Ініціативу Єврокомісії виділити Україні новий кредит від Євросоюзу обсягом 35 мільярдів євро (майже $40 млрд), який погашатиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів, не підтримала низка ключових країн ЄС.
Цей кредит має стати частиною пакету на $50 млрд, над яким працюють країни «Великої сімки» (G7). Єврокомісія запропонувала збільшити частку ЄС до 35 мільярдів євро на випадок, якщо не вдасться виконати умови інших країн G7, але Німеччина, Франція та Італія під час зустрічі представників ЄС у Брюсселі в середу відкинули цю пропозицію. Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це передає Bloomberg із посиланням на джерела, інформує портал PromPolitInform.
Інші країни «Великої сімки», передусім США, готові збільшити свою частку, але вимагають від ЄС внести зміни до санкційної політики, щоб гарантувати, що російські активи у ЄС, прибутки від яких мали б стати основним джерелом погашення кредитів, залишалися замороженими довгий час.
Зокрема, США готові забезпечити $20 мільярдів із загального погодженого G7 пакета на $50 млрд, якщо ЄС змінить режим санкцій проти Росії, щоб зробити його більш передбачуваним. Якщо цього зробити не вдасться, США готові внести меншу суму, розповіли джерела агентства.
Тому ЄС наразі намагається домовитися про коригування своїх санкцій щодо заморожених активів.
Зараз їх потрібно продовжувати щопівроку солідарним рішенням усіх країн ЄС. Єврокомісія закликала країни ЄС збільшити цей період до 36 місяців. Це рішення потребує одностайності всіх членів ЄС, але Угорщина вже запропонувала відкласти будь-яке рішення щодо російських активів до виборів у США 5 листопада. Своєю чергою Єврокомісія наполягає, що це рішення необхідно ухвалити до кінця жовтня.
Очікується, що країни G-7 обговорять свої зобов’язання на зустрічі міністрів 25 жовтня. Зустріч лідерів ЄС запланована на 17-18 жовтня, під час неї також обговорюватиметься підтримка України.
Коли новий механізм запрацює, ЄС припинить поточний процес використання доходів від заморожених російських активів для фінансування військової допомоги Україні.
Нова позика, як очікується, буде виплачуватися траншами, починаючи з початку 2025 року, і стане доповненням до інших пакетів допомоги.
Як повідомлялося, раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого візиту до Києва оголосила про намір виділити Україні кредит від ЄС у розмірі 35 млрд євро в межах узгодженого G7 плану кредитування на $50 млрд з використанням заморожених активів РФ.
Новий кредит від Євросоюзу обсягом 35 мільярдів євро буде наданий у вигляді програми макрофінансової допомоги (Macro-Financial Assistance – MFA) на 2024-2025 роки і погашатиметься за рахунок прибутків від заморожених активів Росії у ЄС. Таким чином, очікується що усі кошти за програмою MFA Україна отримає на безповоротній основі.
Нагадаємо, лідери країн «Великої сімки» погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 мільярдів за рахунок використання заморожених російських активів. Кошти планують виділити до кінця 2024 року, а погашати кредит будуть за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Згідно з цим планом, ЄС і США візьмуть на себе по близько $20 млрд кожен, а решту 10 мільярдів розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада.
Водночас США вимагають гарантій, щоб російські активи, більшість з яких зберігаються в Європі, залишалися при цьому замороженими.
При цьому Путін назвав цей план «крадіжкою» і пригрозив, що це «не залишиться непокараним».
Інші матеріали розділу Новини
Україна підписала меморандум про співпрацю з Японською організацією зовнішньої торгівлі JETRO, яка займається просуванням японських інвестицій на закордонні ринки. Про це повідомляється на порталі українського уряду, інформує портал PromPolitInform. “Японські інвестори зможуть зміцнювати свої ділові відносини з українськими… Продовження…
Українка Катерина Садурська здобула другу золоту нагороду чемпіонату світу з фрідайвінгу у грецькому Каламаті. Про це повідомляє freedivingranking, інформує портал PromPolitInform. Українка у дисципліні “постійна вага без ласт” (CNF) занурилася на рекордні 80 м, що стало… Продовження…
Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект про військову службу в Україні іноземців та людей без громадянства. Їм дозволили обіймати офіцерські посади. Про це повідомляє в Telegram народний депутат Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроект №12023 про внесення змін до порядку… Продовження…
Верховна Рада у четвер, 10 жовтня, ухвалила в цілому законопроєкт №11416-д. “За” проголосували 247 депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основне положення законопроєкту – підвищення військового збору з 1,5% до 5% з 1 жовтня 2024 року. Водночас депутати під… Продовження…
Кабмін призупинив бронювання працівників українських підприємств до 15 листопада. Там хочуть переглянути перелік підприємств та організацій, які мають право на бронювання. Як повідомляє портал PromPolitInform, відповідний витяг з протоколу опублікувало The Page. Документ зупиняє дію норм, які… Продовження…
За рішенням суду суховантажне судно USKO MFU під прапором Камеруну, яке заходило в порти Криму, передано у власність держави. Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби, інформує портал PromPolitInform. Капітан судна звинувачується у порушенні порядку в’їзду на окуповані… Продовження…