Найбільший металургійний комбінат України, АрселорМіттал Кривий Ріг, оголосив про скорочення виробництва у відповідь на погіршення ринкової ситуації. Як повідомив генеральний директор Мауро Лонгобардо, комбінат зіткнувся з низкою серйозних викликів, серед яких падіння світових цін на залізорудну сировину, стагнація ринків сталі в Європі та висока вартість електроенергії в Україні, інформує портал PromPolitInform.
Лонгобардо повідомив, що попри значні досягнення у першій половині року, включно зі зростанням виробництва до 50% довоєнного рівня та відновленням логістичних маршрутів через морський коридор, ситуація на зовнішніх ринках різко погіршилася. Основними причинами цього стали зниження попиту на залізну руду з боку Китаю, стагнація ринку сталі в Європі та висока вартість транспортування продукції через війну.
“На жаль, ціни на залізну руду впали нижче собівартості її доставлення на ринки збуту, що зробило експорт нерентабельним”, – зазначають на комбінаті.
Також проблеми створює подорожчання електроенергії в Україні, що імпортується в обсязі до 80%. Через це вартість енергії для металургійного підприємства вдвічі перевищує аналогічні витрати у європейських конкурентів.
Попри всі ці фактори, комбінат активно працює над заходами, щоб мінімізувати негативний фінансовий ефект. У четвертому кварталі 2024 року підприємство планує скоригувати рівень виробництва відповідно до зниження попиту на ринках.
“Ми мусимо адаптуватися до нових реалій, інакше зазнаємо ще більших втрат”, – наголосив Лонгобардо.
Скорочення обсягів виробництва не призведе до звільнень працівників. За словами керівника, персонал буде залучено до ремонтних робіт, охорони й упорядкування території.
У жовтні-грудні комбінат планує працювати лише з однією доменною піччю (ДП-8), разом з тим у роботі буде 2-3 агломашини, залежно від потреби. Конверторний цех і машина безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) будуть зупинені на 45 днів для проведення капітальних ремонтів. У цей час весь чавун буде розливатися на розливних машинах (РМ) доменних цехів.
Окрім того, компанія планує провести капітальний ремонт дрібносортового стану 250-4, а блюмінг буде законсервований до покращення ринкової ситуації.
“Ми готові швидко наростити обсяги виробництва, якщо ціна на електроенергію в Україні стане конкурентною або попит на європейському ринку збільшиться”, – підсумував Лонгобардо.
Ці кроки допоможуть АрселорМіттал Кривий Ріг утриматися на плаву під час складної економічної ситуації та забезпечити стабільність у майбутньому, переконані у компанії.
Фото – АрселорМіттал Кривий Ріг
Інші матеріали розділу Металургія
У січні-вересні 2024 року українські металургійні підприємства збільшили виплавку сталі на 28,2%, до 5,884 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє “Мінпром” із посиланням на дані об’єднання підприємств “Укрметалургпром”, информирует портал PromPolitInform. Виробництво чавуну… Продовження…
Український виробник безшовних нержавіючих труб Сентравіс (Centravis), що базується в Нікополі Дніпропетровської області, виконав замовлення для американської компанії SpaceX. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це інформує Forbes. Партія труб, призначених для подачі палива в ракети, була розроблена з… Продовження…
Упродовж 2,5 років широкомасштабної війни українська промислова компанія «Інтерпайп» залишається великим експортером продукції із високою доданою вартістю. Про це під час форуму «Український експорт: вікно відчиняється?», організованого Українською правдою, розповів директор трубного дивізіону компанії Денис Морозов. Як… Продовження…
У багатьох сегментах спостерігається зростання понад 20%. За підсумками восьми місяців поточного року спостерігається значне зростання виробництва металопродукції в Україні. Так, виробництво чавуну, сталі та прокату збільшилося більш ніж на 20% у кожній категорії. Про… Продовження…
У січні-липні виробництво сталі збільшилося на 33,6%, або на 1 153 тис. тонн, до 4 583 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться в інформації, опублікованій на сайті об’єднання підприємств «Укрметалургпром», передає …. Продовження…
У межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт» Ріната Ахметова Група Метінвест продовжує будівництво фортифікаційних ліній для ЗСУ на фронті. Загальна довжина захисних споруд сягнула понад 200 кілометрів. Про це повідомляє пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform. Будівництво інженерно-фортифікаційних… Продовження…