У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Поліція може отримати доступ до банківських операцій: що означає для простих українців розкриття банківської таємниці

Законодавство 21.09.2024

Верховна Рада може ухвалити законопроєкт 11043 про розкриття банками низки даних щодо користувачів платіжних послуг у разі отримання запиту від поліції. Тобто банки хочуть змусити відкривати банківську таємницю та передавати дані клієнтів правоохоронцям. Про це повідомляють Контракти.UA, передає портал PromPolitInform.

Адвокат Юрій Демченко у своєму Tik-Tok пояснив, які наслідки чекають на простих громадян у разі ухвалення законопроєкту. За словами адвоката, в разі ухвалення законопроєкту поліції нададуть інформацію щодо банківських операцій українців.

«Поліція за електронним запитом – не ухвалою суду, просто електронним запитом – може отримати всю інформацію про банківські операції особи. Навіть до того моменту, де вона була зроблена, тобто геолокаційні дані, пристрій, з якого операції проводилися тощо. Фактично це переслідування особи», – вважає юрист.

Він наголосив, що за допомогою інформації про платіжні операції можна дізнатися, в якій країні чи місті людина перебуває. Адвокат вважає, що цей закон порушує право на приватне життя, є втручанням у приватне життя, порушує норми Конституції та конвенції про захист права і свобод.

Демченко припустив, що в разі ухвалення цього законопроєкту багато українців закриють свої картки і попрощаються з банківською системи України.

«Взагалі-то це жах, адже поліція буде знати, де ви перебуваєте, в якій країні. Розрахувалися в Польщі на АЗС або поїхали до Німеччини, купили щось у супермаркеті, і все це поліція буде бачити. Це порушення Конституції та права на конфіденційність інформації. Така інформація має надаватися лише за рішенням суду», – каже адвокат.

Як передає «Судово-юридична газет», представники поліції завдяки електронному запиту можуть дізнатися від надавачів платіжних послуг таку інформацію:

1) суму та валюту платіжної операції;

2) дату проведення платіжної операції;

3) тип платіжної операцій;

4) геопросторові дані, IP-адресу, адресу засобу дистанційної комунікації (включно з платіжним застосунком) або платіжного пристрою, що використовувався для здійснення платіжної операції (за наявності), а в разі здійснення платіжної операції через касу – адресу каси (за наявності);

5) ідентифікаційні дані отримувача: для фізичної особи – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків; для юридичної особи – повне найменування, ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

6) повне найменування надавача платіжних послуг отримувача;

7) унікальний ідентифікатор отримувача та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку отримувача;

8) найменування та код еквайра (за наявності);

9) ідентифікатор платіжного пристрою (за наявності);

10) код, який ідентифікує операцію в платіжній системі (за наявності);

11) унікальний ідентифікатор платника та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку платника.

Нагадаємо, що Рада може невдовзі розглянути законопроєкт №11031 про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки. Відповідно до нього, в Україні можуть з’явитися тисячі відеокамер, здатних ідентифікувати громадян. Уповноважені органи таким чином отримають інформацію про фактичне місце перебування тієї чи іншої особи.

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалить закон про підвищення податків наступного тижня – що буде у фінальній версії

Військовий збір з зарплат зросте «заднім числом» до 5%. Парламентський Комітет з питань податкової політики рекомендував прийняти законопроект про підвищення податків 11416-д у другому читанні та в цілому. Про це пише «Судово-юридична газета», повідомляє портал… Продовження…


Примусова паспортизація в окупації. В Мін’юсті пояснили, за якої умови можна уникнути покарання

Особи, які отримали російський паспорт на тимчасово окупованих територій з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності. Про це повідомляє  Міністерство юстиції, інформує портал PromPolitInform. “Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору – практика, яка нерідко застосовується… Продовження…


Верховна Рада ухвалила закон про продаж акцій держави у банках

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. Про це, передає Укрінформ, повідомив у Телеграмі голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та… Продовження…


Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо «перезавантаження» митниці

Сьогодні, 17 вересня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт 6490-д щодо «перезавантаження» митниці. Законопроєкт у другому читанні підтримали 260 народних обранців, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Про це інформують Контракти, повідомляє портал PromPolitInform. «Це є маяком… Продовження…


Сили безпілотних систем офіційно стали окремим родом ЗСУ – Володимир Зеленський підписав закон

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №11507, що передбачає включення до окремих родів сил Збройних сил України нової структури – Сил безпілотних систем. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це вказано у картці законопроєкту. Так, зазначається, що 16… Продовження…


Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Про це, інформує Громадське радіо,  йдеться у картці закону, повідомляє портал PromPolitInform. «Проєкт Закону України «Про внесення змін до… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: