зауважує Наталія Піпа.
За словами депутатки, Міністерство освіти і науки працюватиме над тим, щоб скасувати нормативні документи, за якими держава забезпечує медалями школи.
Очікується, що реалізація цієї рекомендації та скасування видатків на медалі відбудеться в 2024 році.
Наталія Піпа пояснює, що скасування державних витрат на медалі не заперечує можливість заохочення та відзнак учнів. Однак рішення про це і організацію процедури мають здійснювати заклади освіти самостійно.
Крім того, золоті та срібні медалі – не єдиний спосіб нагородження школярів за їхні високі досягнення. У Законі України “Про повну загальну середню освіту” йдеться, що видами заохочення також можуть бути похвальні листи та грамоти, але цей перелік не обмежений.
За останні шість років кількість медалістів серед випускників 11-го класу збільшилася на 141,4%. Натомість загальна чисельність учнів, які завершили навчання в школі, не змінилася так разюче.
Фото – Getty Images
Інші матеріали розділу Новини
Президент України Володимир Зеленський відвідав Сумську область з робочим візитом та провів там засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Про це, пише АрміяINFORM, він повідомив у вечірньому зверненні, інформує портал PromPolitInform. «Провів тут засідання Ставки, і головне питання —… Продовження…
Польща готова розпочати підготовку перших кількох сотень українських добровольців, які вирішать приєднатися до Українського легіону. Про це, як передає Укрінформ із посиланням на Wnp.pl, заявили віцепремʼєр-міністр – міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш і його заступник Павел… Продовження…
В Україні вже виплатили першу винагороду викривачеві корупції. Можливість таких виплат запровадили ще у 2019 році. Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції, інформує портал PromPolitInform. Викривачем є чинний військовослужбовець, який у 2020-2021 роках обіймав посаду директора департаменту внутрішнього аудиту… Продовження…
Сьогодні, 4 жовтня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про передачу цілісного майнового комплексу дочірнього підприємства Державної компанії “Укрспецекспорт” — Державного госпрозрахункового зовнішньоторгівельного підприємства “Спецтехноекспорт” — до сфери управління Міністерства оборони України. Про це повідомила пресслужба Міноборони, інформує портал… Продовження…
Міністерство соціальної політики України підготувало постанови Кабінету міністрів України “Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання базової соціальної допомоги”. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ), інформує портал… Продовження…
Головне управління розвідки підірвало в Енергодарі колаборанта, що співпрацював з окупантами та був причетний до репресій місцевого населення. Новина оприлюднена пресслужбою відомства, інформує портал PromPolitInform. 4 жовтня 2024 року близько 7 ранку у тимчасово окупованому Енергодарі вибухнув автомобіль,… Продовження…