Особи, які отримали російський паспорт на тимчасово окупованих територій з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності.
Про це повідомляє Міністерство юстиції, інформує портал PromPolitInform.
“Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору – практика, яка нерідко застосовується російською окупаційною владою задля впливу на поведінку людини, щоб остання діяла не за власним бажанням, а під тиском обставин через страх репресій або встановлення протиправних обмежень”, – пише Мін’юстиції.
Зазначається, що якщо особа вчинила “суспільно небезпечне діяння” з метою уникнення жорсткого поводження – вона не підлягатиме відповідальності.
“Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку”, – додає Мін’юст.
Водночас видані Росією документи на тимчасово окупованих територіях не мають одної юридичної сили та не визнаються ніде, крім окупованих територій.
Примусова паспортизація
Українці на тимчасово окупованих територіях масово відмовляються від російського громадянства. Попри численні труднощі, більшість громадян ігнорує спроби окупантів нав’язати паспортизацію.
Водночас ворог продовжує вдаватись до шантажу, а також примусу. Як писав “Центр національного спротиву”, на початку поточного року російська влада планувала відмовляти в медичній допомозі тим українцям на окупованих територіях, які не отримали паспорт РФ.
Найвразливішою категорією, яка вимушена йти на примуси росіян з отримання паспорта РФ є пенсіонери, яких ворог намагається “підкупити”.
Ілюстративне фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Законодавство
Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №12295-д, який передбачає компенсацію витрат на оплату страхової премії за договорами автоцивілки (ОСЦПВ) для учасників бойових дій. Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та… Продовження…
Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який дозволить Службі безпеці України розробляти та вносити власні законопроекти на розгляд Кабінету міністрів та президенту України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Верховної Ради, інформує портал PromPolitInform. У пояснювальній… Продовження…
У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомляють, що з 4 квітня 2025 року набувають чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів… Продовження…
Вищий антикорупційний суд України задовольнив позов Міністерства юстиції щодо застосування санкцій проти білоруського ВАТ «Білоруськалій» — одного з найбільших виробників калійних добрив у світі. Про це, інформує Delo.ua, повідомляє пресслужба Мін’юсту, передає портал PromPolitInform. У рамках… Продовження…
Сьогодні, 7 квітня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 14 лютого 2024 року № 1-р(II)/2024 щодо гарантування захисту прав і свобод… Продовження…
Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Про це, передає Укрінформ, повідомив член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко… Продовження…