У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Україні ухвалили рішення обмежити використання Telegram держслужбовцями і не тільки ними

Зв'язок та IT 20.09.2024
ера

19 вересня на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) ухвалили рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури. Про це 20 вересня поінформувала у Facebook Рада національної безпеки і оборони (РНБО), інформує портал PromPolitInform.

“Представники СБУ та Генштабу ЗСУ зазначили, що Telegram активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо. З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення й використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки та оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури”, – ідеться в повідомленні.

Згідно з ухваленим рішенням, виняток становитимуть лише особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.

У РНБО зазначили, що під час засідання начальник української військової розвідки Кирило Буданов “навів обґрунтовані дані щодо наявності в російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Telegram, навіть видалених повідомлень, а також їхніх персональних даних”.

“Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки”, – підкреслив він.

Контекст

Telegram – це зашифрований месенджер, який з’явився 2013 року. Його засновник Павло Дуров до цього запустив російську соцмережу “ВКонтакте”, заборонену в Україні. В інтерв’ю Financial Times у березні 2024 року Дуров оцінив кількість користувачів Telegram у 900 млн.

27 лютого 2022 року, після того, як почалося масоване вторгнення російських військ в Україну, Дуров заявив, що може обмежити використання Telegram у зв’язку з “українськими подіями”, але за кілька хвилин передумав.

Платформа Telegram становить низку загроз безпеці України, заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони України в лютому 2024 року. У березні в СБУ повідомили, що бачать “чітку співпрацю адміністрації Telegram із Роскомнаглядом і ФСБ”, водночас Telegram не дослуховується до прохань України так, як дослуховується до прохань Росії. “Комунікація з ними є, але вона, по суті, є безрезультатною, на відміну від того ж TikTok, який, у принципі, реагує”, – розповіли у спецслужбі.

Деякі депутати Верховної Ради (наприклад, нардеп від “Слуги народу”, голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв) вважають, що, якщо Telegram не розпочне діалогу з Україною, його потрібно закрити. Потураєв сказав, що коли “80% населення користуються немодерованою соцмережею – це велика помилка, яка буде дорого коштувати”.

Президент України Володимир Зеленський 27 серпня заявив, що до регулювання соціальних мереж, зокрема Telegram, треба підходити дуже обережно. На пресконференції журналістка запитала про його ставлення до зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту про регулювання соцмереж (імовірно, ідеться про законопроєкт №11115). “Я б дуже обережно ставився до таких кроків, хоча не можу критикувати законопроєкт, бо не читав”, – пояснив він.

Фото -ЕРА

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Тимур Ткаченко: Київ та Київщина посилюють стійкість телекомунікаційної інфраструктури

Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко спільно з начальником Київської обласної військової адміністрації Миколою Калашником провели зустріч із представниками найбільших телекомунікаційних операторів України — компаніями «Київстар», «Vodafone» та «lifecell». Зустріч відбулася в межах ширшої… Продовження…


Київстар змінює умови популярної послуги: ціни зростуть до 150 гривень

Мобільний оператор «Київстар» анонсував оновлення умов користування послугою «Екстра гроші», яка дозволяє абонентам передплати залишатися на зв’язку навіть за відсутності коштів на основному рахунку. Зміни набудуть чинності вже з 23 квітня 2025 року. Про це… Продовження…


Український Defence-Tech переживає інвестиційний бум: обсяги фінансування зросли в 10 разів – звіт

Фінансування у 2024 році зросло до $50 млн Приватні інвестиції в українські оборонні технології (defence-tech) продемонстрували вибухове зростання у 2024 році – удесятеро більше, ніж у 2023-му. За різними оцінками, загальний обсяг фінансування сягнув від… Продовження…


Мільйонне перенесення мобільного номера в межах послуги MNP зафіксовано в Україні

В Україні зафіксовано мільйонне перенесення мобільного номера в межах послуги MNP (Mobile Number Portability).  Як повідомляє портал PromPolitInform, про це інформує  Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР). Послуга перенесення мобільного номера (MNP), яка запрацювала… Продовження…


Україна стала на крок ближче до єдиного роумінгу з ЄС

Міністерство цифрової трансформації України оголосило, що українці за кордоном зможуть продовжувати використовувати тарифи свого оператора й не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС і після завершення воєнного стану…. Продовження…


У ЗСУ вперше продемонстрували українську лазерну зброю «Тризуб»

Сили безпілотних систем показали роботу українського лазерного комплексу «Тризуб». Нову систему представив командувач сил безпілотних систем Вадим Сухаревський під час конференції «Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК». Про це інформує Громадське радіо, повідомляє портал PromPolitInform. «Тризуб»… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: