Особи, які отримали російський паспорт на тимчасово окупованих територій з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності.
Про це повідомляє Міністерство юстиції, інформує портал PromPolitInform.
“Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору – практика, яка нерідко застосовується російською окупаційною владою задля впливу на поведінку людини, щоб остання діяла не за власним бажанням, а під тиском обставин через страх репресій або встановлення протиправних обмежень”, – пише Мін’юстиції.
Зазначається, що якщо особа вчинила “суспільно небезпечне діяння” з метою уникнення жорсткого поводження – вона не підлягатиме відповідальності.
“Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку”, – додає Мін’юст.
Водночас видані Росією документи на тимчасово окупованих територіях не мають одної юридичної сили та не визнаються ніде, крім окупованих територій.
Примусова паспортизація
Українці на тимчасово окупованих територіях масово відмовляються від російського громадянства. Попри численні труднощі, більшість громадян ігнорує спроби окупантів нав’язати паспортизацію.
Водночас ворог продовжує вдаватись до шантажу, а також примусу. Як писав “Центр національного спротиву”, на початку поточного року російська влада планувала відмовляти в медичній допомозі тим українцям на окупованих територіях, які не отримали паспорт РФ.
Найвразливішою категорією, яка вимушена йти на примуси росіян з отримання паспорта РФ є пенсіонери, яких ворог намагається “підкупити”.
Ілюстративне фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Законодавство
Військовий збір з зарплат зросте «заднім числом» до 5%. Парламентський Комітет з питань податкової політики рекомендував прийняти законопроект про підвищення податків 11416-д у другому читанні та в цілому. Про це пише «Судово-юридична газета», повідомляє портал… Продовження…
Верховна Рада може ухвалити законопроєкт 11043 про розкриття банками низки даних щодо користувачів платіжних послуг у разі отримання запиту від поліції. Тобто банки хочуть змусити відкривати банківську таємницю та передавати дані клієнтів правоохоронцям. Про це повідомляють Контракти.UA,… Продовження…
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. Про це, передає Укрінформ, повідомив у Телеграмі голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та… Продовження…
Сьогодні, 17 вересня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт 6490-д щодо «перезавантаження» митниці. Законопроєкт у другому читанні підтримали 260 народних обранців, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Про це інформують Контракти, повідомляє портал PromPolitInform. «Це є маяком… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №11507, що передбачає включення до окремих родів сил Збройних сил України нової структури – Сил безпілотних систем. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це вказано у картці законопроєкту. Так, зазначається, що 16… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Про це, інформує Громадське радіо, йдеться у картці закону, повідомляє портал PromPolitInform. «Проєкт Закону України «Про внесення змін до… Продовження…