У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Україні ухвалили рішення обмежити використання Telegram держслужбовцями і не тільки ними

Зв'язок та IT 20.09.2024
ера

19 вересня на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) ухвалили рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури. Про це 20 вересня поінформувала у Facebook Рада національної безпеки і оборони (РНБО), інформує портал PromPolitInform.

“Представники СБУ та Генштабу ЗСУ зазначили, що Telegram активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо. З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення й використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки та оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури”, – ідеться в повідомленні.

Згідно з ухваленим рішенням, виняток становитимуть лише особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.

У РНБО зазначили, що під час засідання начальник української військової розвідки Кирило Буданов “навів обґрунтовані дані щодо наявності в російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Telegram, навіть видалених повідомлень, а також їхніх персональних даних”.

“Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки”, – підкреслив він.

Контекст

Telegram – це зашифрований месенджер, який з’явився 2013 року. Його засновник Павло Дуров до цього запустив російську соцмережу “ВКонтакте”, заборонену в Україні. В інтерв’ю Financial Times у березні 2024 року Дуров оцінив кількість користувачів Telegram у 900 млн.

27 лютого 2022 року, після того, як почалося масоване вторгнення російських військ в Україну, Дуров заявив, що може обмежити використання Telegram у зв’язку з “українськими подіями”, але за кілька хвилин передумав.

Платформа Telegram становить низку загроз безпеці України, заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони України в лютому 2024 року. У березні в СБУ повідомили, що бачать “чітку співпрацю адміністрації Telegram із Роскомнаглядом і ФСБ”, водночас Telegram не дослуховується до прохань України так, як дослуховується до прохань Росії. “Комунікація з ними є, але вона, по суті, є безрезультатною, на відміну від того ж TikTok, який, у принципі, реагує”, – розповіли у спецслужбі.

Деякі депутати Верховної Ради (наприклад, нардеп від “Слуги народу”, голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв) вважають, що, якщо Telegram не розпочне діалогу з Україною, його потрібно закрити. Потураєв сказав, що коли “80% населення користуються немодерованою соцмережею – це велика помилка, яка буде дорого коштувати”.

Президент України Володимир Зеленський 27 серпня заявив, що до регулювання соціальних мереж, зокрема Telegram, треба підходити дуже обережно. На пресконференції журналістка запитала про його ставлення до зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту про регулювання соцмереж (імовірно, ідеться про законопроєкт №11115). “Я б дуже обережно ставився до таких кроків, хоча не можу критикувати законопроєкт, бо не читав”, – пояснив він.

Фото -ЕРА

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Протягом тижня 200 іноземців подали заявки на відкриття бізнесу в Україні через платформу uResidency

Протягом тижня після запуску міжнародного цифрового продукту uResidency понад 200 іноземців подали заявки на відкриття бізнесу в Україні. Умови для е-резидентів є одними з найвигідніших у світі: отримання статусу безкоштовне, податкова ставка складає лише 5%,… Продовження…


ЦПД застерігає: у соцмережі розповсюджуються небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ

Центр протидії дезінформації попередив про розповсюдження великої кількості дописів із фото українських військових, згенерованих ШІ,  які може використовувати Росія в інформаційній війні проти України. Про це повідомляє портал PromPolitInform. «В українському сегменті соцмереж шириться велика… Продовження…


Київстар, lifecell та Vodafone розповіли, до чого готовитись зимою

Київстар, lifecell та Vodafone розповіли про підготовку до можливих блекаутів. Українські мобільні оператори, повідомляє Технофан з посиланням на Суспільне, активно готуються до можливих відключень електроенергії, передає портал PromPolitInform. Згідно з розпорядженням, до 1 лютого 2025… Продовження…


УЗ запускає в дослідну експлуатацію систему Wi-Fi у швидкісних поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+

Укрзалізниця закінчила розгортання та запускає в дослідну експлуатацію систему Wi-Fi у швидкісних поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+, які курсують по всій країні. Системами доступу до мережі обладнані 16 поїздів залізниці – 10 поїздів Hyundai, 2 поїзди… Продовження…


У Дії з’явилися три нові документи

У застосунку Дія з 10 вересня з’явилися три нові документи. Мовиться про свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбу та зміну імені. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Представники Дії розповіли, що свідоцтва про народження,… Продовження…


«Дрони-дракони» та літаючі автомати: інноваційні рішення ЗСУ на фронті

У повномасштабній війні проти росіян, Збройні сили України, схоже, задіяли для атак на ворожі позиції новий вид безпілотників. Мова про так звані «дрони-дракони», які скидають суміш алюмінію з оксидом заліза. Такий склад спалахує при температурі… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: