Вдень 24 вересня американський президент виступив на Генеральній Асамблеї ООН. Це останній публічний виступ Джо Байдена на посаді, а тому він був досить розлогим з екскурсами в історію.
24 Канал передає виступ Джозефа Байдена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Президент США кілька разів зривав оплески – коли говорив про Україну, Ізраїль і Палестину, Судан і свій відхід з посади. Про це інформує портал PromPolitInform.
Що Байден заявив про Україну з трибуни ООН
«Коли Росія вдерлася в Україну, ми могли не реагувати, а просто висловити протест і занепокоєння. Але ми з Гарріс почали активно діяти, мобілізували допомогу. 50 країн об’єдналися. І, що найважливіше, український народ повстав проти загарбників. Путінська війна провалилася, вони не досягли мети знищити Україну, держава незалежна», – повідомив він.
Іншою метою Путіна було підірвати НАТО, та це також не вдалося.
Світ мусить визначитися, чи буде він і надалі підтримувати Україну, чи відійде та дозволить агресору захопити її, акцентував Байден. Втомлюватися і відвертатися від Києва не можна, сказав президент США під оплески зали. Рада безпеки ООН мусить повернутися до миротворчої діяльності й обмеження поширення найжахливішої зброї.
Інші теми виступу Байдена в ООН сьогодні
Він почав виступ зі згадки про свою молодість, війну у В’єтнамі та холодну війну.
«Навіть у жахах війни є шлях уперед. Все може покращитися, я бачив це у своїй кар’єрі», – сказав лідер США.
І пригадав, як притягнули до відповідальності Мілошевича та Бен Ладена, а також зауважив, що зґвалтування не має стати інструментом війни.
Байден назвав виклики для світу – це війни, голод, тероризм, вимушена міграція, кліматична криза, загроза для демократії, ризики розвитку штучного інтелекту. І це ще не повний перелік.
Ізоляція від світу не працює – так лідер США натякнув на Іран та Росію. Він переконаний: рішення Америки визначать майбутнє на десятиліття вперед.
Щодо Китаю Байден сказав: Америка не виступає проти Пекіна, але вона за мир у Тихоокеанському регіоні.
Так само, як і на Близькому Сході. З Катаром і Єгиптом домовилися про припинення вогню та повернення заручників. Але угоду слід утілити в життя, щоб не допустити конфлікту в регіоні. Має бути сталий мир.
Потрібно працювати над вирішенням питання, у тому числі визнання двох держав. Палестинці мусять мати можливість жити гідно та мирно в своїх оселях,
– цими словами Байден також зірвав оплески.
Слід боротися і за те, щоб Іран не отримав ядерну зброю, а ще за мир у Судані, бо там декілька мільйонів людей на межі голоду.
Байден кілька разів торкнувся і розвитку технологій. На його думку, те, що раніше забирало 50 років, може статися за 10 – 20. Світ сягне дуже високого рівня розвитку, але це несе і загрози – від передачі інформації до біологічної зброї. Слід розробити правила, як має розвиватися ШІ.
Виступ завершився словами «Є речі важливіші, ніж утримувати владу. Ми для того, щоб служити людям, а не навпаки. Демократія не належить одній країні, сміливі чоловіки та жінки є по всьому світу. Ми сильніші, ніж ми думаємо, разом ми сильніші, ніж поодинці. Можна досягнути будь-чого, ніщо не є неможливим».
Інші матеріали розділу Новини
Україна підписала меморандум про співпрацю з Японською організацією зовнішньої торгівлі JETRO, яка займається просуванням японських інвестицій на закордонні ринки. Про це повідомляється на порталі українського уряду, інформує портал PromPolitInform. “Японські інвестори зможуть зміцнювати свої ділові відносини з українськими… Продовження…
Українка Катерина Садурська здобула другу золоту нагороду чемпіонату світу з фрідайвінгу у грецькому Каламаті. Про це повідомляє freedivingranking, інформує портал PromPolitInform. Українка у дисципліні “постійна вага без ласт” (CNF) занурилася на рекордні 80 м, що стало… Продовження…
Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект про військову службу в Україні іноземців та людей без громадянства. Їм дозволили обіймати офіцерські посади. Про це повідомляє в Telegram народний депутат Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроект №12023 про внесення змін до порядку… Продовження…
Верховна Рада у четвер, 10 жовтня, ухвалила в цілому законопроєкт №11416-д. “За” проголосували 247 депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основне положення законопроєкту – підвищення військового збору з 1,5% до 5% з 1 жовтня 2024 року. Водночас депутати під… Продовження…
Кабмін призупинив бронювання працівників українських підприємств до 15 листопада. Там хочуть переглянути перелік підприємств та організацій, які мають право на бронювання. Як повідомляє портал PromPolitInform, відповідний витяг з протоколу опублікувало The Page. Документ зупиняє дію норм, які… Продовження…
За рішенням суду суховантажне судно USKO MFU під прапором Камеруну, яке заходило в порти Криму, передано у власність держави. Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби, інформує портал PromPolitInform. Капітан судна звинувачується у порушенні порядку в’їзду на окуповані… Продовження…