На зростання середніх зарплат комплексно вплинуло одразу декілька факторів.
За даними Державної служби статистики, у порівнянні з минулим кварталом зарплатня зросла на 22,1% і склала 20 964 гривень, при цьому у першому кварталі динаміка була схожою (+22,5%). Про це інформує БізнесUA, повідомляє портал PromPolitInform.
Проте, на зростання зарплат впливають не завжди позитивні фактори, а показник реальної середньої зарплатні насправді значно менший, ніж показує Держстат.
«На зростання середніх зарплат комплексно вплинуло одразу декілька факторів. Це зниження курсу національної валюти, конкуренція за кваліфікованих робітників на ринку праці, активний розвиток оборонно-промислового комплексу, який стимулює розвиток суміжних галузей та допомагає відновлювати економіку, а також і додаткові доплати військовим, введені у другому кварталі цього року», – розповів у коментарі УНІАН президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак.
Крім цього, як пояснив експерт Економічної експертної платформи Олег Гетьман, Держстат дає заробітну плату вже після сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску), але без вирахування ПДФО (податку на доходи фізичних осіб).
«Тож потрібно відняти 18% ПДФО, мінус 1,5% військового збору, і буде чиста заробітна плата. Це стандартна практика у всіх країнах Європи – вони вказують зарплатню так само, до сплати ПДФО», – сказав експерт.
Таким чином, реальна середня зарплатня одразу зменшується з 20 964 грн до 16 876 грн. Також, після ухвалення відповідного закону найближчим часом, військовий збір має зрости з 1,5% до 5%. Це означає, що у майбутньому буде складно зберегти динаміку зростання зарплатні на 20% і більше.
Інші матеріали розділу Статистика
Виробництво в металургії та випуску готових металевих виробів за період зросло на 29,8% р./р. Обсяг промислового виробництва в Україні за підсумками січня-червня 2024 року зріс на 8,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. У… Продовження…
За підсумками другого кварталу 2024 року реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) в Україні збільшився на 3,7% до аналогічного періоду минулого року. Про це повідомила Державна служба статистики, передає портал PromPolitInform. За оперативною оцінкою Держстату, реальний ВВП у… Продовження…
У вересні 2024 року Україна розпочала імпорт картоплі з Польщі та Литви через різке зростання цін на внутрішньому ринку. За даними митної статистики, з 1 по 23 вересня 2024 року в Україну вже завезли перших… Продовження…
На тлі нестачі кваліфікованих працівників середня заробітна плата в Україні перевищила показники, що були до початку повномасштабного вторгнення як у гривневому, так і в доларовому еквіваленті. Найбільше традиційно платять айтівцям, а найменше – освітянам. Про це інформує… Продовження…
росія за два з половиною роки повномасштабної війни випустила по Україні близько 10 тисяч ракет різних типів і понад 33 тисячі КАБів. Про це, передає УНН, повідомив Президент Володимир Зеленський, інформує портал PromPolitInform. «За два… Продовження…
У червні 2024 року близько 65% українських підприємців назвали перебої з електропостачанням перешкодою для ведення бізнесу, тоді як у травні на це вказували 41%. Наступною за масштабом проблемою назвали безпекові загрози. Про це, передає «Комерсант український»… Продовження…