У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна в Гаазі: Керченський міст обмежує міжнародне судноплавство і має бути демонтований

Політика 23.09.2024
керченський міст

Бажаючи заволодіти Азовським морем і Керченською протокою, росія побудувала великі ворота біля їх входу, щоб обмежити міжнародне судноплавство, пропускаючи в основному свої невеликі річкові судна. Таку заяву зробив посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич під час виступу в суді в Гаазі, де розпочалося представлення позиції України на усних слуханнях в Арбітражному трибуналі у справі щодо прав України як прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці (Україна проти росії), повідомляє пресслужба МЗС. Про це передає Інформаційний спротив, інформує портал PromPolitInform.

«Зараз росія розглядає Керченську протоку, Азовське море і, можливо, навіть частини Чорного моря, як свої власні води. Росія хоче, щоб ці води розглядалися як частина її імперії 21 століття. І хоча ви почуєте, як російські експерти кажуть, що Азовське море схоже на озеро чи річку, Україна рішуче відкидає ці заяви, і цей Трибунал теж має їх відкинути. Азовське море – не озеро і не дельта невеликої річки. Це понад 37 000 квадратних кілометрів напівзамкнутого моря. Міст незаконний, і його необхідно демонтувати. Прохід через Керченську протоку має бути аналогічним тому, щодо був до початку цієї незаконної перешкоди судноплавству», – зазначив посол.

Кориневич наголосив, що, на відміну від росії, Україна відійшла від минулого. З моменту розпаду Радянського Союзу Україна як незалежна держава вважає ЮНКЛОС основою для відносин у морській сфері.

«У 1992 році ми передали в ООН координати вихідних ліній для вимірювання територіального моря України та виключної економічної зони в Азовському морі. Загальновідомо, що після розпаду Радянського Союзу Україна залишалася під тиском свого більшого за розмірами сусіда, метою якого є збереження радянського статусу-кво. Наприклад, під час підписання Договору про Азовське море в 2003 році Росія загрожувала територіальній цілісності України, будуючи дамбу у Керченській протоці, що з’єднує український острів Тузла з російським Таманським півостровом. У тексті договору не зазначено, що Україна погодилася на поводження з Азовським морем в радянській спосіб. Навпаки, текст договору свідчить про бажання України рухатись уперед, а сам договір мав стати основою для майбутньої угоди щодо належного використання Азовського моря. На жаль, росія ніколи не збиралася співпрацювати з Україною. Росія незаконно бере те, що хоче, переписує міжнародне право на свій смак, а потім вимагає, щоб трибунали, подібні до цього, визнавали все, що вона каже. Росія діє як завжди», – заявив дипломат.

Посол наголосив, що справа України стосується морського права, і тільки морського права.

«Але навіть якщо протягом наступних двох тижнів ми зосередимося на конкретних фактах цієї справи, саме Росія намагатиметься відвернути увагу Трибуналу від своєї протиправної поведінки перед повномасштабним вторгненням у лютому 2022 року. Росія буде говорити про «зміну обставин»; про новий «територіальний спір» щодо узбережжя Азовського моря. Коли ви чуєте про нібито «зміну обставин» у Маріуполі, вам треба розуміти, що це означає облогу росією цього портового міста з півмільйонним населенням. Протягом двох місяців, трьох тижнів та п’ятьох днів росія знищила 90 відсотків житлових будинків Маріуполя і вбила тисячі людей. Коли ви чуєте про нібито «територіальний спір» на сході та півдні України, вам треба розуміти, що цей «спір» побудований на жорстокості: різанині в Бучі, тортурах у незліченний кількості міст від Харкова до Херсона, незаконній депортації понад 20 000 дітей, знищенні енергетичної та опалювальної інфраструктура в розпал зими. На морі цей нібито «спір» – це блокада експорту зерна, спрямована здебільшого не проти українців, а проти тих, хто споживає наші експортовані продукти харчування та сільськогосподарську продукцію», – сказав Кориневич.

Кориневич наголосив, що росія перешкоджала проходу через Керченську протоку та судноплавству в Азовському морі.

«Вона направила озброєних людей зі своєї прикордонної служби для перевірки понад 1600 суден, що прямують в Україну, набагато частіше, ніж судна, що прямують до росії. Вона затримувала судна, які прагнули пройти транзитом до українських портів Азовського моря, на 40 годин, тоді як судна, що прямували до росії, лише на 3 години. Вона самовільно забороняла прохід через Керченську протоку суднам іноземних держав протягом 6 місяців. Росія запровадила режим обов’язкового одностороннього проходу в Керченській протоці та встановила режим лоцманської проводки таким чином, що лише російські судна могли її уникати. Це лише порушення, що стосуються свободи судноплавства», – сказав він.

Інші матеріали розділу Політика

Вугледар, збиття російських цілей над Україною та удари вглиб РФ. Головне з розмови Володимира Зеленського та Марка Рютте

Президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Марк Рютте провели спільну пресконференцію у Києві. Вони обговорили План перемоги України, ситуацію на полі бою, українські потреби в ППО та в додатковій взаємодії з сусідами. Як повідомляє портал… Продовження…


МЗС України засудило атаку Ірану на Ізраїль і закликало союзників «так само рішуче» захищати українське небо

Міністерство закордонних справ України відреагувало на масований удар Ірану по території Ізраїлю. Як пише «Слово і Діло», заява була опублікована на офіційному сайті відомства, повідомляє портал PromPolitInform. Там зазначили, що Київ «рішуче засуджує» іранську ракетну атаку, і наголосили,… Продовження…


Новий генсек НАТО закликав союзників виконати всі обіцянки Україні, включно із членством

Марк Рютте, який вступив 1 жовтня на посаду генсека НАТО, назвав військову допомогу Україні одним із трьох пріоритетів на цій посаді. Його виступ на церемонії передання повноважень від Єнса Столтенберга пресслужба Альянсу транслювала в YouTube, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…


Україна та Угорщина відзначили позитивну динаміку у вирішенні питання нацменшин

Андрій Сибіга заявив, що разом з Петером Сіярто констатували позитивну динаміку у вирішенні питання нацменшин, а також домовилися про подальшу взаємодію з метою досягнення порозуміння з усіх чутливих питань. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час… Продовження…


Україна розпочинає переговори про вступ до Європейського Союзу

Україна входить у переговори про вступ до ЄС без права на заперечення їхніх вимог. Про це, повідомляє Центр економічної стратегії у Telegram, заявив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка, передає портал PromPolitInform…. Продовження…


Дональд Трамп назвав «гарним знаком» зустріч із Володимиром Зеленським

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп позитивно оцінив факт зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у Нью-Йорку, висловивши також готовність обговорити ситуацію в Україні. Про це, передає Укрінформ, він сказав перед початком… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: